Hirdetés

Aktív témák

  • művésznő4

    csendes tag

    A kép önmagáért beszél. :) Ez a blog az álmomról fog szólni, amit nem szabad feladnom!
    Lesznek küzdelmeim, lesznek harcaim, biztosan meg is fogok hátrálni párszor, de mindenáron elérem a célt, amit kitűztem magam elé! :K Ezt a hosszú utat fogom dokumentálni ide.
    Kívánjatok nekem sok sikert! :B :R

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    Mindenekelőtt a szabályokkal kezdem, amiket lefektettem magamnak. Ez lesz az egész életmódváltásomnak az alapja, tehát feltétlenül a blogom elején kell, hogy helyet kapjon! :) Idővel bővülhet az "aranylista" és részleteiben talán majd finomítok is rajta, de egyelőre valahogy így nézne ki a napirendem, ezekhez igyekszem tartani magam. :R

    - Kevesebb adagokat enni, többször (nem addig, míg ki nem pukkadok)
    - Lassabban, nyugodtabban étkezni és alaposabban megrágni az ételt
    (a jobb és gyorsabb emésztést elősegítve)
    - Naponta min 5x étkezni
    - Naponta 1,5 - 2 liter vizet meginni
    - Több gyümölcs és zöldség fogyasztása

    - Nem sózhatok után semmit, mert a só vízmegkötő (pattanások, emésztés, stb...)
    - Napi 2x futás (+ torna/séta, ha sikerül)
    - Fehér kenyér fogyasztásának legminimálisabbra csökkentése
    - Cukros dolgokat, édességeket, üdítőket lehetőleg kerülni
    - Este 6 után nem enni!

    És ami az egyik legfontosabb dolog:
    - Mindent szabad, de tudni kell a mértéket!

  • művésznő4

    csendes tag

    No, tegnap túlestem a legelső méréseken.
    Megdöbbenésemre még mindig 173 cm vagyok. Úgy tűnik, az évek során nem nagyon sikerült nőnöm... :DDD Bár nem is kell tovább. Egy nőnek nagyon is ideális ez a magasság. Sőt, talán még kicsit magas is, amilyen nyeszlett, semmirekellő kis töpszlire nőnek manapság a férfiak..:U :P
    Nos, a Drágám segített a méretvételezésben és minden területet ott mértünk meg, ahol a legvastagabb voltam. Így könnyű lesz ehhez később viszonyítanunk. :)

    K: 39 cm
    M: 122,6 cm
    D: 120,6 cm
    Cs: 133 cm
    F: 130 cm
    C: 72 cm

    Ettől már minden csak jobb lehet... :U Ha sikerül, ma teszek fel egy afféle "ilyen volt" képet is. Bár ezt még erősen megfontolom azért. Túl sokan ismernek itt. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    1. Nap:

    Tegnap előtt, azaz 20-án kiírtam a Facebookomra, hogy ,,Megvolt az 1. hivatalos futónapom és egyben egy új élet kezdete is! :) Nagy vállveregetés magamnak! ^^ ". Mondanom sem kell ugye, hogy óriási sikerem volt! :D
    De hogy a későbbiekben is megmaradjanak számomra az emlékek, pontos részletességgel is be fogok most számolni az edzés közben szerzett élményeimről. :B

    Mivel tegnap előtt volt a nagy elhatározás "premier bemutatója", ezért úgy határoztam, hogy hős vagyok, híróó vagyok, kemény vagyok, úgyhogy bevállalok egy helyett, két futást. :D Az elsőre délelőtt kerítettem sort. Viszonylag elég hamar kidobott az ágy és mivel Zolinak sem kellett aznap dolgoznia menni, már korán talpon voltunk. Én persze, szokás szerint elszórakáztam az időt az öltözködéssel, meg azzal, hogy zenéket töltsek fel a telefonomra, stb, úgyhogy ha enyhe egy órás csúszással is, de csak sikerült megindulnom. :U Végre felavathattam az újonnan vett sportruházatomat, meg a srácok által ajánlott, jó kis futós muzsikákat, és csak ez érdekelt, szóval nagyon be volt ám sózva a fenekem. ;]
    Még egy gyors biztató puszi Zoltántól, egy fenék paskolás, azt' eriggyé' asszony edzeni! :DDD

    Először nagy dilemmában voltam, hogy merre is induljak, mert itt a sok tanya között nem igazán lehet kibontakozni a földutakon, úgyhogy úgy határoztam, hogy nem kockáztatom meg a kóbor kutyákkal és mindent letaroló munkagépekkel, traktorokkal való csodálatos találkozást, hanem elindulok arra, amerre a legevidensebb; a főút felé. Ott legalább lesz bicikliút is, ahol vígan elfutkorászhatok magamnak.

    Még alig mentem 20-25 métert, mikor már éreztem, hogy lihegek és visszább kell vennem a tempóból, mert nagyon megindultam, a lábaim pedig nem fogják bírni ezt az iramot, amit diktálok nekik. Na szép, ha már az elején így kifulladok, mi lesz velem később? Azt tudtam, hogy kiestem a gyakorlatból, de hogy ennyire?! :F Még a házat is alig hagytam el, a hátamon meg szinte éreztem a biztató, szurkoló tekinteteket az otthoniaktól, akik a kertben tevékenykedtek. Na, itt nem robbanhatok le....vagyis MÉG NEM! :((( Erőt vettem magamon és bár viszább vett ütemben, de tovább haladtam.
    A szárítóig volt egyedül necces, a hatalmas keréknyomos földút buckái miatt, mert féltem, hogy egy rossz mozdulat és kitöröm a bokám, de ahogy kikerültem onnan, már sima volt az utam.
    Huhh, végre beton a lábaim alatt...:) Azért ez adott egy adag biztonságérzetet. Végre elértem a kereszteződésig, ahol a főút futott. Nem gondolkodtam sokat, innen merre tovább. Egy utat ismertem; azt, ami a városba vezetett és mivel végig jó kis aszfalt volt kiépítve a bicajosok és járókelők számára kilométereken át, így arra folytattam utamat.
    A Kedvesem szerint, otthontól számítva, a város közepén lévő buszmegállóig az út pontosan 2,7 km. Nos, én már majdnem a város szívében voltam, tehát körülbelül az út 3/4-ét tettem meg, mikor szembetalálkoztam a hazafelé bicajozó Anyósommal. Már messziről mosolygott rám, majd lepattant a bicikliről, úgyhogy én is irányt váltottam és visszakísértem a kereszteződésig, ahonnan indultam. Közben sűrűn nézegettem az órámat, hogy nagyjából tudjam, mennyi időt is fordítottam tisztán csak a sportolásra. A beszélgetésünk során kiderült, hogy legelőször nem is ismert fel engem, csak azt látta, hogy egy leányzó fut vele szemben, de olyan kis sikkes és csinos volt, hogy egészen el volt ragadtatva a látványtól! :K Na, mondom... egy ilyen dicséret után próbáljon az ember meghátrálni....:U :B Esélyt sem kapok rá! :DDD

    Végre megérkeztünk a kereszteződéshez, ahol is elváltak útjaink. Mondtam, hogy menjen nyugodtan, én még maradok és kocogok egy kicsit, otthon majd találkozunk! Ezúttal más irányba indultam el, a helyi szennyvíztelep felé, amihez egy baromi hosszú kövezett mellékutca vezet. Eléggé eldugott, nyugis is, hosszú is, kövezett is és kevesen járkálnak erre felé, szóval számomra épp ideális.
    A fülemben közben jobbnál jobb zenék muzsikáltak, az idő pedig gyönyörű volt. :) Összesen talán két emberrel, ha találkoztam, de ők is a munkájukkal törődtek, rám nem nagyon bagóztak.
    Minden nagyon kellemes volt, kifejezetten élveztem, hogy a szabadban lehetek, egyedül a lábam kezdte el érezni, hogy már egy ideje úton vagyok... Rég nem volt már ekkora terhelés alatt, tulajdonképpen én már azon is meglepődtem, hogy eddig bírta. Egyre többször kellett meg-megállogatnom, de nem csináltam belőle problémát. Megbeszéltem már az elején magammal, hogy ezt mind önmagamnak- és önmagamért csinálom. Senki nem hajt, senkinek nem kell megfelelnem vagy bárkihez is igazodnom. Úgy, és olyan tempóban haladok, ahogy nekem jólesik. Semmit nem szabad erőltetni, csak addig hajtom magam, míg bírja a testem. Ezen szabályok lefektetése után indultam csak útnak és megfogadtam, hogy tartani fogom ehhez magamat, mivel olykor képes vagyok egyszerre túl sokat akarni, túl sokat követelni magamtól, még akkor is, ha tudom, hogy nem biztos, hogy teljesíthető a dolog!

    Tehát kezdett kifogyni belőlem a szusz, így taktikát váltottam. Már nem csak futottam a végtelenbe, míg út van előttem, hanem elkezdtem szakaszaira bontani az előttem lévő távolságot. Már úgy értem, hogy mindig volt valami adott célkitűzésem, hogy mittudomén: ,,Gyerünk Réka, most fuss el addig a fáig!"....,,Bírd ki addig a villanyoszlopig!" vagy ,,Gyerünk, már mindjárt vége van....már csak a bokorsorig kell futnod.....naa, ez az, már csak a teherautóig..... jól van, jól van ez az, .... na még egy kicsit, és mindjárt ott vagy! Ha elmész addig a Stop tábláig, onnantól fogva pihenhetsz!!! Ez az....már csak pár méter van addig! Fel ne add nekem.....hallod??! NEM - ADHATOD - FEL!!!!!! Gyerünk, még mindig bírja a lábad....még van benne annyi erő.... Csinos akarsz lenni vagy sem??! NA, LÁTOD! Ezt még bírd ki, utána pihenünk!"
    - Meg ehhez hasonlók...... :U De bevált, úgyhogy ez a lényeg! :) :D
    Viszont a "pihenést" sem úgy kell elképzelni, hogy akkor én most fogom magam és leülök az út közepére egy félórát meditálni, hanem akkor légzőgyakorlatozok addig, míg meg nem nyugszik kicsit a szívem, karkörzést csinálok, hajolgatok, közben pedig egyfolytában haladok, - pontosabban erőltetett menetben sétálok. Megállni csak végső esetben állok meg, de így pár perces szüneteket hagyva magamnak, már kibírhatóbb azért a dolog...

    Lassan éreztem, hogy az edzés vége felé közeledem, mert igencsak kezdtem már kifulladni és a tagjaim is egyre fáradtak, sajogtak. Egy gyors hátraarc, majd vissza felé is megtettem ugyanezt az utat, a fentebb említett technikával. Páran még megbámultak az utcán, főleg, mikor a szárító melletti telephelyhez értem. Ott mindig kukucskál a kerítésen át pár jómunkásember, de nem igazán törődtem velük, igyekeztem kihasználni azt a keveset, míg aszfaltot érinthet a lábam. :) Majd megint jött a jáóó kis földesút, ahol összevissza kiálltak a hepehupás girbegurbák, én meg csak úgy egyensúlyoztam rajtuk, hogy el ne vágódjak. :DDD Hiába sok tízezres Nike cipő....ide még most az is kevésnek bizonyult, mert csúszkált a talpam ide-oda.
    A vicces az volt, hogy a végkimerültség érzését az utolsó 50 méteren kezdtem el érezni, mikor már láttam a házunkat. Mondom ilyen nincs bakker, itt fogunk mindjárt összeesni a fáradtságtól és belefulladni a saját izzadtságomba. :DDD A lábaim már alig tartottak, szinte remegtek, mint a kocsonya, de láttam, hogy a kertben már ott vár a kis szurkolótáborom és nem szabad pont most megállnom. Az olimpiai futók sem sétálnak csak úgy be a célba, ha már nem bírják az iramot....:U
    Azt hiszem, ha azt mondom, hogy az utolsó erőmet szedtem össze, akkor valóban így van. Nagyon megembereltem magam és egészen a ház ajtajáig kocogtam, ahol is az autó motorháztetején landolhattam valahol a nagy lendületben. Pontosabban az fékezett le, de szerencsére nem kenődtem fel rá... :DDD

    Otthon aztán nagyon büszkék voltak rám, főleg én magamra. :B Mindent összevetve, azt hiszem, másfél órát kocogtam összesen és egy kis túlzással majd' 3 km-t tettem meg. Ez nem sok, de legalább kevés. :DDD Na jó, nem...nyilván nem a mennyiségre, hanem a minőségre megyek. Az út hosszúságának nincs jelentősége, számomra az számít, hogy mennyire tudom megmozgatni a testemet és az izmaimat és a piros fejemet, fuldokló torkomat és gyöngyöző homlokomat elnézve, ez most sikerült! :D

    Ez lett volna az életmódváltásom legelső megpróbáltatása.
    Hamarosan jövök a többivel........ :)

  • művésznő4

    csendes tag

    Na, ilyen lábakkal ki lennénk békülve, azt hiszem! :D
    Zolinak mondjuk nem tetszik... Szerinte túl gebe a csaj. :DDD
    Pasik.... :U Nem értetek ti ehhez....;] :P

  • művésznő4

    csendes tag

    Sikernek könyvelem el azt, hogy:

    - eddig kivétel nélkül, minde egyes nap sikerült valamennyit mozognom
    - tegnap túlestem életem első Rubint Réka-féle hasizom-erősítő gyakorlatain
    - tegnap késő éjszaka még nekiálltam hagymás rántottát gyártani Zolinak és megálltam, hogy akár egy falatot is egyek belőle
    - amióta elkezdtem az életmódváltást, egyik főétkezésnél sem ettem az ételekhez pluszban kenyeret
    - nagyon minimálisan sóztam utána az ételeket. a szendvicseken lévő ubit vagy paradicsomot meg szinte egyáltalán nem
    - ha megkínálnak, már nemet tudok mondani bármire, ha mégis valamibe belanyalok, mértéket tudok tartani (egy fél korty kóla, egy falat kenyér)
    - édesség helyett puffasztott búzaszeletet vagy popcornt eszem
    - kóla és cukros üdítők helyett szódát iszom
    - olyan illat terjeng most is a házban, hogy meglehet zavarodni, mert Anyóskámék kolbászos tükörtojást csináltak, de sikerült nemet mondanom rá! :D
    - sokkal több gyümölcsöt és zöldséget fogyasztok
    - megálljt tudok parancsolni magamnak és ebédnél, vacsoránál nem eszek dupla adagokat, nem repetázok, igyekszem magam tartani a korlátozott adagokhoz, hogy azt szokja a szervezetem

    Kudarcként könyvelem el azt, hogy:

    - bután kezdtem neki a futásnak, mert túlságosan megerőltettem magam. Egyszerre túl sokat akartam, ami szörnyen fájdalmas, többnapos izomlázat eredményezett...
    - a kis "lerobbanásomnak" köszönhetően, az eredményem visszafelé fejlődött
    (1. nap: 1,5 óra, 2. nap: 1 óra, 3.nap: 30 perc, 4. nap: 20 perc)
    - szénhidrátból még mindig sokat fogyasztok
    - teljesen nem tudtam még lemondani az után sózásnak
    - nem iszom eleget naponta (talán még 1 litert sem mindig...:U)

    És amit nem tudok hova tenni az az, hogy az emésztésem elég furcsán kezdett el működni...:F Nem tudom, hogy ez a sportnak, az étrend változásnak vagy minek köszönhető, de naponta vagy 7x - 8x járok el oda, ahová a király is gyalog jár és ez csak azért furcsa, mert régen, meg annyira lassan működött a szervezetem, hogy volt olyan nap, mikor csak a folyóügyeimet kellett elrendeznem, semmi mást... Érdekes. :U

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    Ma - egy kis túlzással - de 8-10 km-t bicajoztam és még csak el sem fáradtam! :) Hihetetlen! :N Hát én ilyet is tudok???! :DDD Nem semmi... De hát honnan a csudából is tudnám, ha eddig soha nem próbáltam? Utoljára talán általános iskolában kerékpároztam egyszerre ennyit egyhuzamban, mikor biciklitúrázni mentünk Klárika nénivel Sóstóra... -_- :U
    Határt igazából nem is szabna semmi nekem, ha nem sajogna egy idő után úgy a hátsóm, mivel most a kemény üléses, "rossz" biciklivel voltam, ami nem túl fenékbarát. :D Azóta már több óra eltelt, de egyelőre nem érzek még mindig semmit, bár a holnapi ébredésre azért erősen kíváncsi leszek... Vajon rátudok-e majd ülni a saját püspökfalatomra? :DDD Meglátjuk.

    Mindenesetre, ha bírni fogom és Zoltán is beleegyezik a dologba, legközelebb is kimegyek elé a munkahelyéhez, aztán vissza felé meg ugyanígy mehetünk együtt, mint ma is... :) Végre valami igazi kézzelfogható távolság, ami számomra is kihívást jelent! :) Elvileg a telephely olyan ~ 16 km-re van, ha jól emlékszem. Na már most, ez oda-vissza, aszongyahogy....32 km lenne.....ugye?
    Hááát, azért az egyelőre túl sok lenne még. Nem akarom túl nagy fába vágni megint a fejszémet, de szépen, apránként, talán még az is sikerülhet egyszer..... :)

  • művésznő4

    csendes tag

    Ma sok segítséget kaptam a srácoktól, amiért is nagyon-nagyon hálás vagyok! :) Mindenki hozzátesz egy kicsit a sikeremhez, úgy érzem. :B Tulipanti táplálkozási tanácsokkal látott el, Iscariah küldött nekem egy pdf.-et, ami már most nagyon hasznosnak tűnik, westcoastog meg ezt a blogot mutatta ma nekem, ahonnan elvileg ő is nagyon jó dolgokat lesett el annak idején, mikor ő edzett, életmódot váltott, stb... :)
    Köszönöm mindenkinek, igyekszem majd jobban beletúrni magam a dolgokba!

    :R

    Ez az, amit westcoastog-tól kaptam:

    http://metalozott-angelocska.blog.hu/

    Iscariah pedig ezt írta nekem :) :

    Az ígért dokumentum elérhető. Pár szó a könyvről: Remekül le van írva benne laikusok számára is az egész edzés és táplálkozás téma, néhol egy kicsit vicces és építő jellegű hangnemben ;) Ezt mindenkinek osztogatni kéne az utcán, bibliaként forgatni. Tessék elolvasni, már csak azért is mert szórakoztató az írásmód, és mindenképp nyer vele az ember. Egy testépítő írta, de nem testépítőknek, hanem mindenkinek akik kezdők! Ez a full alap, ez a minimum amit tudni kell ;)
    Vegyétek hasznát, és jó olvasást!

    A_Te_Sarga_Kapszulad.pdf

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    Drága Ricsim, ha te nem lennél.....:N :R Köszönök Neked mindent!!!! :o

    Na szóval ahogy ígértem, reagálok.
    pár dolgot tisztázva. nincs helyi fogyás. nincs az, hogy kisebb popó, ez meg az azt mondta, hogy deee, a segge kisebb lett ettől vagy attól. nem. ha fogyik az ember, zsírt veszít, az mindenhonnan jön, nyilván ahol több van ott jobban meglátszik. ergo, jön popsiból, pociból, hátból, arcból mindenhonnan. másik, hogy nincsenek külön csinosító gyakorlatok, az izom buta, csak az ellenállást érzi, nincsenek csodagyakorlatok. ezért is igaz általában, hogy a legegyszerűbb a legjobb.
    megint másik. olvastam logouton a kaját, hogy só nulla. butaság, fűszerezd az ételeid, legyenek finomak, a só igen köti a vizet, de nem vagy félprofi női testépítő, hogy számítson az a kicsi, illetve alakformálsz, nem akarsz 6%-os testzsírszázalékot.
    sovány húsokat ahogy írtad, csirkemell, csirkefelső-alsó combi. pulyka, nyúl. a sok folyadék természetes. gyümileveket kerüld, agyoncukrozottak. nem leszel tőlük a közhidelemmel beteg, mert azt hiszik sokan, hogy ez egyoldalú táplálkozás, pedig nem, csak egészséges. persze, vannak anyagi/etc korlátok, van amikor belefér ez az vagy amaz, de törekedni kell!!!
    ajánlom NORMÁLIS multivitamin beszerzését, közhiedelemmel ellentétben nem hízlal, csak a szervezet segélykiált, hogy kell még kell még, ez jelzi a tápanyaghiányt a szerevezetben.
    phúú mennyi minden van még. tojást is egyél, lehetőleg ha megeszel 3-at, akkor pl a sárgáját csak egynek.
    a másik. kezd el számolgatni, hogy eddig ÁTLAGOSAN mennyiből állt egy napi kalóriabeviteled. HOGY MIÉRT?
    mert 10-20%-os csökkentést javaslok először, az első hónapokban. a szerevezetnek meg kell szokni a változást, pláne te nő vagy lassan kell fogynod, hogy ne szakadjon a bőröd. (nekem a vállam, bicepszem, hasam striákos, csak én tkp lekakilom)
    szóval ha eddig bevittél 3000 kalóriát, akkor most ne kezdd el 1500-ra levinni, egyél sokszor, gyümölcsöket, mindenhez egyél paprikát, minden faszább lesz.
    reggelire sovány túró szintén kafa. fehérjét amennyire tudod fogyaszd. zsírokkal a kövi a helyzet, olyat, hogy szalonna, ne. ergó a telítetlen vs telített zsírok témakörét bejárva, amin látod, hogy echte zsíros, azt ne tápláld be magadba Rékum, csakis a telítetleneket, azaz azokat amik szobahőmérsekleten is folyékonyak.
    salátákat én utálom, te lehet nem, paradicsomos káposzta nem rossz köretnek viszont. ha nagyon köreteznél, lencse, borsó, főtt krumpli, de kis mennyiségben, ezekben van szénhidrát, de mondom, nem versenyző leszel.
    na most a mozgás. aerob és kardió. te most kardiózni próbálsz ahogy látom. NEM KELL. aerob mozgásforma a te esetedben, hogy nem próbálsz meg futni, se te, se a szervezeted, izületed nincs rá fel készülve, ne szúrj ki magaddal. a kövi a képlet. kezd el gyors sétát folytatatni, olyna tempóban, hogy LIHEGJ, de még képes legyél kommunikálni, és ezt csináld MEGSZAKíííTÁS NÉLKÜL legalább 30 percig kezdésnek, aztán 40, 50, 60, idővel természetesen.
    a lényeg, hogy 5 perc után elkezd égni a zsír és tartod ezt a tempót, akkor vagy a leghatékonyabb, beáll a pulzusod. ha kardiózól, az izmod építi le, neked meg az kell, menjen a zsír!!!!
    a másik már megint. ne hasazz, butaság!! tudni illik, ezzel ugye erősíti az ember az izmot, nem? DE. csak a gond, hogy van ott zsír is, ami ha nem diétázzuk/égetjük le, ugyanúgy ott marad, és mi ez alá erősítenénk az izmot? nem kell.
    kerékpárt is ajánlom. a tornázást is csináld, egy két pici súlyzót vehetsz magadnak otthonra, jó pár dolgot meg tudsz vele csinálni.
    megint megint megint másik. ha az ember elkezdi ezt az életmódot, mert nem fogyókúra, és csinálja, ér el eredményt, de egyszer csak abbahagyja, akkor a hatás nem marad el, vagyis visszajön minden amit eddig leküzdöttünk.
    remélem Rékum nem voltam kioktató, csak nah kicsit fáradt vagyok, vedd ki magadnak belőle a tanulságot, kérdezz bátran. én a fentiek alapján próbálom csinálgatni, igaz én naponta edzek másfél két órát heti 5 alkalommal, szedek fehérjét, etc, nekem 28 kiló ment le.
    SOK SIKERT RÉKU!! ♥ :)

  • művésznő4

    csendes tag

    Ma, - azaz már több, mint félórája tegnapnak kell mondanunk - lett volna a naaaaagy méreckedés, ami érdeklődés hiányában elmaradt...:U Mármint annak a 'lemérése', hogy lett-e valami eredménye az eddigi munkámnak, mivel múlt pénteken fogtam neki és azt mondtam, hogy pontosan 1 hetet adok magamnak "próbahét" gyanánt. Úgy érzem, már most, a legelején falakba ütköztem valahogy...:( Nem megy.... Vagyis már nem úgy megy.... Folyamatos motiválásra lenne szükségem vagy nem is tudom. Napról napra lazábban veszem a dolgokat és ez nagyon nem jó! :(((
    Holnaptól újra tervezek mindent, új tiltólistát írok össze magamnak a megszerzett tippek, vélemények, segítségek és tapasztalatok alapján, osztán majd meglássuk...:U

    Mindenesetre a Naaaagy méreckedést ezennel elnapolom 1 héttel későbbre - úgy, ahogy Zoli is tanácsolta nekem eredetileg! Már megint igaza volt...:U Utállak, ugye tudod? ;] :P

  • művésznő4

    csendes tag

    Ez nem pont a fogyáshoz kapcsolódik, de mivel a blogom címe 'A Nagy Átalakulás!', így végül is ez is megfér itt. :K Nyaszóval, azt hiszem, ,,befektetnék én egy ilyenre veszettül, ombre" - hogy Kiss Ádám szavait idézzem. :D

    BIOVÁNNE PLUS+ SZÉPSÉGVITAMIN

    Nem tudom, pontosan mennyit ér, mennyit használ, de az tény, hogy a körmömre, bőrömre és hajamra kegyetlenül ráférne egy kis erősítés, szépítés, meg egy jókora belső támogatás, mert szörnyű, hogy milyen állapotban vannak. :( Főleg a hajam....na az, mostanában katasztrófa és ennyire még soha nem is hullott! :O Azért féltem, na... Egy nőnek a mosolya és a hajkoronája az egyik legfőbb ékszere, vigyázni kell rá! :U A TV-ben rengeteget láttam ezt reklámozni és végül is, 30 débé kis pirulárt nem is sok az az ~1700 pénz, ha azt nézzük...:U

    Aztat írja rúlla, hogy:

    A Biovanne család legújabb tagja, a Biovanne plus+ szépségvitamin különleges összetevőivel még hatékonyabban veszi fel a harcot a hajhullás, fakó bőr és a töredező körmök ellen. Természetes szőlőmag kivonattal és ligetszépe olajjal dúsított vitamin- és ásványi anyag kombinációja intenzíven táplálja, és sejtről sejtre energizálja a haj, a bőr és a köröm szöveteit. Az optimális kombináció lényege, hogy 1. csak olyan hatóanyagokat tartalmazzon, melyek bizonyítottan hatásosak, 2. ezeket olyan arányban és mennyiségben tartalmazza, hogy egymás hatását erősítsék, 3. az összetevők eljussanak oda, ahol hatniuk kell. Ezáltal:

    - segítik a hajszálak megerősödését
    - hozzájárulnak, hogy a haj dúsabb, fényesebb és egészségesebb legyen
    - segítik a bőr regenerációját
    - hozzájárulnak a bőr rugalmasságához és bársonyosságához
    - erősítik a körmöket és segíti egészséges növekedésüket
    - csökkentik a fehér foltok képződését

    Adagolás
    Reggel és este 1-1 kapszulát szétrágás nélkül, bő folyadékkal kell bevenni. A kúrát 3 hónapon keresztül ajánlott alkalmazni.

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    Van egy felbontatlan doboz ilyenem és nagyon nem tudom, hogy mi a fenét csináljak vele?! :( Nagymamámtól kaptam ajándékba és akkor még nagyon örültem is neki, de most már őszintén nem tudom, hogy mit kezdjek az adományával? :F Azt hiszem, kikérdezem majd az okosokat előbb, de a napokban már olyan is megfordult a fejemben, hogy esetleg felrakom valami hirdető oldalra és eladom valakinek kedvezményesen vagy fogalmam sincs. :U Szegény Mamikám...:( Pedig hányszor megkérdezte már tőlem, hogy: ,,Nah, bevetted már a Káposztaleves kapszulát? Használt neked? Vagy van még egyáltalán belőle? Csak mert szívesen veszek még egy dobozzal Angyalom, ha ezzel segíteni tudok.... Ne, ne is hálálkodj, tekintsd ezt ajándéknak! :N Csak szólj és intézkedem!"
    Nagyon cuki lenne amúgy és tudom, hogy csak jót akar, meg minden, de olyasmit vesz, amit nem is kértem, viszont ha meg nem használom fel a méregdrága ajándékát, biztosan nagyon megsérteném vele...:( Ez a kis dobozka 3000 Ft körül volt így is... Jajj, de nem tudom, mitévő legyek... :/ Lehet, mégis csak ki kellene próbálni, aztán ha meg beválik, akkor rendelni tőle még egy adaggal...:U

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    Hát, emberek... Én jelenleg egy hatalmas elhatározás előtt állok.

