Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KillerKollar

    őstag

    válasz gainwardgs #28855 üzenetére

    10:01-nél a legérdekesebb... Én, meg szerintem sokan másik is azt hitték, hogy a PCIe bottleneck úgy működik, hogy van egy felső plafon, ha azt eléri egy kártya, akkor ennyi, nincs tovább. Tehát ha pl a 2080-ast bottleneckeli a 3.0 x8, akkor hiába cseréled le egy 2080 Ti-re, nem fog nőni a teljesítmény. CPU bottleneck esetében így működik, persze a CPU sem folyamatosan bottleneck, ezért valamennyivel nő a teljesítmény egy erősebb GPU esetén (hacsak nem draszikus a bottleneck), de közel sem annyival mint ha nincs bottleneck.

    Viszont ebben a tesztben az látszik, hogy még a tesztelt kártyák közül leggyengébb 1660 Super is 2,4%-al lassabb 3.0 x8-al mint x16-al. Ebből nekem az következne, hogy a nála kb 2x gyorsabb 2080 Ti-nél brutális bottlenecknek kell lennie. De nem. A 2080 Ti is "csak" 7,8%-al lassabb Wolfenstein alatt. Ami még érdekesebb, hogy a 1660 Supernél erősebb 2060 is csak 2.5% teljesítményt veszít, ami majdnem ugyanannyi mint a 1660 Super 2.4%-a, bőven hibahatáron belül van. Illetve a 2070 Super 6.15% teljesítményt veszít x8-al, a nála erősebb 2080 viszont csak 5.8%-ot. Szintén hibahatáron belül van, de akkor is érdekes, hogy az erősebb kártya jobb esetben is ugyan annyi teljesítményt veszít, mint a gyengébb. És annak ellenére, hogy az összes kártyánál van "bottleneck" a teljesítmény szépen skálázódik x8-al is egészen a 2080 Ti-ig. Még a minimum framerate is.

    Emiatt nekem még inkább zavaros, hogy a next-gen kártyáknél mennyire számít majd a 4.0, hiszen a 2080 Ti 7,8% és a 1660 super 2,4% teljesítmény vesztesége között azért nincs akkora drasztikus különbség ahhoz képest, hogy a 2080 Ti egy kétszer olyan gyors kártya. Tehát ha a 3090 50%-al gyorsabb a 2080 Ti-nál, amit nem bottleneckel a 3.0 x16, hiszen 3.0 x16-ot használ, akkor egyáltalán nem biztos, hogy a bottleneck olyan súlyos lesz, mint azt elsőre gondolná az ember. Ha lesz egyáltalán. És emiatt az sem jelent sokat, hogy az 5700XT néhány cím alatt gyorsabb 4.0-val. Hiszen a 1660 Super is gyorsabb 3.0 x16-al mint x8-al.

Új hozzászólás Aktív témák