Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hoolla

    aktív tag

    válasz Devid_81 #899 üzenetére

    Köszönöm... de nem vagyok meggyőzve. :)

    Ez mind igaz amit irtál, azt is értem, hogy a harmadik "Maximum" Boostot kapom a fentiekben leirtaktól függően. Tehát ha kitolom a TDP limitet, vagy lekapcsolom a ventiket, vagy a mélyhűtőbe rakom a gépet. De az a 300mhZ, ami ráadásúl mindig pontosan 300mhZ ( csak akkor nem, ha a memoria is huzva van) az rájön az értékekre.
    Tehát alap órajel, gyári boost freki 1665mhZ és amint elinditok bármilyen progit, máris 1965mhZ-cen pörög, és innen kezd el valóban droppolni, ha valami nem fekszik a kártyának. Ha erre még kitolom a TDP limitet, akkor azzal megszűntetek egy "problémát", majd feltolom a ventiket, megszűntetve még egy lehetséges droppoltató tényezőt és igy kapok egy nagyon jó átlag mhZ-cet. De még mindig a 300mhZ extrával.

    Kérdezem én, ha ez a 300mhZ egy "ajándék" a Te általad leirt harmadik Boost formájában, akkor miért nem a nagyobb mhZ-cet irják rá a dobozra? Vagy a monitorozó progik mért nem a kisebb számot irják ki?
    Nem droppol 100mhZ-eket egy kártya sem normális körülmények között.

    Az, hogy miként volt a Pascaloknál nem tudom, mert nem érdekelt a tuning akkor még. Ennél a kártyánál más a helyzet, szeretem kifacsarni belőle a maximumot. Igy most kezdett el foglalkoztatni a dolog. Amúgy ahogy elnézek pár hozzászólást, bizony nem én vagyok az egyetlen aki meg van ettől a két értéktől zavarodva.

    "It was the best of times, it was the worst of times, it was the age of wisdom, it was the age of foolishness..."

Új hozzászólás Aktív témák