Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Jelentkezem néhány fejleménnyel az MSI 2080 Gaming X Trio-val kapcsolatban.
    Az elmúlt hét alatt toltam néhány játékot (Wolfenstein 2, Assassins Creed Origins, Far Cry 3, Homefront - The Revolution, az utóbbit főleg csak a Cryengine miatt), szépen mennek 4K vagy QHD felbontásban, a kártya is viszonylag hűvösen és csendesen teszi a dolgát. Nagyon ritkán hallottam egy minimális coil whine-t de egyáltalán nem vészes (sokkal kevésbé zavaró, mint a régebbi kártyáimnál)

    Kísérleteztem egy kis tuninggal, a célom az volt, hogy a legtöbbet kihozzam a kártyából anélkül, hogy a TDP limitet fennebb toljam (tesztjeim alapján 100% fölött nagyon minimális teljesítményt lehet már nyerni, a hűtés viszont sokkal hangosabb lesz). Eredmények:
    - A GPU elég hamar megadta magát, +100-as offset fölött már nem volt stabil, úgyhogy végül úgy döntöttem, hogy +75 lesz a maximum GPU oldalon.
    - A memória tekintetében már sokkal pozítívabb volt a kép, ott egészen +1400 MHz-ig nem volt gond (az azért elég becsületes 20%-nyi OC). Ugyanakkor, mivel nem akartam túl sokat áldozni a TDP-ből a memóriára (az valamivel csökkenti GPU boost-ot), ezért a szép kerek +1000-nél maradtam.
    A végső beállítások tehát +75/1000 MHz-re lettek belőve, így Superposition 4K tesztben kb. 6.5%-kkal gyorsabb a kártya mint előtte (DX, 4K, 9705 pont) és nagyjából 10-11%-kal gyorsabb mint az FE (neten található tesztek alapján).

    Még egy kis érdekesség a ház elrendezéséről:
    Át kellett rendezzem a házam hűtését, mert a 2080 eléggé be tudott fűteni a CPU-nak és az alaplapi VRM-nek (B350-es lap, Ryzen 7 OC). Mivel a CPU meleg levegőt kapott a GPU-tól így az fel tudott kúszni akár 80 fokig is. A nagyobb gond viszont inkább a VRM-el volt ami alapból nem túl acélos és csak minimális légáramlat érte a CPU toronyhűtője felől így az fel tudott 90 fok fölé is menni extrém tesztekben.
    A gond megoldásaként a VRM-hez legközlebb eső hátsó házventillátort megforítottam (hogy befele fújjon), egy rögtönzött műanyaglappal a VRM-re irányítottam a légáramlatot. A CPU tornyát pedig elfordítottam, hogy felfele fújjon ahol két házventillátor szívja kifele a meleg levegőt (eddig a hátsó ventillátor irányába fújt, ami nem volt annyira hatékony). Így a CPU 7-8 (max. 73), a VRM pedig 15-20 fokkal hűvösebb lett (max. 75), és ezek az értékek is csak nagyon extrém esetben fordulnak elő (Prime Small FFT), máskor sokkal hűvösebb minden.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák