Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ph

    újonc

    Hi!
    Hát nekem is van pár napelemem...
    Először is az egyik, egy tök régi, kb 45cm2 (8cmx6cmkb) napelemem 3.5Vot és 50mA-t termel, nem túl sok, de párhuzamba kötve 2db 2300as Gp (AA) akkut tökéletesen feltölt kb 2 nap alatt, amit nagyon szeret az akku :D(memóriaeffektus ennyitől nem alakul ki benne viszont az ilyen lassú töltést IMÁDJÁÁK!!:)
    A másik 3 az 50W-os, igen nagy, nagyobb mint egy m2, monokristályos csodák...akcióban szereztem ismerőssel 40 rugóért, igencsak megérte..:)
    Akkor hozzá van 3db 100Ah 12V-os Perion akksi, darabja 16 rugó,na az húzós...:)
    és 3db töltésszabályzó (kb 4E ft...)
    Namost, a következő a helyzet: az egyik páros 1 hűtőt nyom(UPS-el..)..nem megfelelő feszültség esetén (10,8V) visít mint a marha...:) Nem nagyon van ilyen egyébként, mert az akku is jó erőős, és mindíg marad kb 11,2V benne...
    A másik 2 nap elem...háth igen, az a másik 2 100Ah-es akkut töltö egyenként, amik egy 600VA-es UPSre vannak rákötve, azok pedig egy 2100+os gépre Gef2TI videókártyával és 2 vinyóval..:) Namost a 2 akku összteljesítménye kb 2,2kW, ezzel 6-7 órán keresztül simán menne a gép, de ha épp nappal van akkor még annál is több, általában FULLRA vannak töltve, 14,2V-ig engedem őket, az UPS 15Vig tűri a dolgokat...de az akku 14,4fölött már fortyog, ami nem ajánlatos az élettartamára nézve...
    CSináltam már olyat hogy a 100W-os íróasztal lámpámat hajtottam róla, dehát az akku mindíg csutkán volt, hát vegyükcsak át, 50 W ÓRÁNKÉNT, és az már reggel 6tól kb termel 10W-ot, 8kor már 25-öt, és utána 50et simán, egészen este 6ig, utána 8-9ig 20-10-5, aztán 0...(mivel nincs me a feszültség ezért nem tölti az akkut..) És a lámpa égett naponta 1 órát? míg felkeltem reggel már utánatöltötte...naszóval erről ennyit, a gép azért lehúzza az akkukat nem kell félni..:) Ha nem megy a monitor, akkor 130W-ot sem fogyaszt a gép....Ami most érdekel: én saját magam áramot termelni, megvan hozzá kerékpár alkat (az a legjobbnak tűnő számomra), és akkor a kerék hejett 1 szép kis generátort hajtanánk meg....:) Kérdés khm..marhára kíváncsi vagyok h kb ? wattot tudna így megtermelni az ember...kis erőfeszítéssel, és erősebbel, és valyon max mennyit...
    Ez pl akkor lenne ql, ha a hűtős szerkezetnél erősen megfogyatkozik az akku, télen igaz kevesebb a fény, de olyan helyen van, ahol nincs szigetelés és fűtés se..így alig fogyaszt a hűtő :D:D nyáron meg...hehe:

Új hozzászólás Aktív témák