Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petiapó

    tag

    Jó napot!
    Nem tudom volt-e értelme, de azért lefuttattam egy pár beállításon a memtest86ot...
    Ugye minden passnak van egy futási ideje, ami a beállításoktól függően változhat. Ezeket az időket írtam le, és érdekes eredmény született:
    (egy GEIL Ultra 2*1GB volt a tesztalany)
    (a MHz szám az aktuális osztás utáni értéket jelöli)
    Feszültségek minden esetben állandó emelt értéken voltak, még alulhajtásnál is, nehogy ez legyen a változó eredmény forrása.

    1. 800MHz 333FSB (2.4es osztó) 4-4-4-12 => 17:52
    2. 800MHz 333FSB (2.4es osztó) 5-5-5-18 => 18:03

    eddig semmi új. az időzítés miatt megnőtt az idő
    De ezután olyan érték jön amit nem értek:

    3. 888MHz 370FSB (2.4es osztó) 5-5-5-18 => 19:04
    4. 740MHz 370FSB (2.0ás osztó) 5-5-5-18 => 20:24

    Egymáshoz viszonyítva semmi érdekes, hisz alacsonyabb freki, több idő.
    De ha azt nézzük, hogy az FSB növelésével, és még a freki növelésével is, jobb időt kellett volna kapjak, ehhez képest 5.5% több idő kellett neki, hát nem értem
    Ezzel még nincs vége, jött az 5ik teszt:

    5. 800MHz 400FSB (2.0ás osztó) 5-5-5-18 => 23:49

    Nos ez számomra elég meglepő. (ezt követően lefuttattam mégegyszer a 2. beállítást: 18:05 tehát nem változott semmi)
    Elvileg, ha a memória frekvencia, és az időzítés is azonos, akkor az FSB növelésével gyorsuló időt kéne kapnunk. Ehhez képest minél magasabb volt az FSB annál gyatrább lett.
    Ezt leginkább az utolsó kettő (4. és 5.) összevetésénél lehet látni:
    mindkettő 2.0ás osztóval és azonos időzítéssel. Ha emeljük az FSB-t, emelkedik a freki is. Ez ugye gyorsulást kéne, hogy eredményezzen. Ehhez képest az FSB 8.1%os növelése, a ram freki szintén 8.1%os növekedését eredményezte, amihez viszont a teszt lefutásához szükséges időt 16.1%al megnövelte, tehát ennyivel csökkent a teljesítmény.
    Ha az 5-et vetjük össze a 2-al, amikor is a frekvenciaszám ugyanannyi (csak a szorzóban tér el egymástól), az FSB 20.1%os növelése, 32.2%os többlet időt eredményezett. Itt már igazán jelentős a romlás...
    Többször is lefuttattam ezeket, és 1-2sec eltéréssel mindig ezek jöttek ki.
    Ha csak az időzítéseket változtatom normálisan reagál: magasabb időkkel, magasabb idő jön ki, kis időkkel, gyorsabban lefut.

    Vki tud rá értelmes magyarázatot mitől lehet ez?

    ...az ember akkor a legveszélyesebb, ha kétség nélkül elhiszi, hogy igaza van...

Új hozzászólás Aktív témák