Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrys_

    addikt

    válasz cszn #638 üzenetére

    Nem vagy ezzel a véleménnyel egyedül :)
    Az a felhősödés az LCD-n nagyon durva, a bal alsó sarokban főként.

  • Chrys_

    addikt

    válasz qqzs #640 üzenetére

    Az lesz szerintem is, de akkor is borzasztó. A videóban is valami felhősödésnek nevezte.

  • torma1981

    veterán

    válasz Piftuka #2184 üzenetére

    Nekem 60UH8507 van. Túl van misztifikálva ez a sötétben való tvzés. Tény,hogy lehetne jobb is de messze nem zavaró. Én a gyerek miatt csak este tudok játszani,filmet nézni. Teljesen jó. Eszméletlen képe van. PC-re van kötve monitorként használom. Bevilágítás alig,felhősödés is minimális. OLED mivel én monitornak ajánlom nem ajánlott. Azért én is kipróbálnék egy OLED tv-t otthoni körülmények között is.

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #94529552 #2653 üzenetére

    Elolvasom a teszteket. Kontraszt ugyanaz, betekintési szög ugyanaz, felhősödés ugyanúgy jelentkezik, light bleed ugyanúgy jelentkezik, local dimmingből adódó halo ugyanúgy ott van. Csak a hülyék vesznek 2 évente ugyanolyan tudású készüléket csak hogy lássák a fejlődést.
    Nekem nem kell minden készüléket élőben látni hogy tudjam értelmezni mondjuk az 1:4500-as kontrasztot kalibrálva.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • M@trixfan

    addikt

    válasz Partz #2783 üzenetére

    Amit írtam az a mostani új 7-es szériára vonatkozik, 1080p felbontáson lehet 120Hz-cel hajtani. Én azért azt mondanám, hogy nyugodtan vehetjük az LG OLED tévék fő képességeinek fejlődési ütemeként. A HFR leginkább a mozgásvisszaadás miatt lesz, ennek persze 4K-ban eszköze az új HDMI. Az a probléma a "sample and hold" megjelenítőkkel, hogy ha beraknak eg BFI-t vagy bármit, akkor az direktben villogni fog 2-300Hz esetén is. A másik megoldás a HFR tartalom, ehhez azért az egész filmipar irányultsága szükséges. Régóta ideje lenne, hogy ne SD élmény legyen egy gyorsabb jelenet közben egy 4K tévén. Ezek implementációja is a paneltől és vezérlésétől függ, nem a HDMI-től.

    Nem tudom "vótmá'"-e itt, de kb. ezek a 7-es széria főbb előrelépései:

    1. Valamivel nagyobb fényerő, mert ugye feltétlen konkurálni kell a parasztvakítás HDR-ben az LCD-kel és feltétlen nagyobb számot kell tudni mint előző évben. Szerintem emiatt ment a polarizációs szűrő és vele együtt a passzív 3D a levesbe, cserébe kaptunk 5-10% plusz fényerőt.

    2. Előbbiek mellett jobb lett a bevonat is, megszűnni látszik a lilás-magentás tükröződés.

    3. Jobban működik a CMS, részletesebb átfogású a 3D LUT, még jobban kalibrálható a 7-es széria.

    4. Inputlag ha jól emlékszem 21ms az összes releváns módban ahol ez számít.

    5. A B modellek is ugyanolyan SOC-ra épülnek mint a többiek, tehát idén már ebben sem lesz különbség.

    6. Nagyságrendileg jobbak a 0-5% IRE ábrák és összességében az alacsony tartományú árnyalás (több pontos 3D LUT). Egy 50 órás bejáratás azért kell a tévéknek mire ezt érdemes nézni. Attól a falat kaparom amikor valaki ezt egy kalap alá veszi az LCD felhősödéssel, blooming-gal...

    Idén nagyjából látszik is szépen a "tock" finomítás, radikálisabb dolgok inkább jövőre várhatók. Személy szerint legjobban a mozgásmegjelenítés referencia szintre emelését várom és másod sorban a visszatérést a valódi RGB színkeveréshez.

    twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Piftuka #4053 üzenetére

    Nem tudtam hogy az 5000 nagyobb mint a 20000.
    Bizonyos dolgok mellett képtelenség szó nélkül elmenni. LCD szinten nagyon jó az 1:5000-es kontraszt, sőt valahol itt kezdődik az a szint amikor már valóban nem szürkeséget nézel sötétben hanem élvezhető eredményt nyújt, és már nem hátrányként kell emlegetni. Viszont a VA panelek betegsége a betekintési szögek, és a felhősödés, ami miatt nem lesz igazán jó homogén képed. Mozgásmegjelenítésben pedig jó a Sony BFI-je viszont elég nagy mértékű fényerőveszteséget produkál, tehát még ott sem tökéletes. Három dolog kapásból amiben elmarad a plazmától, kettő amiben az OLED-től.
    Teljesen jó készülék az a Sony, de ha jobbnak látja valaki egy GT50-től annak baj van a szemével, vagy nincs megfelelően beállítva.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Batyops

    aktív tag

    Tegnap egymás mellett ment a B7 és a Ku6400. A különbség valami eszméletlen. Hdr tartalomról nem is beszélve az szintén párhuzamosan ment a kettő tv-n. Jó tudom nem egy kategória a kettő.Nem gondoltam hogy a 10bites és a 8 bites panel között ekkora különbség van. Játékoknál meg Hdr játék mód szintén hú b@zmeg kategória az Oleden már ami tényleg úgy lett megcsinálva hogy Hdr támogatással jött ki.
    A fekete szint és a kontraszt olyan sokat dob a filmeken és a játékokon ezt nem gondoltam volna. És ami még nagyon fura a bevilágítási felhősödési probléma teljes hiánya Oleden pedig a Ku6400-nál se volt annyira durva a felhősödés. Jó tudom hogy itt ezt már ti Oled tulajok jól tudjátok de nekem még ez új. Rendesen rossz ránézni azóta a Led tv képére.

