Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • finest

    őstag

    válasz CocooN-z #3 üzenetére

    Hát, tegnapelőtt mégiscsak elmentem az Anmeldeamtba, mert találtam diákmunkát és ahhoz be kell jelentenem magam, h kapjak adókártyát (persze adót nem kell fizetnem az alacsonyjövedelmem miatt, az adókártya csak a rend kedvéért kell...). Na most kicsit csevegtem a nénivel, miután csodálkozva mesélte, h nem sok magyar járt még náluk. Teljesen rosszul volt, h az északi városrészben már kisebbségbe kerültek a németek a törökökkel szemben, és hogy nézzem csak meg mi lett a főutcából milyen koszos és rendezetlen, pedig a németek nagyon igényesek a környezetükre. - Amúgy a város még így is tisztább, mint a legtöbb magyarországi.

    A vidék is szép. Bár a folklór nem vonz, nem dülöngélnék sramlizenére, sört iszogatva egy hosszú padon a krautokkal. Engem is az fog meg, h milyen rendezetten élnek (amennyire bürokratikusak nem is csoda), de a sok hátrány mellett előnye is van. Pl. percre pontosan mennek a vonatok, az online „Elvírájukban” még az is benne van, h melyik vágányról melyikre érkezik.


    “Don’t shoot, I’m Globish.”

Új hozzászólás Aktív témák