Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spuri2000

    senior tag

    válasz RobexX10 #50 üzenetére

    Ez engem is érdekelne, ha valaki el tudna indítani pár kapcsolással ami olcsó és jó működik. :)

  • kenand

    veterán

    válasz RobexX10 #50 üzenetére

    Saját tapasztalatom írom le, én sem vagyok profi, de ez utóbbi 1-2 hónapban sokat bajlódtam vele.

    Domoticz/Home assistant esetén legegyszerűbb a Xiaoomi Zigbee-s szenzorait használni a Xiaomi saját gateway-e közbeiktatásával (esetleg lehet helyette Zigbee2Mqtt gatewy-t használni, de azt neked kell előkészíteni). Xiaomi BLE szenzorait (LCD-s kerek hőmérő, növénymonitor) a home assisant jól kezeli, de Domoticznál elég macerás, és bizonytalan. Bluezt kell fordítani stb.
    Domoticz hisztis ha több Xiaomi gateway van (pl nagy a terület), Home assistant szépen elboldogul többel is.

    Home assistantban többet kell scriptelni, config fájlt írogatni, ha szebb felületet, vagy értesítést akarsz SSL kell, azt bizonyos platformok alatt (pl Synologyn futó home assistant) nagyon nehéz megcsinálni

    (#9222) Kiskopika

    Én is örülnék olyannak ha Alexa szólna ha valami riasztás történt:
    Pl Xiaomi Gáz /füst szenzornál szólna. (bár remélem soha sem lesz rá szükség), vagy kerui Co szenzort összehoztam egy Sonoff 433-as gateway-jel, ha riaszatás van a gateway veszi, sajna a geteway riasztást nem lehet IFTTT-vel összehozni, érdekes Alexa látja a virtuális gateway gombot de nem megnyomatnom kellene vele, hanem szólnia kellene ha a virtuális goomb "megnyomódik" . piit rákeresve nem láttam erre megoldást.

    [ Szerkesztve ]

  • #68270080

    törölt tag

    válasz RobexX10 #50 üzenetére

    Szia!

    Nem engem kérdeztél, de ha nem haragszotok válaszolok (ez is egy megközelítése a kérdésnek): én Domoticzra bíztam a kéglit.
    Ugyanakkor szeretném tesztelni a HA-t is, mert nagyon ígéretesnek tartom, és másképpen közelíti meg dolgokat a Domo-hoz képest.
    Anno az egész úgy jött, hogy 2012-ben egy Synology NAS-on minden csomagot bekapcsoltam, amit a rendszer felkínált. Aztán szépen elkezdtem kikapcsolni azokat, melyeknek semmi hasznát nem vettem. 1-2 kivételtől eltekintve maradt a Domoticz, pedig azt sem tudtam mi az, így utánaolvastam, és tetszett, amit láttam a promó képernyőfotókon. A HA akkor még nagyon gyerekcipőben járt, és bele kellett nyúlni a DSM lelkivilágába is, hogy működésre bírjam. Nem sikerült igazán, így akkor őt el is engedtem.
    A Domoticz viszont maradt, bár fura néhány beállítási módja.
    Évekig csak egy fürdőszoba ventilátort vezérelt, illetve nem engedte, hogy a kerti lámpákat napkelte és napnyugta között be lehessen kapcsolni.
    Most már más a helyzet: csilliárdnyi cuccot tudsz hozzá illeszteni így, vagy úgy. Érdemes a mérő motyókkal kezdeni(hő, pára, légnyomás, eső, talajnedvesség, fényerő, szélirány és sebesség, feszültség és áram, levegőszennyezettség, mozgás, nyitott ajtó/ablak, aztán ezekre tudsz építeni beavatkozó szerveket (relék, szelepek, kapcsolók, fűtés/hűtés/öntözés, redőny, kapu/ajtónyitás, meteorológia (az öntözéshez), fogyasztásmérés (hogy meggyőzd az asszonyt, hogy nem a sörhűtő fogyaszt a legtöbbet a lakásban), kamerák képei, egyedi szkritekkel pedig még a csillagokat is le tudod hozni az égről, illetve én a szemétszállítást oldottam meg így: jelzi mikor melyik kukát kell kivinnem.
    Ugyanez a szitu a HA-val is, de én oldscool IT-s csávó vagyok, és lassan fog már az agyam. Mindenesetre a kinézete sokkal jobban tetszik a HA-nak, de valahogy mégis a Domoticz maradt a kedvencem.
    Mivel hamarosan felszabadul egy Raspberry, ezért ezt befogom HA központnak, és meglátjuk. De lehet, lesz még sokadik fajta okosotthon vezérlő rendszer is. Persze csak az ingyeneseket bírom, és azokat, melynek elég nagy a felhasználói bázisa, hogy egymásnak segíteni tudjunk.

Új hozzászólás Aktív témák