Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • woros

    őstag

    Most le tudom írni rendesen a véleményem az Odysseyről. Akit nem zavarnak az erős spoilerek az bátran olvassa. :)

    Szóval péntek este nagy örömmel nekiálltam a várva várt játéknak. Hihetetlen izgalommal töltött el, hogy annyi trailer, meg hype után végre egy grandiózus utazásban fogok részt venni.. vagyis nem. :F A trailer alapján azt hittem, hogy itt most én leszek a következő Willy Fogg, aki akkora utazásba kezd, hogy ihaj, és hetekbe fog telni, mire véget ér. Hát persze, hogy nem így lett.. Mint írtam a fő szál hihetetlenül rövid és ez hatalmas csalódás volt számomra. Alapból az kezdett már frusztrálni a 3. (Sand Kingdom-nál), hogy megvan a kellő mennyiségű hold, aztán sürget a játék, hogy gyerünk gyerünk tovább, holott még lett volna egy megoldatlan dolog a történetben (fejre állt piramis lyukat vert a homokba). Mondom jó menjünk, majd biztos visszahoz ide valami. Nem. Nem hoz semmi és nem csak itt nem hoz, hanem sehol. Úgy a Metro Kingdomnál megelégeltem ezt speedrun dolgot és azt mondtam állj. Szépen visszamentem és megcsinálgattam adott királyság történetét, de szomorúan konstatáltam, hogy 1 maximum 2 történetből áll. :( Ezek fényében, most már tudtam, hogy piszok rövid és könnyű lesz.. nem csalódtam, még a bossok is nevetségesen könnyűek voltak. Tegnap este már a Bowser fighton is túl voltam, jött a stáblista és kész ennyi volt. Azt nem tudom, hogy a Holdra, hogy kerültek fel 1-1 kingdom karakterei az esküvőre, de ám legyen. Ahogy arra lehetett számítani, az esküvő elmaradt, de nem csak Bowsernek. :D A hercegnő még a hajómat is le akarta nyúlni pluszban.. épphogy utána tudtam ugrani. Aztán jött a kép, Mario alukál a Mushroom kingdomban, felébred, majd mi történik? Hercegnőcske összepakolt és eltávozott ismeretlen helyekre.. remek, megint lehet keresni. :) A mushroom kingdom egyébként nagyon jó, igazi Mario 64 retro minden értelemben, sőt a 3D Landből ismert fa is megtalálható, ami a tanooki levelet hullajtja. :) Aztán lehet képekbe ugrálni, yoshival mászkálni (klasszikus helyen van) stb. Egyenlőre a hold sötét oldalát sikerült elérnem a hajómmal, ahol megint csak a Broodalsokkal kellett harcolni. Ez már talán a 3. ilyen csata volt velük.. kicsit unalmas kezdett lenni. Valami új ellenfélt azért kitalálhattak volna. Mindenesetre még rengeteg minden vár felfedezésre és így kvázi folytatódik a sztori, hogy a hercegnő eltűnt, de ha jól vettem ki, csak utazgat, de tuti, hogy lesznek még meglepetések. :) Így összességében vegyesek az benyomásaim a játékról, de azt le kell szögezni, hogy a kivitelezése 10/10, karakterkezelés is nagyon jó, egyszóval tényleg remek játék, csak lehetne hosszabb is. Ahogy írtátok tényleg lehetett volna az, hogy több holdat kell összeszedni a továbbjutáshoz.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák