Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tamy

    senior tag

    válasz Fooler89 #19913 üzenetére

    Én sima wpa2-vel oldottam meg a kérdést, mert semmi kedvem minden gyereknek felhasználónevet kreálni+menedzselni az elfelejtett jelszavát (időnként órán is használják a saját telójukat oktatási céllal), a számtechtermek az más tészta, ott van tartomány, meg minden nyalánkság. Másrészt olykor az "utcáról" beesik 25-30 vadidegen ember (más intézmények vezetői pl.) továbbképzés gyanánt, akiknek szintén kellhet a wifi hozzáférés. Így kezdhetném azzal a reggelemet, hogy gyorsan mindenkinek hozzáférést állítsak be, arra a 2 napra, míg nálunk van. Ezért alapból mindenkinek egy proxyval szűrt net van, többnyire már itt elbukik a dolog, hogy mobilon se a tanárok, se a gyerekek nem tudják beállítani a proxyt, még segítséggel sem. Aztán a kollégák telefonja mac alapján fel van véve, tök más ip tartomány, az is proxy mögött van, de ők mehetnek amerre akarnak. Így a gyerek hiába tudja meg a jelszót (sokszor direkt meg is van neki adva, lásd órai használat), akkor se fog tudni a Fosbukon lógni, mert nekik csak szűrt net van. Az is csak akkor ha be bírta állítani a proxyt :)

    Kijátszható, mint minden. Egy középiskolában már lehet, hogy kevés lenne, de általános iskolában az eddigiek alapján tökéletesen működik.

    Egész életemben azon gondolkodtam, hogy kéne valamit dolgoznom. Ezért aztán a végén nem is maradt rá időm.

Új hozzászólás Aktív témák