Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz Mana86 #392 üzenetére

    Én minél kevesebb idő ráfordítással akartam elérni a belső / külső hő és páratartalom mérést, meg egy okos kapcsoló aljzatot akartam csinálni egyelőre (albiba).

    Teljesen nekem se világos mi a mysensors, mert szerintem szerteágazó. Az alapja ez a rádiós kommunikációs hálózat, mint egy mini internet, egy minél golyóállóbb topológia szerint próbálnak a rádiók kommunikálni ha jól olvastam. A lényeg hogy a rádiós egység összekötésén kívül nem kell babrálni semmit, a mysensors library, meg a sketch-ekbe bele van előre írva minden. Ezen kívül a neten vásárolható szenzorok, relék, kapcsolók stb. nek megírták előre a dolgait, így neked kb csak össze kell ollózni pár részletet a sketchekből, belerakni egy .ide kiterjesztésű text fileba, feltölteni az arduino-ra, és innentől megy minden, küldi rádión a szenzorok jeleit a gateway-nek.

    Itt kezdtem olvasni: [Getting started gomb]

    Végigolvastam 3 szor asszem, mire kezdett összeállni.

    Dióhéjban:

    Ha megvan a PI, keresd meg a mysensors-on a leírást, vagy a PI oldalán, már nem emlékszem a leírást, hogy kell felrakni (szerk: a domoticz-ot), ha fent van, akkor egy USB serial gateway-t kell építeni, ez lesz az összeköttetés a PI, és a rádiós egységek között.

    Serial Gateway

    itt gyakorlatilag veszel egy USB-s arduino nano-t, a linken linkelt módon összekötöt a rádiós chippel, rátöltöd az "arduino ide" progival az usb-s arduinora (én PC-n win alól csinálom) a serialgateway sketch-et, amit mutat is a link, és már működik is, várja a többi rádiós node-ot, hogy ha akarnak küldjenek.

    Itt annyit tettem pluszba hozzá, hogy a DHT-s leírás skecth-ből [link] kiollóztam azt, ami nincs a serial gateway-ben, így magában a serial gateway-ben is mérek egy DHT22-vel, mivel ez a nappaliban van.

    A rádiós node-ok meg a kapcsoló egy az egyben az, amit a mysensors-on írnak:

    [link]

    Itt pl. az example with button valami miatt nem ment, de a sima example-t rátöltve, egyből működött.

    A kültéri hőmérőnél 3-4 fórumot elolvasva, végül a második sketch amit találtam az működött, de ott is segítettek fórumban, mert nem fordult be, mivel régebbi mysensors-hoz készült. De egy sort kijavítva jó lett, és műkszik az is.

    Figyelmesen kell olvasni a leírásokat, és a hibát kiguglizva eddig mindig találtam valami megoldást, ha nem ment elsőre.

    (pl. a bme280-nak van vagy 3 féle library-je, és a sketch- leírásnál figyelni kell pontosan milyen library-t kell arduino ide progi alá installálni, anélkül nem fog működni.)

    Ja igen, és Domoticzban az usb-s serial gateway az add hardware-nél megjelenik, kiválasztja az ember hogy mysensors gateway asszem, és ott a legördülőben ott volt hogy ttyusb vagy mi, fejből nem emlészem. Annyi volt a csel, és még mindig nem javítottam ki, hogy ha bebootol a pi, akkor ki kell húznom az usbs gatewayt, és visszadugni, utána találja csak meg.

    Tehát domoticzban add hardware, utána meg van add device, ott már látszódnak az érzékelők ott van egy kék nyíl, hogy add this to devices talán, és már működik is, logolja, mutatja grafikonon stb.

    kapcsolót is érzékeli hogy ez egy switch, és megjelenik a kapcsolóknál, ki be lehet kapcsolni, jelzi hogy utoljára mikor kapcsoltad ki vagy be stb.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák