Hirdetés

Aktív témák

  • Illydan

    csendes tag

    Sziasztok!

    Előre is elnézést, kezdő vagyok a témában.
    Már régóta szerettem volna itthonra egy lemezjátszót, és ahogy nézegettem, azt láttam, hogy a Technics SL1200 MKII-eseket tekinti a szakma amolyan legendának. Mivel ezek túl drágának bizonyultak, gondoltam egy ehhez hasonlót vásárolnék, így esett a választásom egy éppen eladásra került Technics SL1300 MKII-re.
    Hozzá erősítőnek egy japán FISHER CA7000-es sztereo erőlködőt ajánlott egy hozzáértő ismerősöm, szerencsére ebből is be tudtam szerezni egy szépen működő, jó állapotban lévő darabot.

    A hangfalakkal viszont meggyűlt most kicsit a bajom, rengeteg félét látok, nagyon széles árspektrumon.

    Használtan szeretnék választani valami olyat, ami régebbi, de perfekt lenne retro rock (Zeppelin, Sabbath, Deep Purple, Pink Floyd, Beatles, Queen, Joy Division, The Who, Jefferson Airplane, King Crimson, Jimi Hendrix lemezek), valamivel modernebb metál (Iron Maiden, Metallica. Porcupine Tree) és néha egy kis eletronikus zene (Depeche Mode, Kraftwerk, Daft Punk, Kawinsky) hallgatásához.

    A szoba, ahol lenne, nappaliként funkcionál és így két oldalról nyitott, tehát az akkusztikája nem biztos, hogy a legmegfelelőbb, de szeretném jó minőségben élvezni itthon a lemezeimet, ehhez szeretnék választani kezdetnek egy olcsóbb, később valami drágább hangfalat. Nem kell hogy szétbontsa a lakást, inkább a hangminőségre mennék rá.

    Elsőnek egy jó állapotban lévő SHARP CP-8800-ast találtam, 20 ezer forintért. Jó választás lenne?

    Várom a véleményeket, illetve a tanácsokat, hogy merre fejlesszem később tovább a rendszert (drágább hangfalak, valamelyik darab váltása, stb.)

    Előre is köszönöm az érdemes hozzászólásokat!

    P.Z.

    [ Szerkesztve ]

  • Illydan

    csendes tag

    Hozzátenném, hogy jelenleg egy Ortofon OM PRO-S hangszedő van a lemezjátszón, nem tudom ezt érdemes lenne-e cserélni valami jobbra szerintetek.

  • bazsi345

    csendes tag

    Sziasztok!
    vettem egy erősítőt meg egy pár hangszórót, van egy keverőm az lenne a problémám, h lejátszókról keverőn keresztül masterról szól mind a két hangszóró, de ha az erősítő a géppel van összekötve csak az egyik hangszóró szól, vagy éppen a másik már az is előfordult, azt h nem tudom, de csak az egyik szól, ha keverő géppel van össze kötve ugyan ez a helyzet, illetve csak egyik chanel-t érzékeli, ha valaki tudna segíteni ebben megköszönném, vagy h mi lehet egyáltalán a probléma! Rca, jack-re átalakítóval van csatlakoztatva géphez egyértelműen!
    Előre is köszönöm :)

Aktív témák