Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz emitter #30 üzenetére

    Nincs gond, egyetértünk. Nagyon látom, h a fogyasztói társadalom és a szokások megkötik a társadalmat. Irtó sok német csak mikrós kaját eszik, nem főznek otthon. Úgy élnek, ahogy az trendy és nem akarnak a porblémákról tudomást venni. (Pl. a törököket is csak 1-2 éve próbálják kormányzati szintről irányítva integrálni. Eddig egyszerűen nem vettek róla tudomást, megtűrték, mert sokszínűbbé tette a kultúrát stb. Tood az ismerős szöveg. Neggyőződésem, h világ nem jó irányba halad, de senki nem akar róla tudomást venni. És tenni is csak úgy tud, ha valamit közben elvehet. Itt az olyan károsanyag kibocsájtási egyezményekre gondolok, amelyben az államok a kvótáikkal kereskednek)

    Nemrég az találkoztam Erasmusos hallgatókkal. Volt egy csajszi az USA-ból, gondoltam haverkodok. Csevegtünk, majd kisvártatva megkérdeztem, h demokrata, vagy republikánus-e. Azt mondta, h nem foglalkozik a politikával. Végülis minek is tenné, csak a világ leghatalmasabb és legvitatottabb politikát folytató országából jön. Viszont egyetemista, a germanisztika mellett teológia szakos, bár nem vallásos egyátalán.

    De a németek is ugyan így élnek bele a vakvilágba...

    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Új hozzászólás Aktív témák