Hirdetés

Aktív témák

  • Zolaash

    aktív tag

    Ma megkezdem a ténykedésemet itt is. Erre azért van szükség
    Nincs rá szükség. Ez azért jó, mert sokszor van valami kósza gondolatom, ami mondjuk egy blogbejegyzést nem ér meg, de ide befirkanthatom, és később esetleg bele tudok nézni, ha kell valamiért. Meg azért is jó, mert lehet teljesen összefüggéstelen dolgokról is írni. ;) És nem szól be egy okostojás sem. :N

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Akkor mindjárt szaporítom is még egy hsz-al. Akartam írni egy bejegyzést arról, hogy miket szeretnék, annak kapcsán, hogy anyámat kérdeztem mikor szülinapja volt, hogy mit szeretne, de azt mondta, nem kell neki semmi. Erre én kérdeztem, hogy az hogy lehet, mert én kapásból tudnék írni egy 6 méteres listát.
    Pedig nem, mert belegondoltam, és tényleg nem.
    Vannak apró-cseprő dolgok, de 3 kívánságom volt fiatal korom óta, és mind 3 teljesült, akár meg is halhatok. Persze nem akarok, nem azért írtam. Ezek voltak:

    1, Repülni. Háromszor ültem már repülőn.
    2, Eljutni egy tengerpartra. Ez is megvolt, 4 éve.
    3, Egy 50 kilós szűzlány. Ez is megvolt, sok éve. Talán 10-15.

    Azóta eggyel bővült a lista, de az nem lehet az enyém. Tudomásul kell venni, hogy mindent nem kaphat meg az ember. Ez van.
    Sosem akartam megnősülni, de enyém a legtüneményesebb feleség kerek e világon. :P

    Apróságok, amik kellenének:
    Egy normális táp. Pl: Chieftec 500W
    Még 4 giga ram. Kingmax, csak hogy ne legyek telhetetlen.

    Nagyobb kívánságok:

    Normális szomszédok. Kimegy a hárém ettől a sok csicska amerikainiggermajmolórepper hülyegyerektől. Ez az állandó hupogás.... Élhető környezet kellene.
    Persze mindezt elcserélném egy balatoni nyaraló-házikó épületre. Régi álmom még, hogy a balcsiparton lakjak másodmagammal.
    Esetleg mégegyszer eljutni, Korfura.

    [ Szerkesztve ]

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #2 üzenetére

    Minnyá' kifolyik a szemem. Aki kitalálta az éjszakás műszakot, azt hogy-hogy nem verték agyon a többiek?
    Apropó, meg akartam nézni, hogyan lottózhatok mobilról. Nézem is.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #3 üzenetére

    Crysis 2 - 8990ft
    Homefront - 10790ft :Y Muhahaha :Y ;]

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #4 üzenetére

    Lassan letelik ez a műszak is. Kicsit megkönnyebbültem, hogy megvan a módszer, amivel át tudok menni (többnyire) úgy a fémdetektor kapun, hogy nem sípolok be. 3 nap otthon. Ki fogom bírni, kemény vagyok. A múlt héten átkerültem egy másik raktárba. Eleinte nagyon bosszantott, de végülis jó itt. Nem kell megszakadni, meg a társaság is jó. :)
    Lehet netezni....

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #5 üzenetére

    Holnap megint meló. Pfúj! :((
    Ezzel a csodálatos műszakrenddel 2, azaz kettő napot fogok a nejemmel tölteni ebben a hónapban úgy, hogy kivett egy nap szabit. Szóval mikor mindketten otthon vagyunk, nem dolgozunk. Kiváló arány. :(

    [ Szerkesztve ]

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Kértem (és kaptam) 3 nap szabit. Ez azt jelenti, hogy 9 napig otthon lógatom a lábam. :DD
    (Aludj el, kis ember, aludj el... - Ez szól a rádióban)
    Így ötre nőtt az asszonnyal együtt töltött napok száma. Zsiradék.
    Asszem' (inkább biztos) egyik nap kiugrunk a kertbe, megejtjük az idei első bográcspartit. Vedelek, főzök, süttetem magam az árnyékban. Jó lesz nagyon!!! :K :))

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #7 üzenetére

    Kíváncsi vagyok, hogy ez a hsz beleszámít-e az összesbe... :B

    Mod: Úgy tűnik, hogy nem. :N

    [ Szerkesztve ]

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #8 üzenetére

    Megtaláltam a hozzászólások súlyozását. A Blogoszféra egyáltalán nem számít bele a számolásba.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #9 üzenetére

    Szóltam a sógoromnak, nézzen körül A4Tech ügyben némethonban. "Talált" egy számtech boltot. Így 4 év után... :D ;]
    Asszonykám névnapjára beszereztem, elintéztem mindent. Anyósoméktól, sógoromtól meg tőlem kap egy twisterrel kombinált leg trainert, a szüleimtől meg 2 pár papucsot. (Egyet fizet kettőt kap akció volt a metro-ban.)

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Mennyi bolond ember van ezen az oldalon, meg úgy egyáltalán... Ijesztő! :Y

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    0. nap.
    173kg.
    Holnap indul az Atkins-diéta. Hajjaj, sötéten látom a jövőmet... :(

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #12 üzenetére

    4. nap
    170kg.
    Nem olyan szar, mint amilyennek hittem, és 4 nap alatt 3 kiló mínusz, ez már döfi! Nem látszik persze, meg nem is érzem, de a mérleg nem hazudik. :N

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #13 üzenetére

    9.nap
    nemtom' hány kiló mínusz, mert tegnap jól kirúgtak, és így nem tudom megmérni magam. De most már látszik is, kisebb, és nem lóg úgy a belem. :) A gatyámon az övet is könnyebb becsatolni. Lehet, lassan egy lyukkal összébb kell majd húzni. E ööm, e bódottá, most már "csak" egy másik munkahelyet kell találnom.

    [ Szerkesztve ]

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #14 üzenetére

    Pillanatnyilag dereng némi fény a munkahely-alagút végén, de nem akarom elkiabálni. A lóvé nem rossz, a műszakbeosztás sem, és elvileg van némi hátszelem. Hajrá-hajrá!
    A fogyással kapcsolatban: a jegygyűrű lejön az ujjamról szappanos víz nélkül is. Szárazon. :K :DDD

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #15 üzenetére

    Fogyinapló: 3 hét elteltével már láthatóak az eredmények:

    -kisebb a tokám
    -kisebb a belem
    -kevésbé ér össze a combom (bár még összeér, de nem sokáig.... ;] )
    -kisebb a mellem
    -kezd emberi alakom lenni.

    Kitartás, jó szar ez a diéta, de kétségtelenül hatásos. :K

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Ma 63 éves az apukám! :DDD
    Boldog szülinapot fateeeer!

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Hinnye, jó rég nem írtam már ide. Szóval, fogyinapló: nem tudom hányadik nap, nem is érdekel;
    155 kilót mértem ma. Ez eddig 18 kiló mínusz. I'm lovin' it. Van még mit ledolgozni. Kértem kölcsön egy szobakerékpárt. Elvileg meg is kaptam, már csak el kellene hozni. Talán holnap. ;)

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #18 üzenetére

    A szobabringából nem lett semmi. 148 kiló volt eddig az "alja", de az ünnepekre való tekintettel sikerült visszarántani valamennyit.
    Irány Fügen!

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Nahát megint eltelt majdnem másfél év, ameddig nem írtam. Azóta történt egy s más.... Megint sikerült rendesen megdagadni. Anno feladtam a diétát. Ideje ismét nekiállni. Visszaolvastam a "topikomat", és jó volt. Talán sűrűbben kellene látogatnom. Na hajrá, kitartást nekem!

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #20 üzenetére

    Ismét itt koptatom a virtuális billencsemet. Kikeveredtem Németországba, itt találtam melót. Igaz hogy nem könnyű, de legalább mocskos, és nagyon fárasztó. Viszont ha jobbra nézek az erkélyemről akkor Németországot látom, ha balra, akkor Ausztriát. Ó, és persze a Dunát. Sosem gondoltam, hogy egyszer a Dunaparton fogok lakni. Volt itt nálam a nejem "nyaralni" egy hetet. A hazajutás kicsit katasztrófa, még nincs saját autóm, mindig máshoz kell idomulni. Én 3 műszakban melózok, a többiek (cimborák) pedig össze-vissza. Mióta kijöttem, egyszer 3 hét után jutottam haza, és asszem' azóta sem. Talán az ötödik kint töltött hetemet kezdem meg holnap. Szal' összesen a nyolcadikat. Ó, és fogytam is. Gondolom. Mintha kisebb lenne a bélrendszerem... Ha egyszer hazajutok, rápattanok a mérlegre. :-)

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #21 üzenetére

    Nos....
    Azóta lett egy szép kocsikám. Ő az:

    Hét személyes, jó nagy, kényelmes, pont nekem való. Nagyon örülök neki. :K

    A súlyommal kapcsolatban: mióta kint melózok, lepattant rólam kb 12 kiló töpörtyűnek való. Remélem nem áll meg a folyamat.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #22 üzenetére

    Jé, megint eltelt rengeteg idő, mióta utoljára írtam. Igazából most sincs kedvem írogatni, de azért tömören felvázolom az eseményeket, amik az uccsó post óta történtek:

    A nejem nyaggatott, hogy költözzek haza, mert nem fizetett jól a melóm, ennyiért nem érdemes kint lenni, így hát hazaköltöztem.
    Eladtam a kecskét, mely keresztségben a Turcsi nevet kapta a nejemtől. Kép róla egyel feljebb.
    Három hónapja itthon vakarózok német munkanélkülin. Lassan lejár, már lesem az új melóhelyeket. Talán nem reménytelen.
    Vettem egy másik kecskét, egy évvel öregebb mint a Turcsi volt, ő a Fulladás nevet harcolta ki magának. Beleöntöttem egy fazék pénzt, most már kezd autó lenni. A két kocsi közt ég és föld a különbség, a régi javára.

    Ahhoz képest ez egy halom fos. Inkább sütöttek volna pizzát ezek a büdös olaszok, minthogy kocsit terveztek.
    Az itthon, heréskedéssel eltöltött idő, és a mértéktelen zabálás hatására sikerült egészen 179 kilóig püffedni. Faluhelyre nem mentem, féltem, hogy megyek a kolbászba. :DDD
    Elkezdtük megint asszonypajtással az Atkins-diétát. Cirka másfél hónap alatt lepasszoltam 10 kilót, így most 169 körül mozgok. Persze ez is sok, folytatom a fogyást.

    Zárszóként pár kép az új kecskéről:

    [ Szerkesztve ]

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Megint eltelt majdnem 3,5 év. Azóta a történések a következőek:
    A német munkanélküli lejárta utáni napon el tudtam helyezkedni egy autóalkatrészt gyártó cégnél. Istenem, de egy okádat hely volt. Az első munkanapon tudtam, hogy ott nem lesz nekem karrierem, menekülök, amint lehet.
    Nem egészen 3 hónapot voltam itt, még a próbaidő lejárta előtt lepattantam.
    Átmentem a szipkagyárba. Azóta is itt dolgozok, csak közben főnök lettem. Odatettem magam. Melóztam becsülettel, minden rám bízott feladatot elvégeztem. A főnököm ezt látta, és díjazta. Most azt a pozíciót töltöm be, ami az övé volt, mikor odakerültem.
    Közben megszületett a kislányom.

    Egészen megváltozott az életünk. Lassan 4 hónapos lesz. Tündérbogyóvirágszál. Imádom! :B

    A szekeret is lecseréltük egy 307 Break-re:

    1.4 HDi, 68le. Gyenge, alulmotorizált nagyon. Viszont beéri 5 literrel, és még sosem robbant le, semmi komoly nem pusztult el benne. Megbízható.

    És majd' elfelejtettem; elvégeztem egy iskolát két röpke év alatt. Ipari gépész lettem.
    Megvan minden nagyjából: jó az életem, elégedett vagyok. Már csak egy tanya kéne a semmi közepén, ahol nincsenek szomszédok. ;)

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #24 üzenetére

    És ismét majdnem egy év. Most épp az van, hogy megszűnt a munkaköröm. A cégtől nem jövök el, de más pozíciót fogok betölteni. Hogy oldalra mozgok, vagy visszabukok egy szintet, az majd hétfőn dől el. Ma péntek van.
    A kocsi nem volt még egy hónapja sem meg, mikor a nejem lelecsózta. Mindegy, összeraktam. Az első lökhárító azóta is fekete.
    Közben annyira elég lett a házban lakó retardált szomszédokból, hogy egy éve nézelődünk, hogy merre, hová kellene költözni. Pécs lett volna ideális, de olyan szinten el vannak rugaszkodva az ingatlan árak a valóságtól, hogy azt én nem vagyok hajlandó (és talán képes sem) megfizetni. Nem leszek egy pécsi lakás, vagy környékbeli falu házának a rabszolgája életem végéig.
    Szóval megtaláltuk az ideális lakást. Hogy mennyire válik be, azt majd az idő eldönti. Eladtuk a körtvélyesi 59 m2-es panelt 6,5 millióért, és veszünk egy jobb városrészben egy 74 m2-es téglát 7,25 millióért.
    Teljesen fel kell újítani. Villanyvezetékek, burkolatok, konyha, fürdő, wc, mindent. Az előző lakás árából a maradékot beleforgattuk, + csok, + hitel az újra, + felújításra.
    Az első emeletről fel a harmadikra. A térdeim már most rosszul vannak tőle. Ellenben nem lakik majd fölöttünk egy retardált sem, és fekamentes a ház.
    Nem kerül majd többe mint az eddigi, és fix kamatozású a 10 éves futamidő végéig. Két évvel kell majd tovább fizetni. Valószínűleg lesz hozzá garázs is, de ez még nem 100%.
    A meló kapcsán megjelent az életemben egy kislány. Én vettem fel a csapatomba. Nem azért mert tetszett, tök közömbös volt(am), az állásinterjún mutatott viselkedése miatt döntöttem így.
    Életkorunkat tekintve a lányom lehetne. Ő is valószínűleg egy örök x-akta marad az életemben. Ha 15-20 évvel fiatalabb lennék, valószínűleg nekimennék a dolognak az esélytelenek nyugalmával, de nem vagyok.

    Szar dolog, mikor az ember ösztönei harcolnak a józan eszével. Nyilván az ész győzött, különben nem így lenne megemlítve a posztban. Talán sehogy. Szívesen feltennék neki pár kérdést, de valószínűnek tartom, hogy nem őszinte választ kapnék rájuk. Így aztán megkérdezni sincs értelme, mert ha úgy gondolnám, hogy nem őszinte, akkor az piszkálna, ha meg azt mondaná amit titkon talán remélnék válasznak, akkor meg az lenne a szar, hogy ott volt (van?) a lehetőség, és nem használtam/használom ki ezt sem. Ez van, egy generációnyi életkor különbséget nem lehet így átfedni. Vénember lennék, míg ő még milf.
    Majd egy másik életben.

    A leglényegesebbet a végére hagytam: a kislányom.
    Nemrég megindult, egyedül megy. Cuki nagyon. Igyekszem neki mindent megadni a józan ész keretein belül. Szeretném minden évben elvinni nyaralni, főként a Balatonra, hogy ő is megszeresse. Egyszer pedig valamelyik melegebb vizű tenger partjára is. Élményeket, emlékeket szeretnék neki adni. Olyan dolgokat, amik az én életemből kimaradtak.
    Hú. Hát ez nem lett rövid.

    Ps: Akarok majd egy lakásfelújítós posztot. Lehet hogy nyilvános lesz, még nem tudom. Senkivel sem akarok vitatkozni, senki okoskodására nem vagyok kíváncsi. Elsősorban magamnak készül, ha lesz egyáltalán.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #25 üzenetére

    Hupsz, megint eltelt egy év.
    Eljöttem az előző posztban említett melóból. Jó döntés volt. Az ott elvégzett sulit ki kellett fizetnem. 460 ezer forintot fizettem vissza. Nem esett jól, nem volt kevés. Elmentem egy bútoripari céghez droidnak. Élzárógépen múlattam az időt, állandó délutánban. A koronavírus okán el kellett jönnöm innen, elfogyott a meló. Legalábbis ez volt a hivatalos verzió. A vírus elment, meló megint van, de nem marasztaltak. Ahogy körülnéztem, rájöttem, hogy azokat küldték el, akik be voltak jelentve. Akinek nem kell minden nap a meló, azokat megtartották. Nem is értem, a mai világban feketén dolgozni/dolgoztatni?! Na mindegy.
    El tudtam helyezkedni rögtön egy másik cégnél. Dohányipari gépeket szerelek össze. Tetszik.
    Nyugis meló, nem basztatnak. Kamatozik az iskolába ölt idő és pénz. Ma kapom itt meg az első félhavi fizumat. Remélem nem kell csalódnom.

    A kislányom nől, cseperedik. Bár 99%-ban nem az én érdemem hanem a nejemé, de nagyon büszke vagyok a kislányomra. Korát meghazudtolóan okos, értelmes, és hihetetlenül cuki.

