Hirdetés

2019. március 26., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-01-11 21:29:18

Mobilarena

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL, ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#301) ldave

ldave
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Egyeseknél már beindult az ötletelés :)

A Slime draws near. Command?

(#302) ldave

ldave
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Én is akarok itt topikgazda lenni! Meg a Feri is! Naaaa!

(#303) Sirandrish válasza woros (#291) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

Cuki...én Bodrinak hívom majd az enyém:D

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#304) oriic

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Állítólag ez van a devkitekben:

[link]

Live-Die-Respawn

(#305) Sirandrish válasza oriic (#304) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

6,2" és még csak nem is FHD?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#306) XuChi

XuChi
(PH! addikt)

Már nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen játékok jönnek rá, a már bejelentetteken kívül. Arról valami infó, hogy mikor mutatnak valamit a készülőben lévő játékokból ?

(#307) Csabee86

Csabee86
(senior tag)

A tegnapi videó tetszett. Vajon sportjátékok lesznek rá? (gondolom NBA 2K sorozat lesz, hiszen a videóban volt.)

(#308) dinostaRR válasza Sirandrish (#305) üzenetére

dinostaRR
(tag)

Ez várható volt.

PSN: dinostaRRHU [SONY PS4PRO - PSVR - PSVita - Huawei Mate 10 Pro]

(#309) AxBattler válasza oriic (#304) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Hmm, nem is rossz. Az a Maxwell gpu egész erősnek tűnik, a képernyőfelbontás meg tökéletes: 6,3"-ra 720p, nem kell több. :K

Viszont a memória, és a háttértár erősen hurkának tűnik: 4GB/32GB már okostelefonokban sem számít csúcskategóriának. :U

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#310) Dr.F.E.R.I. válasza ldave (#302) üzenetére

Dr.F.E.R.I.
(PH! addikt)

Annyi topikgazda lesz itt a végén, hogy több mint amennyien a fórumot látogatják. Kicsit a volt melóhelyemre emlékeztet, szinte több volt a főnök mint a melós. Aggodalomra semmi ok, ezt a topikot is kivásárolom majd, mint az összes többit :P

On: bőven elég a 720p felbontás, a Wii U Gamepad ennek a 2/3-a és már az is rendben volt számomra.

Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

(#311) Dr.F.E.R.I.

Dr.F.E.R.I.
(PH! addikt)

VRAM: Shared

Ez a koncepció van a Wii U-nál is, szerintem erre célozhatott az illető, amikor a szűk keresztmetszetről írt. Ez memóriából nem túl sok és az oprendszer is még le fog csípni belőle egy jókora darabot. Ránézésre egyébként ez a kütyü nem tűnik egy bitangerős konzolnak, csak annyival lehet az U-nál több ereje, amennyivel modernebb architektúra van benne (erre tippelek). A játékok, amiket mutogattak a videóban nem nagyon különböztek a Wii U-ra kiadottaktól (hovatovább a Zelda arra is jön). Pletykálták még a rácsatlakoztatható power unit-ot, azzal sokkal izgalmasabb lenne. De lehet egyébként az sem volt alaptalan, majd meglátjuk.

(#312) CheGhost válasza Sirandrish (#305) üzenetére

CheGhost
(fanatikus tag)

Azért 237 dpi nem olyan rossz (6,2" és 720p).
FHD esetén a 355 dpi szerintem már feleslegesen sok lenne.

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#313) AxBattler válasza Dr.F.E.R.I. (#311) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Ránézésre egyébként ez a kütyü nem tűnik egy bitangerős konzolnak, csak annyival lehet az U-nál több ereje, amennyivel modernebb architektúra van benne (erre tippelek).

+1
+ az üzemidőre leszek még kíváncsi: jó lenne, ha bírna 4-5 óra folyamatos játékot.

Ami még nagyon tetszik, hogy a két kis Joy-Con-nal visszahozzák az osztott képernyős módot, pofonegyszerű irányítással.
Így kell ezt, partyy! :DD

Az megvan, hogy a Sega Megadrive-os Micro Machines 2: Turbo Tournament-tel egyszerre 8 fő is összecsaphatott? Volt a kártyán +2db joypad csati, és 1db joypad-on 2 ember is játszhatott, csak el kellett férniük a hagyományos TV előtt... :D

[ Szerkesztve ]

.............................. "Cable management is for the weak!" ................................

(#314) Dr.F.E.R.I.

Dr.F.E.R.I.
(PH! addikt)

Még egyszer végignéztem tüzetesen a Switch videóját, hogy nem siklottam-e át valami felett, de nem. Jól láttam, hogy sehol nem láttam a kijelzőt tapogatni senkit. Most vagy nem érintőkijelzős, ami azért fura lenne, vagy szándékosan nem mutatták még meg az egyéb funkcióit a gépnek. Mert tuti vannak, amit az U gamepaddal meg lehet csinálni, azt elvben ezzel is meg lehetne. Meg még ki tudja mi mindent.

(#315) ldave válasza Dr.F.E.R.I. (#314) üzenetére

ldave
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Valahol olvastam, hogy rákérdeztek és az volt a válasz, hogy egyelőre nem közölnek semmi más információt a géppel kapcsolatban. Ez szerintem elég gáz annak tükrében, hogy korábban azt ígérték, hogy jobban szeretnének kommunkálni a közönséggel.

(#316) Mister_X válasza AxBattler (#309) üzenetére

Mister_X
(PH! nagyúr)

Galaxy S7-em is 4GB memóriával van szerelve és 32GB a háttértár. Ha egy S7 nem csúcskészülék, akkor semmi, ez pedig konzol, tehát azonos grafika eléréséhez kevesebb hardver is elég.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake." --- A warezt tiltja a bushido.

(#317) AxBattler válasza Mister_X (#316) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Bocsesz, de a csúcs már a 6GB. ;)
És pont ez az: egy új konzol, még ha ha handheld hibrid is, 4GB-nál több memóriával jöjjön má'!

...tehát azonos grafika eléréséhez kevesebb hardver is elég.
Ezt nem egészen értem. :F

[ Szerkesztve ]

(#318) Mister_X válasza AxBattler (#317) üzenetére

Mister_X
(PH! nagyúr)

Ettől függetlenül csúcskategóriás az S7 is, nem kell sztenderdnek lennie a 6GB-nak (ami amúgy is overkill azaz felesleges kategória).

A hardveres részhez meg csak annyit, hogy ez egy konzol, azaz célhardver, hardverközeli programozhatósággal, ami PC-n (és telefonokon) lehetetlen lesz egy jó ideig.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake." --- A warezt tiltja a bushido.

(#319) AxBattler válasza Mister_X (#318) üzenetére

AxBattler
(PH! félisten)

Oké, reméljük elég lesz osztott memóriának.
Nem mintha potenciális vásárló lennék...

(#320) ldave

ldave
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nézem a logót:

és valamiért zavar, hogy a jobb oldali pötty nem pont ellentétesen van a bal oldalival. Megtöri a harmóniát :)

(#321) Sirandrish válasza ldave (#320) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

Lehet ez a világvégét jelenti :D
Egyébként a controller analog helyeit jelzi, és ugye ott pont így vannak..

Szerk: Én már a Zeldás összehasonlító videót várom. És persze azt hogy mik lesznek a WiiU specifikus funkciók (ha lesz olyan), mert még a végén két példányban kell megvenni :D

[ Szerkesztve ]

(#322) oriic válasza ldave (#320) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Azert mert ez egy N betut formaz.Ami kicsit fura az igaz.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#323) ldave válasza oriic (#322) üzenetére

ldave
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Az is, meg ha megnézed, ott van a két analóg kar az új kontrolleren.

(#324) Sirandrish válasza oriic (#322) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

Az analog helyeit jelzi ahogy már írtam :K

(#325) Sirandrish

Sirandrish
(Jómunkásember)

Kis Photoshop

A Famicomos meg a Snes-es nagyon ott van :K

(#326) XuChi válasza Sirandrish (#325) üzenetére

XuChi
(PH! addikt)

Az a kettő a legjobb :C

(#327) oriic válasza Sirandrish (#324) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)
LOGOUT blog

Nyilvan, az egyertelmu, de az N betut paran nem vettek eszre. :)

Live-Die-Respawn

(#328) Sirandrish válasza oriic (#327) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

A kis butuskák :))

(#329) Sirandrish

Sirandrish
(Jómunkásember)

Nem lesz visszafele kompatibilis a Nintendo Switch

(#330) koncsik válasza Sirandrish (#329) üzenetére

koncsik
(Topikgazda)

Hát a lemezekkel biztos nem, de a digitális tartalommal? Wii U Virtual Console? Pl. a Splatoon az abszolút ilyennek tűnt a kisfilmen.

(#331) Sirandrish válasza koncsik (#330) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

Hát a Virtual Console biztos menni fog majd, de a Splatoonnak elvileg a második része van a vidin.

(#332) SzDavid99

SzDavid99
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Egy kicsit lemaradtam az utóbbi időben a fórumban történtekről, szinte minden Nintendós topicban óriási lemaradásom van, de igyekszem őket visszaolvasni. :)

Nekem nagyon bejön a Switch, már a korábbi pletykák alapján is láttam a lehetőséget a koncepcióban, de a tegnap videó meggyőzött róla, hogy be kell szereznem egy ilyen gépet a megjelenés után. Nekem nem volt Wii U-m, nem hiába, két platformot nem szerettem volna fenntartani és értelemszerűen inkább a 3DS-t választottam.

A hordozható konzolokat sokkal inkább kedvelem, mint az asztali gépeket, így, ha a 3DS utódjának tekintem az új gépet, akkor óriási az előrelépés, és végre azon sem kell majd bosszankodnom, hogy a következő Nintendo játék 3DS-re nem, csak Wii U-ra jelenik meg - végre így nem lesz két platformra osztva a "Nintendo", így a rajongóknak elég lesz egy géppel rendelkezniük.

Othoni konzolként viszont már nem vagyok benne biztos, hogy megállja a helyét a Switch, a gyengébb hardver miatt a konkurenciával nem veheti fel a versenyt és félek, hogy emiatt ezúttal is mellőzni fogják a third-party fejlesztők a Nintendót... De majd meglátjuk!

http://ninten.blog.hu | Switch FC: SW-2552-2661-4912 | Twitter: @SzDavid99

(#333) koncsik válasza SzDavid99 (#332) üzenetére

koncsik
(Topikgazda)

Nekem a bárhol ott folytatom, ahol abbahagytam illetve a gyerekeim elfoglalása egy hosszú úton (sajnos nem mindig süt a nap és nem minden autópálya "izgalmas" - pedig én is az ablakon kibámulást szeretem, új utakon különösen) mindent visz.
Egy baromságom még van: remélem a cartridge-k doboza is kicsike lesz, mert hely az nincs már. Nem, a wii-t sem adom el :N

(#334) danih

danih
(PH! kedvence)

Nekem nagyon tetszik a koncepció - úgy tűnik még is lesz másik Nintendo konzolom ebben az évtizedben :) (hál istennek nem ilyen lett)
Vajon lesz benne sim slot?

[ Szerkesztve ]

(#335) Sirandrish válasza danih (#334) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

Ezt 500 forintért árulják a piacon ;]

(#336) Madwe válasza Dr.F.E.R.I. (#314) üzenetére

Madwe
(PH! nagyúr)

Ha belegondolsz fura lenne a touchscreen. Hiszen handheld módban megy s vannak funkciók amiket elérsz, dockkolt módban meg nem?

Mondjuk ilyen szinten a joycon vagy mi megosztását sem értem a kosaras résznél: multiplayernél 1 stickkel s pár gombbal működik? s akkor amikor amugy single nyomod akkor kapsz plusz funkciókat, vagy a multi miatt lebutítják? szóval ez is érdekes kérdés szvsz...

(#337) danih válasza Madwe (#336) üzenetére

danih
(PH! kedvence)

Én örülnék ha lenne rajta touchscreen. Szinte biztosra veszem hogy lesz.
Milyen lenne már még egy tablet-mód (joyok nélkül) abszolút casual tapizásra ágyban fekve vagy hasonló... sőt ha már itt tartunk esetleg minimális tartalomfogyasztás - net, youtube, akármi...

(#338) koncsik válasza danih (#337) üzenetére

koncsik
(Topikgazda)

Ezt már a wii U-val is lehet... ha közel alszol a géphez :DDD

(#339) adalbert1

adalbert1
(PH! kedvence)

Engem az is érdekel, hogy vajon mennyi ideig bírja majd akksiról? A bemutató videóban volt repülőút is, jó lenne, ha mondjuk egy 4-6 óra játékot kibírna. :)

(#340) Sirandrish válasza adalbert1 (#339) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

En bízom benne hogy tanultak a WiiU gamepad után, mert az kritikán aluli.

(#341) woros válasza koncsik (#338) üzenetére

woros
(őstag)

Én ágyból nyomom néha. :B

[ Szerkesztve ]

(#342) Dr.F.E.R.I. válasza Madwe (#336) üzenetére

Dr.F.E.R.I.
(PH! addikt)

Ez már csak jövőre fog kiderülni... Abban vagyok csak majdnem biztos, hogy a ketyere helyreállítja Japánban a világ rendjét, nem sok riválisa lesz. Kompakt is, hordozható is, keveset fogyaszt és Splatoon is lesz rajta :)

(#343) koncsik válasza oriic (#304) üzenetére

koncsik
(Topikgazda)

:( Reméljük csak azért a régebbi Tegra, mert az Nvidia sem véglegesítette még az újabb verziót... :F
A korábbi devkitekben (wii, wiiU) már a végleges hardware volt?

(#344) Sirandrish válasza koncsik (#343) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

Ha úgy is van, itt még lehet másként.

(#345) Sirandrish

Sirandrish
(Jómunkásember)

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#346) Sirandrish

Sirandrish
(Jómunkásember)

Nintendo...wins ! :DDD

(#347) Sirandrish

Sirandrish
(Jómunkásember)

Imádom az internetet! :C

(#348) SzDavid99

SzDavid99
(fanatikus tag)

Saját írás a Nintendo Switch-ről:
Jó úton halad a Nintendo Switch, de vajon sikeres lehet-e? :B

http://ninten.blog.hu | Switch FC: SW-2552-2661-4912 | Twitter: @SzDavid99

(#349) koncsik válasza SzDavid99 (#348) üzenetére

koncsik
(Topikgazda)

:R elgondolkodtató :K

(#350) Sirandrish válasza koncsik (#349) üzenetére

Sirandrish
(Jómunkásember)

Persze...az ereje lehet gond, de szerintem a Nintendo már bebizonyította a Wii/DS/3DS trióval hogy lehet sikeres gépet csinálni, még akkor is ha az gyenge.
A sarkalatos pont szerintem mindenképp a tartalom lesz.
Ha a külsős fejlesztők maradnak akkor szerintem robban majd megint :K

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Nintendo Switch
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.