Hirdetés

Aktív témák

  • Zolaash

    aktív tag

    válasz Zolaash #24 üzenetére

    És ismét majdnem egy év. Most épp az van, hogy megszűnt a munkaköröm. A cégtől nem jövök el, de más pozíciót fogok betölteni. Hogy oldalra mozgok, vagy visszabukok egy szintet, az majd hétfőn dől el. Ma péntek van.
    A kocsi nem volt még egy hónapja sem meg, mikor a nejem lelecsózta. Mindegy, összeraktam. Az első lökhárító azóta is fekete.
    Közben annyira elég lett a házban lakó retardált szomszédokból, hogy egy éve nézelődünk, hogy merre, hová kellene költözni. Pécs lett volna ideális, de olyan szinten el vannak rugaszkodva az ingatlan árak a valóságtól, hogy azt én nem vagyok hajlandó (és talán képes sem) megfizetni. Nem leszek egy pécsi lakás, vagy környékbeli falu házának a rabszolgája életem végéig.
    Szóval megtaláltuk az ideális lakást. Hogy mennyire válik be, azt majd az idő eldönti. Eladtuk a körtvélyesi 59 m2-es panelt 6,5 millióért, és veszünk egy jobb városrészben egy 74 m2-es téglát 7,25 millióért.
    Teljesen fel kell újítani. Villanyvezetékek, burkolatok, konyha, fürdő, wc, mindent. Az előző lakás árából a maradékot beleforgattuk, + csok, + hitel az újra, + felújításra.
    Az első emeletről fel a harmadikra. A térdeim már most rosszul vannak tőle. Ellenben nem lakik majd fölöttünk egy retardált sem, és fekamentes a ház.
    Nem kerül majd többe mint az eddigi, és fix kamatozású a 10 éves futamidő végéig. Két évvel kell majd tovább fizetni. Valószínűleg lesz hozzá garázs is, de ez még nem 100%.
    A meló kapcsán megjelent az életemben egy kislány. Én vettem fel a csapatomba. Nem azért mert tetszett, tök közömbös volt(am), az állásinterjún mutatott viselkedése miatt döntöttem így.
    Életkorunkat tekintve a lányom lehetne. Ő is valószínűleg egy örök x-akta marad az életemben. Ha 15-20 évvel fiatalabb lennék, valószínűleg nekimennék a dolognak az esélytelenek nyugalmával, de nem vagyok.

    Szar dolog, mikor az ember ösztönei harcolnak a józan eszével. Nyilván az ész győzött, különben nem így lenne megemlítve a posztban. Talán sehogy. Szívesen feltennék neki pár kérdést, de valószínűnek tartom, hogy nem őszinte választ kapnék rájuk. Így aztán megkérdezni sincs értelme, mert ha úgy gondolnám, hogy nem őszinte, akkor az piszkálna, ha meg azt mondaná amit titkon talán remélnék válasznak, akkor meg az lenne a szar, hogy ott volt (van?) a lehetőség, és nem használtam/használom ki ezt sem. Ez van, egy generációnyi életkor különbséget nem lehet így átfedni. Vénember lennék, míg ő még milf.
    Majd egy másik életben.

    A leglényegesebbet a végére hagytam: a kislányom.
    Nemrég megindult, egyedül megy. Cuki nagyon. Igyekszem neki mindent megadni a józan ész keretein belül. Szeretném minden évben elvinni nyaralni, főként a Balatonra, hogy ő is megszeresse. Egyszer pedig valamelyik melegebb vizű tenger partjára is. Élményeket, emlékeket szeretnék neki adni. Olyan dolgokat, amik az én életemből kimaradtak.
    Hú. Hát ez nem lett rövid.

    Ps: Akarok majd egy lakásfelújítós posztot. Lehet hogy nyilvános lesz, még nem tudom. Senkivel sem akarok vitatkozni, senki okoskodására nem vagyok kíváncsi. Elsősorban magamnak készül, ha lesz egyáltalán.

    Rip and tear

Aktív témák