    Imádja az állatokat. Mi meg őt :D

    A költözésen és a lakásfelújításon túl vagyunk. Nem volt egyszerű. Sokat vitatkoztunk, veszekedtünk. Megviselte a házasságunkat rendesen.
    Pár új arc belépett az életembe, többen meg ki. Utóbbiért hálás vagyok. ;)
    Volna még mit írni, de ébredezik a kis család.

    Ui: Az Amiga örök, így most is van egy A500+ két megz chipram-mal, meg egy Classic520 turbinával. Állat4000. Az AGA chipset viszont hiányzik... :(

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Bakancslista upgrade:

    "A" jogosítvány.
    Kölyökkorom óta szeretnék, de eddig még sosem jutottam el addig, hogy a tettek mezejére lépjek. Elkezdtem gyűjteni rá, állítólag olyan ~140k körül megáll. Kíváncsi leszek.
    Ennek folyományaként kell majd egy garázs, az utcán mégsem tárolhatom.
    Meg kellene valami fain túramoci. pl. egy Yamaha Ténéré... :D

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #28 üzenetére

    Néhány kósza gondolat, ömlesztve:

    - a pár hsz-al feljebb említett lányról kiderült, hogy az "érdeklődése" nem nekem szólt, hanem a beosztásomnak. Ez van.
    - Arankát, a pc-t upgrade-elni kellett. Ami ki lett cserélve:Gigabyte Z68 akármi "baszó" alaplap helyett szintén Gigabyte. B450 Aorus Elite. Intel i7-2600 -> Amd Ryzen 2600X. Majdnem háromszoros teljesítmény. Fain. 16 gigz DDR3 -> ugyanennyi DDR4.
    Vettem rá egy Wraith Prism RGB hűtőt. Játék közben 75 fokig felment a proci hőmérséklete.
    Az új hűtő hőcsöves, és jóval nagyobb. A házból kifaragtam a ventilátoroktól a méhsejt cellát. Nagyon meleg volt a gép terhelve. Remélem a jobb hűtő és a fokozott szellőzés megteszi hatását.
    - az "A" jogsiról kiderült, hogy 200k alsó hangon. Hát, nem olcsó, és van jópár sokkal fontosabb dolog, ami nem kicsit viszi a lóvét. Azt gondolom, hogy a jogsi+motor+garázs kombó legalább öt év, mire összejöhet. Lehet, hogy addigra már nem is élek. :F
    Gyötri még pár dolog a lelkemet, de nem tudom rájuk a megoldást. Remélem idővel rájövök, illetve a nejem is kibírja addig mellettem.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #29 üzenetére

    A ház hőmérséklete drasztikusan csökkent, miközben jobban volt terhelve a gép.
    Az "eredeti" 75 fokot Crysis 2-3 alatt mértem, FullHD felbontásban, minden a legmagasabb grafikai részletességre állítva. A gpu terheltsége 90% felett volt, a proci 30-33%-on ment. Lol.

    Ezekkel időközben végeztem, és felkerült a Mafia definitive edition. Ugyanúgy minden maximumon 2k felbontáson. Itt a gpu fix 99%-on ment, a cpu pedig 35-40%-on. Ennek ellenére a hőmérséklet a házban esett jócskán. A cpu nem ment 62 fok fölé, a gpu-t nem figyeltem. Azt modjuk eredetileg sem. :)

    Tegnap megérkezett az új hűtőm, de meló után már nem tudtam kivenni az automatából, ezért ma meló előtt felmarkolom, holnap pedig bekerül a gépbe. Olyan 8-10 fokkal hűvösebb lenne a cpu, azzal asszem' elégedett lennék. Meglátjuk.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #30 üzenetére

    Azt hiszem 67 fokig (vagy 62?) ugrott fel időnként a hőmérséklet, de ezek ilyen fura tüskék voltak csak. Kb 2 másodperc alatt ment fel, és le. Úgy rémlik, 57 fok volt stabilan, kivéve a tüskéket. Még majd annyi, hogy a hőcsövek mellett lévő "árkokat" meg kell nézni, hogy jutott-e bele elég hővezető paszta, mert ebben egyáltalán nem vagyok biztos, és így talán ki van húzva a méregfoga az egésznek.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #31 üzenetére

    Megszületett a döntés:
    Mennie kell az rgb csodának, egy csendes hűtő kell, nem baj, ha nem világít, úgyis ritkán fekszek az asztal alatt.
    Pillanatnyilag bios-ban lelőttem a boost-ot, eddig semmi sem használta ki jobban a cpu-t 40%-nál, akkor meg minek menjen 3600 helyett 4000+ Mhz-en? Visszavettem, most csend van. Legalábbis halkabb.

    Egy Arctic Freezer 34 a kiszemelt. Tetszik, hogy egymás mellé vannak sorolva a hőcsövek, nem pedig egymás mögé. Szerintem így egyenletesebb a hőátadás a lamellák felé. Meg is hirdetem minnyá. Kár érte, tetszett, jól néz ki. Ha az új sem lesz halkabb, akkor tökönszúrom magam egy heringgel. Eki-eki!

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #32 üzenetére

    Bacsis kolléga vatte meg a csillámfaszlámapónihűtőt valaki másnak (elvileg ;] ). Remélem nekik jobban bejön, mint nekem. Lassan két hete hogy megrendeltem az Arctic Freezer 34-et az eshop24.hu oldalról. Hát, nem kapkodják el a küldést, az már biztos. Igaz, 3-15 nap van írva. Elég tág időintervallum. Ha nem ér haza mire én, akkor elég pipa leszek. Erről jut eszembe:

    Itt punnyadok némethonban. A korlátozások szigorítása előtt gyorsan kiszompolyogtunk drágaszágaim, némi munkavégzésre. Nos, a meló az csalódás. Csicska munka, de legalább van, és ha ezt fizetik meg, akkor ezt csinálom. Valószínűleg több ilyen etapot nem vállalok, a kislányom nagyon büntet. Tudomást sem akar venni rólam, nem akar beszélni velem. Nehéz ez, de legalább egy kicsit sem könnyű.

    Ma (2020.11.15. vasárnap) elugrottunk az innen mindössze 120 kilométerre lévő Neuschwanstein-i kastélyt megskubizni. Felújítás és koronavírus okán zárva van. Amúgy parádésan néz ki. Kb. 1,5 órát mentünk felfelé, szóval nincs magasan. Ja, de. Lefelé kb. 40 perc volt az út. Két fiatal kollégámmal voltam, hát mit mondjak, mindig meg kellett állniuk, nem bírtam a tempót, amit diktáltak. A lábaim úgy bedurrantak mint a picsa, remélem holnap még tudok majd járni. Érdemes elolvasni a wikipédia cikkét a helyről.

    Visszakanyarodva: 7.-én jöttünk ki 3 hétre, 27.-én pirítunk haza, ha minden jól megy. Otthon volt koronatesztem, persze negatív, meg itt kint is volt egy, szintén negatív. Gondolom otthon szintén lesz. Kiderül majd.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Parádés. Mióta bővíttettem a netet 100/100-ról 500/300-ra, azóta ilyen 20/90-el megy. Bejelentettem a Diginél. Tudnak róla, dolgoznak rajta, türelem, megcsinálják. Országos a probléma. Aztán kaptam e-mail-t, hogy megnézték a netemet, és minden a legnagyobb rendben. Így megy ez.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Azt hiszem eljött az idő, hogy egy A500 kivételével elengedjem a retro vonatot. Az hagyján, hogy áll benne a pénz, mert amikor vettem, nem volt drága.De csak a helyet foglalja. Nem kapcsoltam be szinte egyiket sem évek óta. Az A1200 is akkor fájt mikor eladtam, azóta sem éreztem hiányát. Eladom az összes lomot, lesz belőle nagymotor jogsi.

    Lajstrom:

    Playstation 1(Az eredeti nagy, szürke)
    Playstation One (A szappanosdoboz.)
    Playstation 2 IDE vinyóval, Chip nlkül, softmoddolt.
    Playstation 2 Sata vinyóval, chip-elve
    Sega Megadrive 1, pár kazi, + Everdrive
    Sega Dreamcast 4 kontroller, 1 pisztoly, vödör másolt lemez.
    SNES, két 3rd party kontroller, + Everdrive
    Commodore 64G + 1541, egy doboz lemez
    Commodore 64C
    Commodore Amiga 500, 2 mega fastrammal.

    Vajon mennyit érhet?

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #35 üzenetére

    Nnnna. Eladtam egy C-64-et az uccsó 1541-emmel. 30 kilóért ment el, 25-ért vettem egy SD1541/II-t.
    Közben beneveztem a nagymotor jogsira. Nekiálltam az elméletnek itthon, neten. Jelenleg 76%-on áll a mutató. Ennyi van elvégezve, ebből sikeresen le is vizsgáztam. Amolyan házi vizsga, de ez is az online felületen ment. Legalább 80%-ot kell teljesíteni. Minden modul végén modulzáró vizsga van. Itt asszem' két alkalommal volt 86%-os a tesztem, a többi esetben 96, illetve a leggyakoribb a 100% volt.
    Lehet hogy átmennék tanulás nélkül is, de azért részben nem árt felfrissíteni az emlékeket, hiszen lassan 30 éves(!!! Baszki!) a jogsim, meg van jópár motorspecifikus dolog benne.

    Márciusban indul a tanfolyam, mármint a gyakorlat. Addigra gondolom meglesz az elméleti vizsgám.
    Elkezdtem bukót vadászni, ami sokkal problémásabb, mint gondoltam. Rájöttem, hogy bazinagy fejem van, kész tortúra bukót venni. Kesztyűt már vettem, az pont jó volt, amit felpróbáltam.

    Közben megálmodtam azt is, hogy milyen gépsárkányt vennék: Honda XL1000V, Varadero

    Ehhez még le kell húznom egy, de inkább 2 hónapot a németeknél. Erre viszont egyáltalán nem vágyok. És ezt még a családnak is elő kell adni... :/

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #36 üzenetére

    Találtam bukót, 50k volt. :U
    Az elméletet sikeresen elvégeztem, legalábbis a próbavizsgát. Azóta "vizsgát lehet gyakorolni" online, igyekszem is minden nap egyet megcsinálni. Eddig egyszer sem buktam meg, remélem az éles vizsgán sem fogok.
    A német turnét sikerült őszre ledumálni a főnökkel. Remélem össze is jön. Addigra ideér a virnyák 72. hulláma.
    Hogy rohadjon meg... Bár most az én malmomra hajtja majd a vizet ha sikerül kimenni, jár rá a veszélyességi pótlék, ami jó lóvé.

    A nejem egykedvűen fogadta a hírt, a kislányomnak felesleges mondani, egyelőre úgysem értené. Hirtelen ennyi.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #37 üzenetére

    Közben megcsináltam az elméleti vizsgát. Két hibás válaszom volt az ötvenöt kérdésre, meg vagyok elégedve.
    Elkezdtem a rutint. Egy hatszázas Hornet-tel gyakorlok. Hááát, ez sokkal szarabb mint egy Simson. :D A legapróbb gázadásra (értsd: pár mm a markolaton) is állat módon megugrik. Igaz hogy nagyon erős, de legalább kicsi. Mármint fizikailag. Felülök, felhajtom a térdeimet a füleim mögé, aztán mehet a gurgulászás.

    Gondoltam beszúrok ide egy fotót, de aztán inkább mégsem. :D

    Jó lassan megy az egész tanfolyam. Katasztrófa. A rutin vizsgától meg fosok. Több okból is.

    Közben eladtam a Dreamcast-et, meg a SNES-t is. Csak a port fogták, nincs időm rájuk, a pénz meg kellett a tanfolyamra. A szomszéd srác hozott egy "régi számítógépet", hogy adjam el, felezünk. Naná, hogy persze.
    Fent van vaterán, jelenleg 61e forinton áll a licit. Egy Commodore CBM Model 4016. Állat. Aki megveszi, vajon mit fog vele kezdeni? Nézegeti? Másra nagyon nem jó...

    [ Szerkesztve ]

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #38 üzenetére

    Ma egy hete voltam először rutin vizsgán, amin sikeresen el is hasaltam. Nem szó szerint, kétszer letettem a lábam. Ma újráztam, és ma sikerült, átmentem. Már csak a forgalmi rész van vissza. Ezt pénteken kezdem, majd hétfőn folytatom.

    Közben a szomszéd srác gépéből végül 215k forint jött be, amiből a vatera jutalékát levonva kb 104k marad az enyém. A "jött be" kissé költői túlzás, mert a nő (a vevő) variált a dátummal, hogy mégsem ezen a héten viszi, hanem a következőn. Ez a 22. hét, épp most van. Lezsíroztuk a helyet, dátumot, időt. Ha nem jön érte, megy a negatív, és eladom másnak. Jelentkezett egy ember, hogy megvenné, talán picit többet is adna érte. Szóval nincs gáz.
    A lóvét bölcsen előre elvertem, vettem belőle egy LG Ultragear 32GN500-B monitort. 165 Hz-es, Freesync és G-sync kompatibilis, 32 collos, FHD felbontású. Remélem elégedett leszek vele, és sokáig elkísér.
    Azt a Samsung tv-t, amit most használok monitornak, pedig megkapja a kislányom, plusz hozzá a dvd lejátszót. A tv falikaron lesz, a játékos pedig a szekrény tetején, így szigorúan marad a szülői kontroll azon hogy mit néz, és mikor, mennyit.

    Lezajlott a 2021-es Revision. Az első helyet a Spectrals-tól az Arcade vitte el pc-n, teljesen megérdemelten. Megdobogtatta a szívemet, kiváltképp, mikor láttam az egyik gépen (monitoron?) a Spaceballstól a State of the art-ot. Láwcsikah. :D

    Ma van az öregem szülinapja, 73 éves lett. Boldog szülinapot, Jenci papa! :D

    Jövő héten labor, következő héten meg szív CT-m lesz. Zajlik az élet. Aztán még azon a héten, 19.-én PAK!
    Holnap vagy átköltöztetem a hálóba a számítógépsarkot, vagy rozéval ünneplem a motoros sikert. Vagy mindkettőt egyszerre. :D

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #39 üzenetére

    Na kérem;
    Megjött a monitor. Kurvajó.
    Túl vagyok az első forgalmi órán, motoroztam. Kurvajó volt. Leszámítva, hogy kifogyott a benzin. Rotflol.
    Megjött a Raspberry Pi 3A+. Már csak egy PiStorm kell. Pár hónap, és meglesz. Nem baj hogy várni kell, most úgysincs lóvém.

    Imádom a kislányomat! <3

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #40 üzenetére

    Pénteken sikeresen levizsgáztam , így megszereztem a nagymotor jogsit. :D

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #41 üzenetére

    Az eltelt időben történt dolgok ömlesztve:
    Miután megszereztem a jogsit, másfél hónapig vártam, hogy kézbe is vehessem. Aktiváltam anno az automatikus jogsigyártást ügyfélkapun, ami nem működött. Nem jött visszajelzés, semmi, meg persze az új jogsi sem. Voltam a Jenőúri hivatalban a jogsi miatt háromszor, plusz még kétszer felhívott az ügyintéző nyaralás alatt, mert nem haladt az ügy. Végül kitörölte a kérelmet, és az egész szart az elejétől kellett kezdeni.

    Az április óta tolódó szívműtétemen átestem 17.-én.

    -Milyen volt?
    -Jó
    -Bővebben?
    -Nem jó

    Négy órát feküdtem az asztalon, végig a tudatomnál, és végig éreztem, ahogy égetik az ereket a szívem körül. Kaptam persze fájdalocsillapítót, csak nem eleget. Mindegy, túl vagyok rajta.

    Egyet aludtam (sic!) bent a kórházban, másnap hazaengedtek. Azóta javul a helyzet, már nem fáj úgy minden lélegzetvétel, mintha mellberúgtak volna a skinhead-ek bakanccsal, százszor. A bent töltött idő alatt volt rajtam a műtét után 10 tappancsa az ekg-nak, meg vérnyomásmérő, ami éjjel óránként mért. Így ha sikerült pár percre elaludnom, akkor valamelyik gép sikeresen felébresztett. Ha nem az enyém, akkor a szomszédos kórteremben lévő valamelyik betegé. Szóval parádés volt. Az ellátásra nem lehet egy rossz szavam sem;

    Saját szoba, egy ággyal, saját wc és zuhanyzó. A nővérek, az orvosok rendesek voltak.

    Az Amigához vettem egy RGBtoHDMI adaptert, hozzá egy Raspberry Pi Zero-t, így az új szipiszupi monitoromon hdmi-n keresztül látom az Amiga képét. Baró.
    Vettem hozzá egy Meanwell tápot, szereztem eredeti tápot ami rossz, ennek csak a háza kell. Erről infó jön majd még később.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #42 üzenetére

    Pár apróság:

    Aranka billentyűzete úgy nézett ki, mint a hányás. Szétszedtem, mindent elmostam, most szép tiszta, sokkal jobb ránézni. Inkább most jó ránézni.

    Eladtam az egyik Amiga 500-at. Nem kell kettő. Az árából vettem egy Raspberry Pi 400-at. Vagány. Pimiga, illetve Retropie fut rajta. Kompakt, olcsó, erős. Tetszik. Lassan eladom az összes nosztalgia gépemet. Egyszerűen nincs rá időm. Mikor lesz időm (ha megélem), már látni nem fogom, meg nem lesz hozzá türelmem. Lehet, hogy a C-64 is megy majd a piacra. Azt sem használom, csak a port fogja. Vettem hozzá pár hónapja (egy éve?) egy SD1541/II-t. Kétszer volt bekapcsolva azzal együtt, mikor megkaptam, és kipróbáltam.

    Erről jut eszembe, nézek gyorsan Pi-ra C-64 emulátort.

    A Megadrive-ot is eladhatnám nyugodtan, de a kislányom elkezdett Sonic-ozni... :)

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #43 üzenetére

    Nézem ezt a logout-ot, és hát árnyéka régi önmagának. Régen tele volt érdekes cikkekkel, saját írásokkal.
    Ma mi van? Semmi. Aki ír, az rinyál valamiért. Nem jó Magyarországon élni, ilyesmi. Költözz el, bmeg! Senkinek nem kötelező itt élnie, ez nem Észak-Korea. Megy a firkálás, orbán így, meg úgy. Egyetértek, én is Dunába lőném az összes pártot kivétel nélkül. Nem teszek kivételt. Akire szavaztam volna, az "irtsd a szörnyet" plakáttal kampányol az ateizmus ellen. (Anyám bubog, hogy valami adószakértő szerint ez törvényellenes, és majd májusban vissza kell fizetni, ha nem módosítanak törvényt. Rly, meddig tart ezt a választási fogást törvényesíteni? Semeddig. Persze, ezek a szarháziak ellopták a nyugdíjamat, de a másik galeri ennyit sem adoot vissza. Semmit.) Szerintem a politikába kurvára nem kéne belevinni a vallást, de tudom, hogy ez is csak szavazógyűjtés. Komolyan, megdöbbent, hogy 2021-ben van még aki elhiszi ezt az isten koncepciót. Minden gondolkodó ember ateista.
    Tényleg azt gondolod, hogy van ott fent (hol?) egy kaporszakállú, aki mindezt teremtette? Na ne bassz, ennyire ostoba nem lehetsz!

    Szóval bámulatos, hogy ennyi embert hülyére lehet venni.

    Más:

    A házasságom romokban. Nem friss dolog ez, érik már jó ideje. A szerelem elmúlt mindkettőnk részéről, azt hiszem. Kizárólag a kislányom tart össze minket. Nem engedhetem meg magamnak, hogy apa nélkül nőjön fel, ahogy az anyja is hasonlóképpen gondolja magáról. Ez jó is, meg rossz is.

    Egy cimborámékkal is sikerült összerúgni a port akaratomon kívül. Ma felhívtam, benne nem éreztem problémát, valszeg' a felesége generálja a gondot. Érdekes a menyecske, majomszeretettel van a fia iránt, ami kurvára nem egészséges dolog.

    Ma keresett a volt főnököm, aki a fia számítógépét akarta velem megcsináltatni. Adtam néhány onlány tanácsot, amit vagy megfogadnak, vagy nem. Igazából leszarom, a következő miatt:
    Én kérdeztem, hogy mizu, milyen az új meló, satöbbi, ő nem, lerázott, nem érdekelte, mi van velünk. Ezek után engem mennyire érdekeljen az öreg, meg a nyűgje?

    Egy kollégám, tétibi azt mondta, naív vagyok, mert azt feltételezem, hogy nem mindenki szarházi. Valószínűleg igaza van...

    [ Szerkesztve ]

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #44 üzenetére

    Annyira mégsincs romokban minden, múltkor kicsit sötéten láttam a dolgokat.

    Tegnap megvettem életem első nagymotorját:


    Állat4000!

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #45 üzenetére

    98 Newtonméter. Ennyi van a Varában. Ha rámarkolok a gázra, akkor kapaszkodni kell. Nagyon. :DDD

    Egy gyors összegzés, hogy mit kell megcsinálni rajta:

    - Burkolati csavarok cseréje, pótlása
    - Bolhák, patentok pótlása
    - Bal idom törött műanyag elemének javítása. Erre nincs még meg a hibátlan megoldás, de pár ötletem azért van. Pl. egy olyannal megnézetni, aki műanyag lökhárítókat javít.

    - A közeljövőben kell rá gumi, főleg első, mert az kopott, és öreg. 2011-es, ami a következő szezonra 11 éves lesz. Látszik az oldalán millió hajszálrepedés. Megdögleni meg nem akarok. A hátsó sem friss, az 2014-es.

    - A távolabbi jövőben kelleni fog majd rá féktárcsa, meg betét. Ez nagyon fog fájni.
    - Az ülést át kell húzatni, mert a műbőr megrepedt két helyen is.
    - Az ülés alján lévő két rögzítőfület fixálni kell némi rozsdamentes acéllemez felhasználásával.
    - A markolatfűtést még nem tudom, hogy meg kell-e javítani, mert hidegben nem nagyon akarok menni vele...
    - Meg persze a kötelezők: olaj és szűrők cseréje, hűtőfolyadék és fékfolyadék csere. Banyeg, 3,6 liter olaj megy bele. (A kocsimba meg 4 :B )
    - Az első plexit fel kell políroztatni, hogy csinos legyen.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    Kiégek. Kiégtem. Elfáradtam. Egyedül szeretnék lenni. Mondjuk egy hétig. Vagy kettő.
    Imádom a kislányom, de lassan falnak megyek tőle. Megbetegedtem, itthon maradtam táppénzen. Örültem, hogy lesz végre pár napom, mikor egyedül lehetek, nem zsizseg valaki állandóan a fülembe.
    Ez pontosan egy nap volt, másnapra megbetegedett ő is, nem volt szívem óvodába vinni. Otthon maradt velem.

    Mióta kettő helyett egy műszakban kell járnom, lelkileg - szellemileg tropa vagyok. A délutános hét délelőttjein pihentem ki magam, akkor tudtam kicsit feltöltődni. Ennek vége.

    Valaki állandóan a nyakamba liheg, megőrülök. Jó volna végre ha kicsit nem kéne megfelelni senkinek. Jó volna kiszakadni ebből a kibaszott taposómalomból. Kiégtem. Este nem kéne fürdetni, altatni, asszonnyal valamit nézni, kilenckor lefeküdni. Éjszakába nyúlóan szeretnék kockulni, piálni, haverokkal lógni, velük piálni.

    A családos élet folyománya, hogy a barátok lassan megszűntek. Haverok is alig-alig. Fasz kivan.

    Legalább a motorral haladok szépen lassan.

    Cseréltem olajat, szűrőket. Levettem a tankot, mert észrevettem, hogy szivárog a benzin a bal oldalán. Mindezt azután, hogy a pluszba beletoldott és szétmállott benzincsövet is kiiktattam, mert az is szivárgott.
    Benya kannákban, stabilizátorral megkínálva. Tank a Ferkónál. Hegesztve, meg fényezve lesz. Vagy van. Bár még nem keresett ezügyben. Aztán.... Jön, úton van egy fűthető markolat, egy fokozatkijelző, és egy kormánymerevítő.
    Ratyi matricák eltávolítva, burkolati elemek pótolva, újrabolházva, csavarok szintén pótolva. Láncolajzóhoz az alkatrészek beszerezve, már csak be kell építeni. Ez tavaszi projekt lesz, tököm akar ilyen hidegben bütykölni. Bár valószínűleg fogok, veszek egy palack gázt, és bedurrantok sziesztával a garázsba. Kell még intéznem valami fasza szerelőlámpát, hogy lássak, mert a négyórai sötétedéstől kész vagyok.
    Na, megyek kvékezek egy kicsit ezzel az újra kiadott cuccal.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #47 üzenetére

    Felkerült a gépsárkányra a markolat. Jól néz ki, remélem jól is fűt majd. A tank és az ülés még most sincs kész. Megbízható szakemberek, akiknek lehet adni a szavára. Ja, nem. A láncolajzót is elkezdtem beépíteni. Jelenleg annyi van vissza, hogy elektromosan kell bekötni a szolenoidot, meg kitalálni, hogy az első vagy a hátsó lánckerékhez menjen. Ezzel a mai napig nem jutottam dűlőre.

    Vasárnap irány Németország, két hétre. Vagy négyre, ez majd az első etap után kiderül. Jó lesz kicsit egyedül. A kislányom hiányozni fog nagyon, (kicsit) belehalok majd minden nap. A melótól tökönszúrom majd magam minden nap, az tuti. Belegondolok, és kiráz a hideg, egy porcikám sem kívánja az utazást, vagy az ottlétet.
    A Sasfészket szívesen megnézném, de ilyenkor sajnos zárva van. :U

    Holnapután megnézem az új Matrix-ot. Mindenki savazza, de majd én eldöntöm, hogy nekem szar-e?!
    Előtte felrakom a sztendert a motorra, hétfőn érkezett meg. Megváltás lesz az oldalsztenderhez képest.

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #48 üzenetére

    Itt vagyok, kijottem Nemetorszagba. A posztot egy Raspberry Pi 400-rol irom, ezert nincsenek ekezetek. Pedig ezt de utalom, mikor valaki igy ir...

    Annyi stresszt okozott az utazas/kintlet nekem, hogy 3-4 napig szivritmuszavarral eltem, annak ellenere, hogy szedtem ra gyogyszert, amit a mutet ota nem kellett. Tegnap is beszippantottam egy uveg bort, meg tegnapelott is. Meg nem tudom, hogy a masodik etapra kint akarok-e maradni. Rohadtul nincs hozza kedvem, de a love jol jonne.

    Mielott kijottem, felraktam a kozepsztendert:

    Meg mara elkeszult az ules is:

    Allitolag nagyon fasza, de a kep alapjan nem feltetlenul ez jon at. Igaz, fraszbukon jott a kep, ezert olyan, mintha kaputelefonnal keszult volna.
    Szombaton elkocsikazok sogoromekhoz, 250 kilometerre laknak innen. Mar evek ota nem lattam oket, jo lesz talalkozni veluk.

    [ Szerkesztve ]

    Rip and tear

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #49 üzenetére

    Jó volt. Mármint látni őket. Önmagunkkal összehasonlítva nagyon más volt:
    olyan, mintha mindhárman lakótársak lennének;
    Nálunk ez nem így megy. Mióta hazajöttem (két hét volt; hogy miért azt nem tudom, de majd megkérdem), minden éjjel én aludtam a kislányommal. Nekem általában nem gond, a nejemnek többnyire az: szar az alvókája.
    A motorral viszonylag jól haladok. Időközben elkészült a tank is. Félig. A hegesztés és a fényezés gut, aber a fényezéssel vannak gondok. Napasztmek, nem gehenelnek az ungarische wörterek. Vicceltem. 25 pénzbe fájt a tank, ami nem esett jól. Tekintve, hogy meddig készült, kevesebbre számítottam. Mindegy, ez van. Lassan 20 éves a paripa, nem tökéletes. Időközben került fel hahura egy hasonló kinézetű és korú gép picit drágábbért. Lehet hogy az jobban megérte volna, ez már sosem fog kiderülni. Szar így bebaszva írni, állandóan ellenőrizni kell, hogy mit kúrtam el, az idő nagy része erre megy el.
    Baszki, ezt már vagy fél órája írom. Befejezem, pedig semmi
    Nemtom mit akartam. Teszek fel képet a mai állapotról. El kell vinnem a bal oldali elemet műanyagoshoz. Meg az ülést.

    Nem akarja a prohardver a képeket, valami nyűgje van. Majd legközelebb.

    Rip and tear

Aktív témák