  • Ijk

    nagyúr

    válasz krx21 #4489 üzenetére

    Az is lehet. Az a jó az ilyenekben hogy az ember nézegeti a teszteket, értékeléseket és biztos belefut legalább egy ilyenbe.
    Azt tudom hogy régebbi szériáknak volt near black problémájuk, amit állítólag az ideieknél már nagyrészt kiküszöböltek. A legbiztosabb kipróbálni amit megvesznek, vagy szépen visszaküldeni cserére ha ilyenbe futnak. Lcd-nél kész lottó mennyire felhősödő darabot fogsz ki, láttam Sony csúcs készüléket olyan felhősödéssel hogy azonnal küldtem is volna vissza.
    Mondjuk amit teszteltek 910-es az is jóval kisebb bandingot produkált: [link]
    Szóval valószínűleg hibás panel.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Partizan182

    senior tag

    válasz goodwill #4956 üzenetére

    Nagyon sehogy, inkább kisebbet vennék. Kolléga fentebb most vett 470ért idei 55-ös oledet, agyba főbe ver mindent. Xe900 alatt nem vennék semmit, vagy ha nagyon kell a 65-ös méret akkor bármelyik VA paneles samu, de ott az egde led minden gyíkjával meg kell barátkoznod (leginkább felhősödés meg a rémes betekintési szögek).

    Oled árak még pár évig el lesznek szállva (nincs nagyon konkurencia), sokan (én is) azt csináltuk hogy behúztuk a FHD csóróoledet (eg910), pár évig ezzel elkaristol az ember, mire a HDR széleskörben elérhető lesz majd cserélünk faszábbra.

    De ez inkább a milyen tévét vegyek topikba való.

  • mtibee2

    tag

    Sziasztok!

    Vettem egy LG 55EC930V típusú OLED TV-t, és utólagos engedelmetekkel leírnám róla a véleményemet:

    + tetszetős dizájn
    + jó anyaghasználat
    + jó összeszerelés
    + keskeny káva
    + sok csatlakozó
    + kiváló betekintési szög
    + döbbenetes fekete megjelenítés
    + gyors mozgásnál sincs elmosódás
    + nincs felhősödés, vagy sávosodás
    + átlagon felüli hangminőség (40W)
    + kiváló 3D-s képességek (passzív szemüveges)
    + SMART funkciók
    + többféle digitális TV vétel (DVB-T/T2/C/S/S2)
    + viszonylag alacsony input lag (31ms)
    + elfogadható fogyasztás (kb. 100Wh)

    - csak Full HD felbontás
    - nincs PIP
    - teljes képernyős fehér színnél visszaveszi a fényerőt
    - lassú csatornaváltás (kb. 2,5 mp)
    - 6 mp után jelenik meg a TV képe a bekapcsolást követően
    - csúnyácska és lassú beállítások menü
    - a specifikációval ellentétben Miracastot nem találtam benne (lehet, hogy csak figyelmetlen vagyok... Viszont a Wi-Fi Direct az működik!)
    - kicsit gagyik a mellékelt 3D szemüvegek, és csak 2-t adnak a TV-hez (1500 Ft darabja)

    Ha kérdése van valakinek, szívesen válaszolok!

    Üdv.:
    M. Tibor

  • petya2012

    őstag

    sziasztok

    B7 tulajokhoz szólnék
    az lenne a kérdésem,hogy a HD és a SD adók milyenek??
    azért kérdezném,mert leginkább tv-nézésre lenne a tv
    most egy FHD SONY-m van és meg vagyok elégedve a képével,némi felhősödés jelen van,de nem zavar
    érdemes-e beruházni egy B7-re ilyen igényekkel??

    köszi a választ előre is

    ja és még egy kérdés,ehez a B7-hez van sima táv is??

  • madgie

    titán

    válasz Ren Hoek #6002 üzenetére

    Ez viszont jó hír, nagyon nem örülnék, ha még 10-15 évig az LCD "áldásos tulajdonságait" kellene élveznem :D

    Ijk: jobb a marketing most, mint a plazmánál. Ott azért ment a felfújt rinya, hogy be fog égni, közben az OLED ugyanazt "tudja", most hálistennek nem megy ezen a pörgés. Egyébként a 7-7 éves plazmámat tökéletesen homogén panellel adatm el, egy villanyszerelő vitte el, még hümmögött is, hogy ez nagyon patent állapotban van :D Most bezzeg az LCD-n nemhogy felhősödéseket látok, konkrétan íveket a sarkokban :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • Sz.Miki

    őstag

    válasz Gtaati #6656 üzenetére

    Mondom, ez hétvégén még nem volt, amikor néztem a bandinget, meg teszteltem a panelt. Tegnap ránéztem megint, miután allitgattam a képet, és akkor vettem észre. Most voltam az lg Dózsa György úti nagy szervizében, direkt kihívtam egy szervizest, egy vén csóka jött elő, megmutattam neki a hibát, erre a válasz, hogy ez felhősödés, LCD tv-nél gyakori, erre mondom hogy ahogy az elején is mondtam a típust, ez egy OLED tv :D erre már az volt a válasz, be kell jelenteni kimennek és megnezik... ennyi... Ez szánalmas, és ez szervizes? :C

    LG leveles válasza : "Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkat megkereste.

    Sajnos, ha a jelenség jelforrástól függetlenül látszik, akár a menűben akár a smart felületen akkor kijelző hiba. Amennyiben boltban vette 3 napos cseregarancia van és mivel sajnos ez már eltelt hivja a 061/5454054-es számot és felveszünk egy munkalapot, ha online megrendelés akkor 14 napos elállási joga van amekly során meg se kell indokolnia, hogy miért szeretné visszaadni. "

    [ Szerkesztve ]

  • rendon

    tag

    válasz torma1981 #8233 üzenetére

    Akkor úgy látszik minden olednél van ilyen. Akkor olyan mint a lendél a felhősödés, csak ez jobb egy fokkal.

  • torma1981

    veterán

    válasz rendon #8235 üzenetére

    Igazából csak beállítás kérdése. Ha jól van beállítva nem látszik. A felhősödéssel nem nagyon tudsz mit csinálni.

  • Ijk

    nagyúr

    válasz madgie #8344 üzenetére

    Inkább az IPS-el ellentétben létező kontrasztra, az hogy 1:10000 vagy 1:végtelen már annyira nem izgat.
    Meg úgy általánosságban szerintem minősíthetetlen volt a legtöbb LCD képe, még ma is az (kontraszt, betekintési szög probléma, felhősödés trió együttműködése).
    Szerintem fontosabb hogy minden film jól mutasson a képernyőn, mint pár százalékon vizsgáljam mennyire élethűbb a becsillanás, meg már 4k-ban nézhetem az utólag felpakolt film grain zizegését.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz Joshi #8758 üzenetére

    IPS-nek ha nincs felhősödés, és megfelelő egyenletes a háttérvilágítás az egyetlen igazán gyakorlati hátránya az OLED-del szemben a kontraszt. Sötétben bizony nem túl ütős az 1:1000-1500 kontraszt.
    Persze egy projektorhoz képest ez is jó, de ott meg a képátló kompenzál. IPS-nél meg az ár az OLED-del szemben, de már az sem sokáig.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Akra_hu

    tag

    Sziasztok. Hazahoztam végre én is egy oled csodát. Eladó mondta három napom van azonnali csere lehetőségre úgy,hogy teszteljem és amivel csak tudom nézzem át. Felhívta figyelmem a pixel hibára,hogy keressem kutassam stb. Csíkozódásra, vibrálásra, folt, felhősödés egyebek. Úgy kb nyakamba öntötte a trutyit. Lg C7V készülékről lenne szó,de fogalmam sincs mivel teszteljem vagy hasonlók. Nem tudok PC-t rákötni és monitor tesztelő programot futtatni rajta. Persze a "szaki" ebben semmit se tudott segíteni. Ezt mindenkinek magának kell megoldania. Mit ajánlatok hozzá, mivel nézzem meg a tvt. Ugyebár, itt nem tudok mindig egy színt nézni. Vagy igen? 😂
    Köszi szépen!

    [ Szerkesztve ]

  • Madwe

    nagyúr

    válasz envagyok #9692 üzenetére

    Persze, 2 év múlva a hdmi 2.1eseket :D 3 év múlva meg ki tudja miket...

    (#9693) Akra_hu Pixeleket ezzel nézd. Bandinget ezzel, bár itt normális, ha vmennyit hibázik. Felhősödés lol, hozzáértő ember lehetett, oled nem felhősödik :D Ahogy nem is vibrál.

    [ Szerkesztve ]

  • Joshi

    titán

    válasz chris0000 #10372 üzenetére

    Játékra nem feltétlenül kell az OLED, filmre viszont OLED tulajként azt mondom hogy semmi mást. A sötét részek beállítása Sony A1-nél elég részletes, pont ezen a téren jobb mint az LG. A Szárnyas Fejvadász tényleg jó példa erre, de azt a filmet szigorúan sötét szobában kell nézni és pont az a lényege, hogy annyira sötét van a házban(már mint a filmben lévő házban :D ). LCD után szokni kell az OLED-t, mert brutális a feketéje.
    Viszont LCD-nél nem csak a gyenge fekete a gond, hanem a háttérvilágításból adódó nem homogén felület(felhősödés ami idővel rosszabb is lehet). Na ez OLED-nél nincs, ugyanis minden pixel világít és egyedileg vezérelhető.

    [ Szerkesztve ]

  • Joshi

    titán

    válasz #72042496 #11207 üzenetére

    A Sony LCD topikban kérdeztem hogy a 2017-es XE modellek milyenek felhősödés bevilágítás terén. Konkrétan az XE9xxx-es szériáról nagyon jókat mondtak, valószínű a Sony is fejlődött ezen a téren. Nyilván kontrasztban nem érhet fel az OLED-el, de aki fél a beégéstől annak a Sony XE90, XE93 is jó választás lehet. Persze nem adja a Sony olcsón ezen LCD tévéit sem. Egyébként a Dolby Vision támogatást megkapja az XE93/XE94 széria is.

  • darthdenes

    tag

    válasz Pityu89 #11888 üzenetére

    Egyébbként marha jó tv volt akkor és szerintem most is.
    De meg kell magamat jutalmazni bizonyos okból. Be kellett látni, hogy a házimozimban sajna a tv a gyenge láncszem.
    2hónapja bújom a topikokat és kb 4 típust találtam ami pénzt ér és hozza egy belépő utolsó hd ready plazma szintjét(kontraszt/képhomogenitás/betekintési szög stb). (Ezért ez gáz nem? :) Azt hittem 5 év alatt volt jelentős fejlődés, de sajna ez leginkább felbontás (inkább állóképes) méret, valamint engem hidegen hagyó fícsör formájaban volt kézzelfogható. Nem tetszik, hogy egy lcd vásárlása esetén a mazli faktor igen hangsúlyos ha felhősödésről van szó. Valamint a mozgás megjelenítés az ami a leginkabb izgat. A kiállított tv-k amiket láttam hányás volt ezzel a felgyorsított (szappanopera?) mozgással.
    Ez az ami a legjobban vissza tart. Egy kollégánál egy régebbi panát e6e megnézve elég szimpatikus volt.
    Engem csak a kép érdekel.
    4k nem kell. Kevés a tartalom. Nem játszok. A nézési táv + méret tükrében nincs értel fhd magasabb felbontásnak.
    Media lejatszás + hang szintén nem érdekel. Van házimozim+wd live streamingem.
    Hdr? Hüm. Ennek azért lehet adnék egy próbát. Pusztán kívancsiságból. De mennyi anyag van alá?
    A kinézett típusok
    Pana 700 v. 780
    Sony x85
    Samsung f8500 uccsó plazma használtan (de ezt nem merem bevállalni-neten a hirdetés megtalálható)
    Illetve az új kedvenc ez az Lg A7 a telecom gondozásában igen jó áron elérhető.
    Ha valamely topiktársnak van valami véleménye erről a tipusról, főleg ha plazmáról jön akkor kérem ne tartsa magában.
    Ennél több pénzt nem fogok rákölteni. B7 így nem játszik.

  • #20221952

    törölt tag

    Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat!

    Most egy Panasonic budget plazma tv-m van, ami - úgy néz ki - kezdi feladni a harcot (a bal felső sarkánál jól láthatóan rózsaszínesedik), de nem csak ezért szeretnék másik tv-t, hanem mert ez csak 42" méretű, én pedig inkább 65", vagy ha a keretből kijön 75" méretűt, vagy jobb képminőséggel rendelkezőt szeretnék (így jött a képbe az OLED). Bár vannak már 4K tartalmaim, én úgy gondolom, hogy a magyarországi tv csatornák esetében még sok évig nem lesz ez a felbontás az általános (még a FullHD sem lett minden csatorna esetében alapértelmezett), így talán a FullHD OLED is jó a magyarországi tv csatornák nézésére.
    Nézegettem LCD-t is, éppen most voltam pihenni a hosszú hétvégén és az ottani LG 43LH570V LCD tv nem győzött meg (nagyon kockásak voltak az adások még FullHD esetén is a Telekom vevőjével), sőt inkább felbosszantott a látott képminőségével, pedig kikerestem az Interneten a kalibrált beállításokat a legjobb képminőséghez, de szinte semmivel nem lett jobb.
    Ami méretileg nagyon tetszik az a Hisense H75N6800, de nagyon tartok az Edge-LED használatától (pl. felhősödés, bevilágítás). Van Direct-LED-del rendelkező Toshiba 75U6763DG tv is ebben a méretben, de semmilyen információval nem rendelkezek arról, hogy milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban.
    Ezenkívül még tetszik a Sony Bravia KD-55XE9305 LED készüléke is, de ez már jóval kisebb és már megint Edge-LED-del rendelkezik, bár úgy olvastam több helyen, hogy nagyon jó a képminősége (kérdés, hogy a vitatható minőségű magyarországi tv csatornák esetében szükséges-e egy ilyen tv).
    Szóval, ha OLED-et nem ajánljátok nekem, akkor Hisense, vagy a Toshiba lenne-e a jobb választás (szervizelést is figyelembe véve).

    A válaszokat előre is köszönöm!

    KissA1026

    [ Szerkesztve ]

  • dgyuri0123

    nagyúr

    válasz #20221952 #12975 üzenetére

    36 kiló ? :)

    Belépő plazma szintet sem fog tudni ez a tévé (bizonyos szempontból). Edge ledes, annak minden nyűgjével, tehát lesz bevilágítás, felhősödés, meg amúgy gyenge kontraszt...emiatt a feketék hiánya, gyenge mozgásmegjelenítés, stb. Szolgáltatásokban, fényerőben jobb, no meg felbontásban természetesen, de kb. itt kimerül a pozitívumok sora.

    Sajnos nem lehet összehasonlítani sem plazmával, sem Oleddel a kép minőségét illetően. LCD léptékkel mérve sem lehet kimagasló képességű termék, de ez csak tipp részemről.

    Viszont "nem drága", ha figyelembe vesszük a méretét. Ez is lehet döntő érv.

    #12978) Partz: Nem tök mindegy mennyi volt a tavalyi nyitó ár? Az idei bevezető árak nem azt jelzik, hogy kifutóként 200k lesz egy 65"-os Sony oled, mert ha a tavalyi modellek árcsökkenését vesszük figyelembe, így kellene lennie. :)

    [ Szerkesztve ]

    "csak a zene van"

  • bandi0000

    nagyúr

    válasz Borisz76 #14343 üzenetére

    persze ezen túl vagyok, ez annyira nem nyugtatott meg :D de ezen kívül érdekelne, hogy van e valami, mint pl az LCD felhősödés, vagy bármi féle inhomogenitás akármi

    Illetve, hülye kérdés, de SD adások nézésénél rosszabb eredményt tapasztalnék, mint egy kisebb FullHD tv esetén?

    Xbox One: bandymnc

  • tothl

    addikt

    válasz bandi0000 #14345 üzenetére

    Nem kell aggódnod, felhősödés pl. egyáltalán nincs. Sötéthez közeli tónusoknál lehet némi banding meg inhomogenitás, de én az enyémet tesztábrával nem néztem meg direkt, filmeknél, ps4 játékoknál meg nem tűnt fel semmi. Illetve egy valami. hogy csodálatosan néz ki minden. :D
    Egész más világ, mint az LCD.

    [ Szerkesztve ]

  • tothl

    addikt

    válasz bandi0000 #14350 üzenetére

    inkább ijeszt meg az LCD felhősödése. :D
    Elég sok horrort és scifit nézek ha nem tűnt fel meg ps4 játékoknál sem ahol sokkal több a homogenitás akkor nem lehet olyan rossz. Én nem akarlak meggyőzni, nekem fél éve megvan lassan a B7V, és minden nap áldom az eszem, hogy megvettem.

  • Tündike25

    tag

    Sziasztok! Ma sikerült nekem is kifognom egy B7-et 382ezerért. :) Tényleg gyönyörű képe van, tetszik a menüje és minden egyébje is a Samsung H6400 után (végre itt nincs felhősödés), viszont egyvalami mellett nem tudok elmenni... Valami iszonyatos módon tükröződik a képernyője és ez bizony hatalmas csalódás benne... :( :( :( Grrr...

  • bandi0000

    nagyúr

    válasz Joshi #14433 üzenetére

    Ne is mond, onnan hogy savaztam a teszt alatt az oledet nagy utat jártam be :D Úgy vagyok vele hogy ha nem jön be akkor eladom max, de ha be jön akkor meg királyság :D

    Qled ide vagy oda még a színei tetszenek is, de a homogenitása nem hinném hogy ilyen jó, + sztem ott is meg vannak a felhősödéses cuccok stb

    Meg legalább maradtam az LG nél, nagyon sok dolgot megkönnyített az elődje is , ez meg még rá tesz egy lapáttal

    Xbox One: bandymnc

  • krx21

    nagyúr

    válasz tothl #19262 üzenetére

    Az oled-nél nem is baj, ha fektetve szállítod. Az oled panel nem érzékeny a deformációra...
    De lcd-nél, pláne ha minnél nagyobb, ott bizony lehet gond.Ha lefekteted, akkor a panel, pláne nagyobb rázkódásnál, nyeklik, hajlik, beleng a "hasa". Ekkor a több rétegű panel enyhén deformálódhat, ilyenkor a háttérvilágítás írányító diffúzorok, már kicsi eltérés esetén is komoly felhősödést okoznak. Az lcd tv nagyon érzékeny a legkisebb geometriai változásra, nem véletlen, hogy még a hőmérsékletre is, a hőtágulás miatt. Sok lcd tv máshogy felhősödik hidegen mint bemelegítve...
    Szóval nem véletlenül van az "állítva szállítandó" piktogram a nagyobb tv-k dobozán...
    Nekem érkezett már belengett hasu lcd tv, jó nagy foltal a közepén, a fektetve szállítás miatt. Úgy kellett törölközővel vissza masszírozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Khaosz55

    addikt

    válasz daneel_hu #19571 üzenetére

    Megnéztem szerintem oled feketéje jobb , bár erről akkor tudnék nyilatkozni ha ha itt lenne a VT60 mellett egy oled. Mikor vettem a plazmát ami kb 5 éve volt akkor ár érték arányban ez volt a legjobb. Igen telik az idő plazma nincs de kezd beérni a oled és még nincs vége neki.

    Plazma még mindig eszi a sima LCD-k feketéjét, vagyis inkább az felhősödés ami nagyon zavar az LCD-nél egyből észre veszem. Szóval még szerintem 2 évig plazma aztán oled. Olednek is csak csökkenni fog az ára.

    Ha kipusztulna a plazmám akkor holnap ott állna a nappaliba az oled. Viszont előbb fogom az LCD TV-met eladni mit a plazmát, max megy a hálóba a plazma.

    Meg hát egyre több a 4 K fim és ez is érdekel, 4K Oled 65"-ban már képes lennék lemondani a projektorról hiába 100", bár annak is megvan a varázsa hiba gyenge a feketéje.

    [ Szerkesztve ]

  • szabessz

    tag

    válasz daneel_hu #20127 üzenetére

    Sajnos nincs tökéletes tv.
    Szerintem sajnos lehetséges mindegyiknél lesz valami kis hiba.
    Talán kb 3év múlva mikor Samsung-nak más gyárak sikerül jó Oled panelt csinálni.
    De jelenleg Oled-nél kevesebb hiba lehetőségek mint LCD(felhősödés,banding..stb.
    Már mostaniak elég jók,szépen fejlődik Oled.

    [ Szerkesztve ]

  • Batyops

    aktív tag

    válasz energomatt #21212 üzenetére

    Ennyi erővel mindenkinek kockázatos az Oled vásárlás mert még a csatorna logó is beéghet. Mondjuk én itt a fórumon még pc monitorként használva nem hallottam senkit beégésre panaszkodni. Sajnos az oled beéghet és nem kell hozzá monitornak használni , de jelenleg a legjobb megjelenítő. Játékra se ajánlott mégis egy éve nyúzom több fórumtársammal egyetemben. Hdr játékok mennek főleg és semmi nyoma beégésnek. Viszont aki fél a beégéstől és állandóan ezen fog pörögni annak tényleg nem ajánlott ez a Tv. Amúgy kicsit vicces hogy itt sokan a beégéstől rettegnek bezzeg az Lcd felhősödése ami meg gyárilag olyan és még nem is garanciás kb szerencse hogy az ember milyet fog ki még a prémium kategóriába is az le van tudva annyival hogy ez ilyen mert a technológia velejárója. Jó mondjuk extrem esetekben ha nagyon felhős akkor lehet cserélik azokat is.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Csaba No. 1 #22484 üzenetére

    Ezzel óvatosabban, ha kérhetjük!
    Abszolút világosan és érhetően tudtunkra adtad a véleményed, nem kell fokozni.

    A beégéshez köthetően azért nézz szét az LCD fórumban is a tipikus gyakori hibákról (felhősödés, stb).

    Személy szerint engem az bosszant néha kicsit, hogy az LCD technológiánál rengeteg dolgot néz el szemlebbentés nélkül az ember, ami kvázi hiba, mint például az is, hogy nagyon nem fekete a "fekete". Ezeket könnyebben fogadták be az emberek az évek során, hogy "ez ilyen, a technológia velejárója", addig a pontig hogy unalmassá is vált volna állandóan felemlegetni minden LCD-vel kapcsolatban külön-külön, hogy ez mindig gáz, ezért nem is beszélünk róla eleget, teljesen elszalad az asztal alatt a kaki és senki nem mond semmit, hogy bűzlik-e bármi.

    OLED-nél most divat felemlegetni, hogy hátrány a véges élettartam, noha ez egyszerűen beleszámolható az ár/érték arányba (ha emiatt sűrűbben kell cserélned és/vagy többet veszít az évek során a használt árából). Ha >50%-ban OLED-je lenne mindeninek otthon és a boltok kínálatában is évek óta, akkor ez is olyan lenne, amit már ununk mindig külön-külön felemlegetni és nem lovagolnánk rajta, csak néha jutna eszünkbe, természetesnek tűnne. Továbbá irracionálisan "örökéletűnek" van ilyen összehasonlításban tekintve az LCD, ami nyilván nem igaz (még ha maga a kijelző rész az is lenne, a komplett készülékben sok más mehet tönkre és nem mindig fogja megérni garanciaidőn túl javítani).

    Természetes dolog az, hogy az emberek "hyper-normalizálják" a dolgokat (a rosszat is), azt viszont nem tartom jó ötletnek, hogy magát a szapulást normalizáljuk, abból csinálunk divatot, hogy mindig csak a negatívumokon lovagoljunk.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • sticky35

    tag

    válasz Celtis #25928 üzenetére

    Nekem B8-on bal oldalon van egy kis tinting, csak sárga tesztábrán látszik a vöröses árnyalat, többi színnel és szürkével minden rendben, normál tartalomnál nem veszem észre, focinál sem. Nekem ez belefér, pl LCD felhősödés sokkal zavaróbb, ez fel sem tűnik, nem bántam meg hogy a samsungos ember unszolása ellenére OLED válotta a plazmát a nappaliban.

    [ Szerkesztve ]

  • Scholes9

    nagyúr

    válasz GeneraL_XTX #27208 üzenetére

    Az előző Sony VA paneles, full HD TV-hez képest ég és föld. A színek és a fekete is gyönyörű. Végre nyoma sincs felhősödésnek. PS4 Pro-val néztem pár HDR-t támogató játékot és sokat hozzáad. Tegnap este kapcsoltam be először és eddig nagyon pozitív benyomást keltett :)

    Igazából 350 ezer Ft-ért ahogy nézegettem a neten ettől csak gyengébb készüléket kaptam volna és talán nem is lehet jobb TV-t venni jelenleg ezért az árért, sőt drágábban is van ugye nem Oled TV, ennyiért szerintem ez igen jó vétel volt, remélem sokáig tudom majd használni. Elég vegyes tartalommal lesz küldve, így talán nem lesz baj később sem.

    [ Szerkesztve ]

    PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

  • lezuvius

    őstag

    Emberek nem értem mi folyik itt. Itt van egy technológia ami jelenleg filmnézésre és játékra is a legjobb. Vannak még korlátjai (fényerőben és beégésre való hajlamosságban) de ezek mellett is olyat, tud amit eddig semmi. A banding meg tinting egy hiba, amit remélhetőleg minnél előbb orvosolni fognak. Aki ettől retteg az vehet LCD tévét aztán ott meg majd nézheti a felhősödést, edge backlight esetében a bevilágítást, míg FALD-os tévéknél az oszlopokat a kép mögött...
    Boltba lehet tesztelni de otthon már használni kellene nem azt nézni, hogy hol a hiba, ha real content mellett feltűnik valami rendellenesség akkor tessék fórumba írni vagy hívni a szervizt.

    Amúgyis a cseresznyében is csak akkor van kukac ha megnézik :R

    Stay hungry, stay foolish!!! by:Steve Jobs

  • Mankó

    veterán

    Sziasztok! A segítségeteket, véleményeteket kérném.

    Egy kis előzetes, hogy jobban érhető legyen a problémám:
    2 hónapja leváltottam a régi Sony VA paneles 55 colos tv-m,egy Samsung 65Q80R Qled tv-re. Oleddel szemezgettem egy ideig, de a 65-ösre nem tellett, 55-ösre meg sajnáltam a pénzt, mert méretben semmilyen előrelépést nem jelentett volna, sőt a kisebb káva miatt még kisebbnek is hatott volna.
    Egy XF9005-öst néztem ki végül is utódjául és az is lett volna a választott, ha nem jön közbe a Qled 30%-os akciója. Így jobb áron jutottam egy többet tudó, drágább tv-hez, mint a Sonyhoz.

    A Qled jó választásnak bizonyult, egy dolgot kivéve. Jó ár, kellemes mély feketék - ha nincs fényes elem nem világítanak a ledek -, nulla bevilágítás, nulla felhősödés, gyors menü, nagyon jó hangszórók és sorolhatnám még az előnyeit.
    Viszont a mozgás megjelenítése valami förtelem a Sony után. A gyors mozgások során vagy elmosódnak a körvonalak, vagy iszonyat szaggat, annyira, hogy rendesen jojózik a szemem. 2 hónapja egyfolytában állítgatom, de azóta sem tudom megszokni, pedig már jó néhány verzión túl vagyok.

    Sok verzió eszembe jutott, hogy mi okozhatja ezt. Valószínűleg a 24p recegését látom a 120 Hz-es panelon.
    1, A régi Sonynak jóval jobb volt a mozgás megjelenítése,
    2, Ugyanakkora távolságból nézem a 2 tv-t 2.8 - 3m, és a nagyobb méret miatt jobban ki jönnek a hibák. Nem tudok távolabb menni és messzebbről nézni a tv-t.
    3, Elképzelhető, hogy a Sony-t szappanopera effekthez közeli állapotba állítottam, a samsungot meg a kevesebb kép javító beállítás miatt nem tudom olyan szintre hozni.
    4, Érzékeny a dologra a szemem, vagy csak a Sony jobb képfeldogozó algoritmusa után szokatlan. (Ezt mondjuk nem hiszem mert az egy 2012-es HX751 volt, a Samsung meg egy 2019-es prémiumhoz közelebb álló modell.)
    stb.

    Amiért is írtam ebbe a topikba:
    - Abban az esetben, ha megválnék a Qledtől és egy LG 65C8-ra váltanék, jobb lenne e a helyzet szerintetek, vagy ott is látnék ilyen anomáliákat a 24p tökéletlen interpolációja miatt? Elég nagy pofon lenne 2-300 ráfizetés után ugyanazzal a hibával szembesülni az Oleden, mert a mozgás megjelenítésen kívül mindennel elégedett vagyok. Színekkel is.
    - Vagy esetleg 55C8-al jobban járnék ezügyen?
    - Bevilágítás, felhősödés egyéb várható anomáliák az Oleden?

    Válaszokat előre is köszi, sokat segítene a tovább haladásban.

  • Mankó

    veterán

    válasz PuMbA #29989 üzenetére

    Hát akkor Qled Oledre való csere emiatt felesleges.

    Egyszerűen nem hiszem el, hogy a 24p-t látom. Az folyamatos időközönkénti meg meg döccenések, itt maga a kép nem akad, viszont gyors mozgásoknál vagy oldalirányú svenkelésnél a mozgó alak körvonala szellemképesedik, elmosódik és rángat a kép, de rettenetesen. Sokszor meg olyan, mintha az egész film kézi kamerával lenne felvéve és össze vissza ugrál a kép.
    Képjavítók voltak már minden állásban és kikapcsolva minden is, gyakorlatilag a helyzet uaz kisebb nagyobb különbségekkel.

    Az is lehet, hogy mindannyian tévedünk és ez egy egyedi tv vagy elektronika hiba, mert a szoftver a legfrissebb.
    Az már biztos, hogy a régi tv rosszul volt beállítva, és azt szoktam meg az elmúlt 6 év alatt, de pl haver is látta a problémámat a mostanin és neki a szeme is rossz.

    Arra gondoltam, hogy resetelem a beállításokat, az egész tv-t és nulláról kezdem a beállításokat, még az is lehet hogy valami megzavarodott benne.

    FollowTheORI: Ha az 5 év baleseti garanciát is beleveszem, akkor a 65-ös Q80-at 150-el vettem meg olcsóbban 5 év baleseti garival, mint a Sony 65XF9005 került volna az 5 év baleseti garival. Ez azért elég nagy fegyvertény..
    DTS hiánya nem érint, erősítő + külön média lejátszó van. Dolby Vision még vissza üthet, de az meg nem ér 150-et. A TV szebb, gyönyörű fekete, null bevilágítás, felhősödésnek nyoma sincs. Másik haver 55-ös XF9005-én ezek ott vannak, kis recegést ott is látni és messzebbről nézi a kisebb tv-t.
    Úgy érzem ezt már el kell fogadni úgy ahogy van, max egy nulláról való beállítást még elbír a szitu.

    [ Szerkesztve ]

  • Celtis

    veterán

    válasz adamssss #31010 üzenetére

    Nem szabad bedőlni a képernyőfotóknak. Nagyon tudnak csalni. Ez is egy 5%-os szürkéről készült borzasztóan túlexponált kép. Ami a valóságban dereng, az a képen majdnem hófehérnek néz ki. Ha a 80%-os szürke lenne ilyen csíkos, az már baj lenne.

    Viszont a jobb oldalon tintinget látok.

    Az LCD-s topikokban szoktak a felhősödésről ilyen képeket lőni.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Celtis #31245 üzenetére

    "ott biztos nincs tinting."
    Hogy ne lenne?
    Az való igaz, hogy sokkal ritkább pontosan ez a fajta, világos képen is feltűnő színes inhomogenitás, de volt már nálam olyan Sony LCD, amin egy fehér tesztkép a szivárvány minden színében pompázott.
    Ettől sokkal gyakoribb a háttérvilágítás inhomogenitása, csak az a technológiából adódóan egyformán érinti a pixelen belül az al-pixeleket, így nem színeződik (csak világosodik/sötétik egy nagyobb foltban). Ez sem mindig csak a (tej)fekete képen látszik, világosabb homogén képen is észlelhető. Ha van "felhősödés"a feketén, az ott van a fehéren is, csak szabad szemmel sokkal kevésbé, esetleg ránézésre egyáltalán nem észlelhető (de a problémásabb daraboknál előfordul).
    És azért nem minden LG OLED inhomogén, csak sajnos nem elenyésző számban van ilyen is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • Celtis

    veterán

    válasz janos666 #31353 üzenetére

    janos666! Kiragadtad a hsz-emet a kontextusából. Konkrétan a Sony XF/XG9000 típust jelenti itt az LCD és konkrétan a tinting hibáról volt szó. Ennél a típusnál ilyen nincs.
    Felhősödés, inhomogén háttérvilágítás természetesen van, sőt kifejezetten ki szoktam emelni, hogy van sok kifogásolnivaló a Sony-n, viszont idegesítő képhibája nincs.
    Megjegyzem nekem is volt olyan Sony TV-m, amin a szürke a rózsaszín árnyalataiban játszott. De ez is csak a menün látszott, normál képtartalomnál soha.

  • Celtis

    veterán

    válasz Elims #31945 üzenetére

    Samsungnál elsősorban mozgásmegjelenítési anomáliáktól tartanék, de a tipikus LCD problémák (bevilágítás, felhősödés, kis betekintési szög) is mind jelentkezhetnek.
    A támogatás pedig egy rakás sz@r. Sok sikert hozzájuk!

  • Celtis

    veterán

    válasz AxBattler #35231 üzenetére

    Már kaptál válaszokat. Azon kívül az 5-10% szürke képen látható csíkosodás szerintem elhanyagolható mértékű az LCD panel felhősödéshez képest. Gyakorlatilag csak tesztábrán látható.
    A jótállás nemhogy kérdéses, hanem nagyságrendekkel fényévekkel jobb, mint egy QLED esetén. Egy QLED-nél ha bármi gondod van, megkapod a sztenderd választ "technikusaink megvizsgálták a problémát és az nem hiba, hanem az LCD technológia sajátossága" #136339 aztán mehetsz a bíróságra. Ezzel szemben az LG szó nélkül cseréli a panelt.

    Azt is vedd figyelembe, hogy aki OLED-et vesz annak magasak az elvárásai és ezeknek az elvárásoknak érvényt is szereznek.

    A fehér elszíneződése sem pontos mert lehet bármilyen színű :) Igen, sajnos ez gond. Viszont az egyből látszik, akár az üzletben is meg tudsz róla győződni, hogy miről is van szó, észreveszed-e egyáltalán.

  • PuMbA

    titán

    válasz renatto #35542 üzenetére

    "Tinting/banding ide vagy oda, ha egy LCD-re kihívná a szervizt valaki hogy "foltos" a képernyő "feketén", kiröhögnék."

    Ez nem igaz. A Samsung topikban elolvashatod, hogy most mennek ki valakihez, akinek egy legalsó kategóriás NU7102-es LCD-je van, megnézni a felhősödését.

    "de hát oldalról egyre sz@arabb a képe.... akkor ne nézd onnan, ülj középre, mert ez ilyen! "

    Ez csak ritkán probléma egyébként. Senki sem néz TV-t nagyon oldalról...mindig arra törekszünk, hogy minél középebbre kerüljünk, hogy minél nagyobb felületet lássunk a képből. Hányszor ül le valaki TV-t nézni úgy, hogy na most direkt nagyon oldalról fogom nézni....senki.

    [ Szerkesztve ]

  • renatto

    őstag

    válasz PuMbA #35551 üzenetére

    Összefoglalva: Te csak középről nézel tévét, a feketét nem látod, a felhősödés pedig nem érdekel. Ebből egyenesen következik szerinted >> a tévé képe gyönyörű minden szögből, a fekete hibátlan (vagy nincs rá szükség) és felhősödés sincs. :C :R

    KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

  • 3L1T3

    addikt

    Sziasztok!

    Több tesztet is megnéztem, de személyes tapasztalatokban jobban bízom.

    Jelenlegi LG LED TV-met a jobb HDR és fekete megjelenítés miatt szeretném OLED-re cserélni. AppleTV-n keresztül fogyasztjuk a legtöbb tartalmat, Netflix,HBO GO, AppleTV+, és ez mellett havonta pár órát játékra is PC/Konzol.

    65" méretben B9 vs. C9 , melyiket érdemesebb? A célom, hogy hosszútávra (3 év) nem szeretnék TV-t cserélni, ugyanakkor szeretném a tartalmakat jobb minőségben élvezni. Jelenleg egy 55UJ670V típusú készülékem van, és a felhősödéstől és a szerintem "kamu" 4K paneltől megörülök.

    ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz renatto #36164 üzenetére

    A "banding" gyakorlatilag benne van a Bejáratás pont alatt, mint idővel változó inhomogenitás (ami hasonlít az LCD-s "felhősödésre"). A "tinting" pedig egyáltalán nem OLED sajátosság, vagy újdonság, LCD-knél is előfordul effektíve ugyan ez (ez is az inhomogenitás egyik formája). Drága Sony LCD-n is láttam olyan szintű "szivárványhártyát" a képen, mint az itt felhozott legrosszabb OLED példák (Cetlis-é, ha jól rémlik), és ami OLED-ekkel én szoktam összefutni, azok általában viszonylag, vagy akár kifejezetten szépek (sötétszürkén és fehéren is). A legrosszabb, amit élőben láttam tinting szempontból, az az egykori saját C7-em volt, de még az is tolerálható volt.
    Az, hogy mi minden tud előfordulni, mint lényegében selejt, azt nem tartom fontosnak messzemenően taglalni. Már most is az a baj, hogy túl sok figyelem övezi az ilyesmit (arra van buzdítva mindenki, hogy addig keressen bármi hibát, míg végre talál legalább egy aprót, aztán mehet a vita, hogy az LG hibája-e, jobb-e más gyártónál, mégis jobb-e a akkor a QLED, "merezarkkormégsetökéletes"). Amire ránéz a tulaj, és megállapítja, hogy nagyon nincs rendben, az szerintem szimpla garanciás probléma, gyártási hiba, nem a technológia jellegzetessége. Az esetleges javítás pedig a gyártó hatásköre, vagy a garanciaügy topic témája.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz renatto #36176 üzenetére

    Szerintem a valódi durva hibákat leszámítva ez inkább úgy néz ki, hogy jön az érdeklődő, aki szeretne, vagy nemrég vett WOLED-et, és itt segítünk neki, hogy hol keresse (hol fog legkönnyebben találni) bármi hibát: "Mutasd az 5% szürkét!" (Na ugye!), stb.

    Pedig a pixelhiba totál általános jellegű hiba mindenféle modern kijelzőtechnológiánál (LCD, PDP, különböző projektorokkal együtt --- nem emlékszem, hogy CRT-nél volt-e), ahogy lényegében az inhomogenitás is (még ha az egyes technológiáknál meg is van a maga jellegzetessége, hogy mikor miként manifesztálódik, mikor hol látszik legjobban, főleg hogy az LCD-nél lehet maga a TFT és a háttérvilágítás is inhomogén, akár egyszerre --- de lehet, hogy OLED-nél is külön a backplane, kristály, szűrők is, fene tudja).

    Az 5% szürke vizslatása különösen ironikus, mivel az kb. olyan világos, mint az LCD-ken a 0% "fekete". Szóval kb. azt játsszuk, mint ha egy LCD-s topic-ban mindenkit megkérnénk, hogy este sötét szobában ellenőrizze már ugyan, hogy tényleg fekete-e az a 0%, vagy sem. Mindenkinek kijönne az eredmény, hogy FAIL, hibás, sz@r, ipari hulladék, vigyed visszafele', vegyél inkább ... (őőőő, nem tudom mit...).

    Aztán még az egészre divat lett itt ráizzítani a szokásos márkavitát, hogy Sony OLED-ben vajon homogénebb-e az LG WOLED panel, mint az LG TV-ben, és így tovább... Na meg milyen jó, hogy ha az OLED se tökékéletes, akkor mégis csak szabad venni helyette LCD-t. Aki betéved ide, szinte csak ezt olvassa, azt a képet kapja, hogy mennyi baj van minden WOLED-el, pedig én semmi olyat nem látok a potenciális beégésen túl, ami ne lenne teljesen általános minden technológiára.

    Tényleg kell ezt még tovább reklámozni? Mit szólna a "nép", ha minden nap kérdezgetném a QLED topic-ban, hogy "Na és akkor este fekete az a fekete, vagy sem?", vagy "Ha elsétálsz mellette és ránézel oldalról, akkor torzul valamit a szín?" "AHA!!!" vagy "Ezen a tesztvideón látod már végre, hogy milyen gagyi a FALD?" "És ezért vettél drágább modellt több local dimming zónával, hogy ezen is látni milyen kevés az is?" -> "AHA!!! dobjadkifele'"

    Sőt, magánvéleményem, hogy még a világos kép homogenitási problémái sem lennének ennyire kedvezőtlenek WOLED-re nézve, ha LCD-ken belül csak LG paneleket nézegetnénk. Emlékeim szerint a legtöbb tinting mindig az LG IPS paneleken volt, ott is a nagyobb méretű LCD TV-kben (és nem csak LG, de más gyártók TV-iben is persze, amik LG panelt használtak). Persze más LCD panel gyártóknak is megvoltak a maguk jellegzetességei (pl. pár éve a Samsung-nál sűrű volt az erős fekete felhősödés).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák