Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • havenger

    tag

    válasz Zorel #587 üzenetére

    Utána olvastam a témának, mivel berendeltem egy sima ACX-es 970-et az aqua-ból tegnap. A bordák meg a hőcsövek ugyan azok, csak a ventilátorok változtak belül, meg ugye több lapát van az ACX 2-n.

    Az "elcsúszott" heat pipe-hoz meg: A képeken is látszik, hogy egy 20x20 milis felületre nem véletlenül nem fér oda egy 26-30 mili széles felület. szóval gondolom két lehetőség lett volna: vagy berakják úgy hogy a két szélső heat pipe-t részben fedje le a GPU de így két rés is a GPU fölé esik, vagy a mostani verzió, ahol csak egy rés esik a GPU fölé, de a két vastagabb cső teljesen befedi a GPU felületét. Hőt így is vezet el a kis harmadik cső, de kevesebbet.
    Ahol láttam tesztet ott pl 71(asus) vs 73(evga) fok volt terhelés alatt, de az EVGA alapból magasabb órajeleken megy, igaz kicsit hangosabb is.

    Bár szerintem is az Asus favorizálandó a hűtést nézve, de tegnap 9 ezerrel drágább volt mint az EVGA SC, ráadásul, ahogy olvastam EU vásárlók ingyen +2év garanciát kapnak, ha beregisztrálnak az EVGA oldalán, és azért nem mindegy ha három év múlva is még 2 év garanciával lehet túladni rajta. A hivatalos fórumon meg ingyen backplate-t is emlegettek kipostázva, de átdolgozás alatt van a promóció éppen, szóval nem tudni lesz e belőle valami.

    Egyetlen felróható hiba a silányabb VRM az EVGA-n, néhányan cicergésre is panaszkodnak a hivatalos fórumokon.

Új hozzászólás Aktív témák