    Igen-igen, ÚJFENT. :U

    A Párom úgy néz ki, hogy kimegy úgy 1 - 1,5 évre külföldre dolgozni és én ezalatt egy komoly változáson szeretnék túlesni több ponton az életemben. Az egyik ilyen mérföldkő a kilók leadása, a testem formálása és az egészségem megőrzése kell, hogy legyen. Régóta halogatom már....régebb óta, mint kellene. Ha minden igaz, áprilisban kell kimennie és 2 év együttélés után, most költözhetek újra vissza a családomhoz... :F Emiatt az egyik szemem sír, a másik nevet. A jövőnk építésért sajnos áldozatot kell hoznunk, így megpróbálom ebből a szar helyzetből is a legjobbat kihozni és hasznosan eltölteni az időmet.
    A terveim között szerepel: az étrendem megváltoztatása, egy kondibérlet (és egy edzőtárs) beszerzése és a rendszeres napi testmozgás bevezetése az életembe. Na, meg a rendszeres méreckedés, hogy valami motiváljon... :)
    Töredelmesen bevallom....talán még középiskolában álltam utoljára mérlegen a suliorvosnál, akkor is nagy pironkodások közepette... :B :( Szóval szembe kell néznem a legnagyobb félelmeimmel és tovább lépnem!
    Az idő limit megvan, a többi már csak rajtam áll. Van úgy bő 1 évem ezt véghez vinni. Első körben a "szent 20-ast" tűztem ki magamnak célul. Először -30 kilót akartam, de mondom, ne legyünk mohók egyszerre....mert nem akarom, hogy túlzottan sokat akarjon a szarka...aztán meg ne bírja... :) :D
    Szóval szorítsatok nagyon!
    1 év múlva, min. 20 kilóval kevesebb kell, hogy legyek! :P
    Hadd lepődjön csak meg a kis Párom, mikor hazajön, hogy micsoda bomba nőcike várja itthon, hahahaha! ♥ :B ;] :P :C :DD

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    Így varázsolhatunk erős, fénylő hajat az almaecet segítségével!

    Egy próbát megér...
    Na már most ott tartok jelenleg, hogy úgy hullik a hajam, mint állat. És ugye, a teljes átváltozásban a haj-köröm-fogak és bőr megújítása is benne van.
    Újabban szinte nincs olyan étel, amibe ne főzném/sütném bele a hajamat és ez napi szinten probléma. :U :( Nekem meg persze, vérciki, mert nincs annál undibb dolog, mikor jóízű falatozás közben, egy ember hajszálát húzod ki a szádból, amit előtte már alaposan megrágcsáltál párszor... :((( :O

    Pedig tényleg nem tudok már mit csinálni. Főzés előtt mindig felfogom a hajam, de csak ne legyen már belőlem konyhás néni hajhálóval, mint a menzán, csak azért, mert meg akarom főzni a vacsorát...:F

    Na, úgyhogy ez már nem állapot.
    Érezhetően kevesebb így fogásra is a hajam. Sovánkább' lett a lófarkam, pedig régen olyan gyönyörű dús hajkoronám volt, mint a Húgomnak, meg Anyának. Alig győztem megzabolázni, most meg csak zsírosodik, lelapul és akármilyen fazonra vágom/vágatom, valahogy sehogy sem akar állni. Bár nem csoda, ahhoz alapanyag is kén', hogy álljon bármerre is.... :D

    No, majd kikísérletezek valami hiper-szuper csodaszérumot.
    A sokak által ajánlott ricinusolajtól eddig csak ragacsos, olajos és kiöblíthetetlenül zsíros lett, úgyhogy eddig jól haladok...:DDD (Y)

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    A Cukornádkisasszony csoportban a sok lelkesítő sikersztori láttán, én is felbuzdultam és úgy gondoltam, lássuk, miből élünk. Végül is, valahonnan el kell indulni... Minél tragikusabb a látvány, annál nagyobb lesz - remélhetőleg - a sikerélmény.
    Gondoltam én, kis naiv.

    Majd vettem egy mély levegőt és potom 5-6 év után újra mérlegre álltam.
    Nos, nem fogok hazudni. Az eredmény a vártnál is elkeserítőbb volt...
    Tudtam, hogy sok lesz, na de ennyire... :(
    Bár gondolhattam volna, hogy nem véletlenül ugrott egy számot az elmúlt pár hónapban a ruhaméretem...:F

    Úgyhogy....
    Ha továbbra is így folytatom, a legközelebbi disznóvágáskor asszem szolgálatra jelentkezem, mint főfogás! :DDD :( :O
    Na jó, de nézzük a jó oldalát. Legalább van még bennem önirónia.
    Asszem be is vonszolom már azonnal a szobabiciklimet az erkélyről és még ma elkezdem újra a tekerést... :U

    Ehelyett:

    Ezt szeretném látni a tükörben. Teljesen reális cél szerintem... :)

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    Jajj, de jó lenne egy ilyen együttes!!! :B
    Ebben aztán lehetne edzeni! :C

    No, már most. Egyelőre úgy áll a helyzet, hogy a cukrot szinte teljesen hanyagolom, folyékony édesítőszer teszek a teámba, kávémba, sőt még az ételekbe is, a fehér kenyér fogyasztását leredukáltam a lehető legminimálisabbra és naponta eljátszom a Halesz parkban lévő kondigépek gondolatával.... :D (meg hogy be kellene végre hozni a szobabiciklit az erkélyről. :U Nincs túl sok kedvem a környező összes paneltömbnek páholyból nyomni egy komplett Bíró Ica programot.... ;] )
    Bevallom, tudom, hogy ez nem sok, de legalább kevés... :DDD
    Sajnos egy újabb méreckedésre azóta sem tudtam rávenni magamat - tart még a múltkori sokk... :U A finomliszt fogyasztásunk pedig még mindig marha magas... Egy héten legalább 1-3 alkalommal sütök valami kelt tésztás dolgot és mindig finom lisztből. Át kellene állni a teljes kiőrlésű, update-s nem tudom én mikre, csak azok meg olyan drágááák.... :F :( A következő lépés viszont mindenképp az lesz!
    Majd a kókuszzsír bevezetése a hülye, utálatos napraforgó olaj helyett. Legalább az én ételeimet azzal kellene készíteni, ha Zoli ragaszkodik is a mangalica zsírhoz...

