Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mana86

    tag

    Üdv mindenkinek!

    Újra itt. Sajnos az utóbbi időben nem nagyon volt időm foglalkozni a témával. Pi-t csak VPN szervernek szerettem volna felkonfigolni, de ez sem úgy jött össze ahogy terveztem. Van erre valakinek valami jól bevált megoldása? OpenVPN-t próbáltam Jessie-re feltenni és legyártani a certeket, de valahogy nem az igazi. Valami nagyon egyszerű és hatékony megoldásra lenne szükségem amihez iOS-ről is tudok csatlakozni. Pivpn-t is próbáltam, látszólag működik is, de mégsem.

    Ott hagytam abba a témát, hogy domoticz -ot próbáltam rávenni az együttműködésre a dht11-gyel, de nem nagyon sikerült. 0°C fokot írt és itt vége. Látom nem nagyon változott domoticz tekintetében a helyzet, azóta is azt preferáljátok. Ebben az esetben maradok én is ezen a vonalon. Ahogy láttam többek szaladtak bele ugyan abba a problémába amibe én, hogy mindent meg lehet találni egy-egy rendszer telepítéséről, de valahogy az első lépések mindenhol elmaradnak. Nem találni sehol egy konkrét leírást mondjuk egy hőmérséklet érzékelő adatainak kiolvasásáról és azok importálásáról majd feldolgozásáról. Szerintem ma újratelepítem a Raspbiant és kezdek mindent elölről. Amúgy is ismétlés a tudás anyja. :) Van esetleg valakinek jól bevált tapasztalata domoticz és DHT11 (Rpi gpio) terén? Egy működő leírás is megtenné. :)

    Annyi változott amúgy, hogy megjött az Arduino uno egy halom szenzorral, szóval tudok már rendesen babrálni.

Új hozzászólás Aktív témák