Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • seawolf570

    aktív tag

    Üdv!

    A minap beleütköztem egy problémába, amire nem igazán tudom a megoldást.
    A 2x2G 1600-as RAM mellé vettem még egy 2x2G-ás párt. A meglepetés már indításnál megvolt, mivel a RAM-ok 1333-on mentek. Gondoltam sebaj visszaállítom a RAM-okat 1600-ra. Ekkor jött a második meglepetés, mert belépve a BIOS-ba a RAM-ok 1600-on voltak. Ekkor egy F10-el mentettem a beállításokat, Y-al megerosítve, gép újraindúl 5-10 sec. "malmozás" után, ezt az üzenetet kaptam:

    The system has experienced boot failures because of overclocking.
    Last setting in BIOS setup may net coincide with current H/W states.
    Current CPU speed: 15,5 x 200 MHz
    Current Memory speed: 1333
    Current HT speed 2000

    Ezek után még felajánlotta, ha nem tettszik ez a beállítás nyomjak DEL billentyűt és lépjek be a BIOS-ba, ha elfogadom akkor bármelyiket.

    Nekem nem igazán jönnek be ezek a beállítások, ezért elkezdtem turkálni a BIOS-ba. Végül csak úgy volt hajlandó elindulni a gép 1600 MHz-es RAM beállítások mellet, ha a DC-t Unganged módba állítottam. Ez azért érdekes, mert a négy RAM teljesen egyforma, két DC KITT, és egy KITT-el megy a ganged mód 1600Mz-en. A másik érdekes dolog, hogy 1333MHz-en a ganged mód működik.

    Ebben szeretnék segítséget kérni, amit előre is megköszönök.

    [ Szerkesztve ]

    Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P, AMD Phenon ll™ X4 B50 BE , Alpenföhn Himalaya, 4 x 2G A-DATA DDR3 1600 GS v2.0, Sapphire HD 6950, Gainward GT 220 (Physx), Chieftech 550 AB-A

Új hozzászólás Aktív témák