    Hát. Végül is, haladok én ezzel az életmódváltásos cuccal, csak marha kis léptekben... :U
    - Mintha hátrafelé mennék, tyúklépésben.... :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    Húúú, de minden nagyon máshogy van itt, mióta legutóbb itt jártam. :( A Logoszférát szinte alig találtam meg. Vajon hány ezer éve tehették át a Fáradt gőzbe....? :DDD
    Úgy nézem, körülbelül egy hónap híján 2 éve, hogy utoljára beléptem és postoltam ide, ,,A Nagy Átalakulás"-ba. Azéé' dúúúúrva....... :DDD Ki hitte volna, hogy ilyen sok ideig nem járok majd erre. :U

    Nos, jelentem, a helyzet változatlan. Én azóta is csak alakuuloook és alakuuulooook, több-kevesebb sikerrel.
    Na jóóóó, hogy azért ne legyek ennyire szigorú mégsem magamhoz; az utóbbi időben inkább sikerrel! :B :K

    UGYANIS: Idén, 2017. január 5-én beiratkoztam az itteni gym-be, amibe jelentem, azóta is töretlenül, heti 3x-i alkalommal, becsülettel járok! :C

    Ezúttal szándékosan nem hirdettem, nem mondtam el senkinek, nem postoltam ki, egyszóval nem kerítettem neki nagy feneket, mert eddig mindig, mikor így tettem, kudarc lett a vége. Afféle sok hűhó, semmiért...
    Most taktikát váltottam. Ráérek a rajongók gratulációit majd akkor fogadni, ha már valamicskét le is tettem az asztalra. :D

    Január 5-től, egészen eddig, a kézzel fogható száraz tények alapján - őrületes - 3 kg az eredmény és sok-sok mínusz cm a testem különböző pontjairól. Mondhatná az ember lánya, hogy ilyen idő távlatából ez meglehetősen kevés, de nem, mégsem panaszkodom. Mindinkább azért sem, mert úgy fél perce töröltem meg mennyei, keleti fűszerezésű, Oriental chipsben áztatott zsíros kis pancsaimat, amit filmezés közben fogyasztottam el.

    Ígeeeeeen, így van! Nassoltam. ;] Úgy gondolom, ennyi időnként belefér. :P

    Persze, ez nem egy állandó jelenség, sőt! Az edzések óta sokkal jobban megválogatom, hogy mit viszek be a szervezetembe és mit nem. Sokkal egészségesebben táplálkozom a mindennapokban és jobban is érzem magam ettől. Rengeteg vizet iszom, sok zöldség, gyümölcs, joghurtok, müzlik, kevesebb péktermék és azokból is csak a teljes kiőrlésű, meg magvas-korpás zsömlék, na, meg persze, csirkemell, rizs és saláták minden ízben, formában és mennyiségben... :)

    Az edzéseket is egyre jobban bírom. Egész jól beállt már a magam kis ritmusa. Alkalmanként másfél - 2 órát vagyunk a teremben, aminek fele kardió, a másik fele pedig erősítés a gépeken. Már az egyik legjobb barátom tanácsát is kikértem, aki történetesen Angliában személyi trainer, úgyhogy nagyon számítok a véleményére és ötleteire.

    Egy szó, mint száz; eddig lankadatlan a lelkesedésem és lélegzet visszafojtva várom a pillanatot, mikor végre elégedettséggel telve hozzácsatolhatom a szemet gyönyörködtető végkifejletet a plöttyedt, kifittyenő, hurkás, kis " Előtte" fotómhoz. :B :C

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    Ezt nagybátyám párja küldte ma. :)
    És igeeeen, bár Húsvét van, ma sem feledtem az edzést! :U :P

    [ Szerkesztve ]

  • művésznő4

    csendes tag

    Ma végre megvolt Balázzsal az első nagy konzultációm. :)
    Hááát, mit ne mondjak, elég szigorúan fog majd engem, de igazság szerint rám is fér.
    Viszont most újból tele vagyok motivációval és ez nagyon nagy boldogsággal tölt el. :C
    Ajánlotta nekem ezt a Myfitnesspal nevű appot, de annyira nem jön be... :(
    Lehet, hogy én vagyok a hülye, de olyan bonyolultnak tűnik, szóval lehet, hogy mától visszaállok a kalóriabázisra, mert valahol muszáj vezetnem az étrendemet - az edző úr szigorú utasítására... :U :D

Aktív témák