Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iRon74

    csendes tag

    Épp a Pana E5-ös szériájával szemezgetek napok óta, most ugyanis elég jól le vannak akciózva. Nekem egy majd 12 négyzetméteres szobába kellene egy tv, a nézési távolság 2-3 méter közötti, ide gondoltam először a TX-L32E5E-t, amit 115k-ért is be lehet már szerezni. Van ennek 37" és 42" változata is, a különbség a méreten túl mindössze annyi, ha jól látom, hogy a 32" 100Hz, a másik kettő meg 150Hz backlight scanning (van ahol blinking) módon jeleníti meg a képet. Egyik sem igazi 100Hz, ha jólmértelmezem, nem számolnak köztes képkockákat, csak az utolsó képkockát ismétlik meg egyszer illetve kétszer. Ez mondjuk talán annyia nem izgat, mert a szoba vendégszoba/gyerek játszóként funckionál, ha igazán filmet akarok nézni, arra ott van a nappaliban a TX-P50V20E plazma, de gyereknek mesét nézni, hálózati médiaplayerrel NAS-ról elég. A 37" megkapható 139k-ért, a 42" meg alig többért, mindössze 144k-ért. IPS paneles mind, ami nekem szimpatikus, és akkor már bolond lennék nem megvenni +5k-ért a 42"-t a 37" helyett, csak a 42" már túl nagy lenne oda, ahova rakni akarom, ezért lehet, hogy 37" lesz belőle.
    Az csak a bajom, hogy október vége van, lehet, hogy hamarosan jön egy új széria, nem sokkal többért, de jobb adottságokkal, és akkor megint bosszús leszek, mint anno a plazma 2010 december közepi megvételekor, ami után 1 hónappal bemutatták a következő generációt, majd újabb 1 hónap után már kapni is lehett, és akkor az enyémnek a 3D-s változata lement annyira, amennyiért én vettem a 2D-t - csak 100k körül buktam 2 hónap alatt. Mondjuk 3D-t még mindig nem akarok, ezért nem is nézek olyan tv-ket, az IPS jobban vonz - bár az E5 széria is kapott anno hideget és meleget is egyaránt, de főleg az induló árat sokallták a tartalomhoz képest.
    Egy szó, mint száz, a minap láttam ismét E5-öst egy áruházban, a képe nagyon tetszett, a megjelenése is, úgyhogy hajlok rá.

Új hozzászólás Aktív témák