Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • torma99

    aktív tag

    válasz PAtr0n #16998 üzenetére

    Akkor szép sorban:
    2005-ben a kedvesem notijába vettünk egy 512-es 667-es (de lehet hogy 400-as - ne kövezzetek meg érte) modult. A gép ment kb 2 hétig tökéletesen, majd elkezdett fagyogatni,de úgy, hogy megállt a windows, volt hogy már a boot közben és nem volt hajlandó tovább menni. Egy csomó diag programot kipróbáltam, mi lehet a hiba, de nem jöttem rá. Volt win újratelepítés minden. A végén benéztem a noti borítása alá, hátha valami túlmelegedett, vagy valamilyen kábel szétcsúszott stb. Kivettem a memóriákat, csak az egyiket hagytam benne a kettőből (a másik egy sanya modul volt - legalábbis ez van a chipekre írva). Ha a kingston volt benne minden egyes alaklommal az xp logónál kifagyott, a másikkal ment. Áttettem az én gépembe a gyanús modult, ugyanez a hibajelenség. Ami viszont érdekes, hogy a memtest nem mutatott ki semmilyen hibát, a lehosszabb 42 órás teszt alatt sem. Mivel úgy véltem, hogy két teljesen különböző noti (asus-clevo, amd-intel) alaplapja, hogy egyszerre hibásodjon meg, az esély nagyon kicsit ezért a ludas maradt a mem. Annak tekintetében, hogy a noti egy egyszerű kingmax memmel azóta tökéletesen megy sztem elég bizonyíték.
    A következő esetem egy 333-as rammal volt, mely játékoknál csinált kékhalált (eredeti silent hunter 3, opflashpoint és ghost recon) A boltban ahol vettem az akkori gépet, többek voltak mint korrektek, volt alaplapcsere is , de nem oldotta meg a problémát, próba ramcsere után jó volt minden(Akkoriban még nem ismertem a memtestet). Itt hozzátenném hogy a kicserélt modul egy másik gépben csak irodai szintű használatnál nem hozta a hibákat, de az akkori gépen sem fagyott többé játékoknál. [Most jut eszembe, hogy az a modul még megvan, ha majd egyszer lesz hozzá kedvem megnézem a memtesttel vagy valami mással]
    Szóval nekem ezek a tapasztalataim voltak.

    Egyébként meg köszi, h a kérdésemre nem válaszoltatotk(bár lehet h magamnak már megválaszoltam :) ), viszont egy szón lovagoltok... [Egyébként sok embernek a Mercedessel voltak negatív tapasztalatai, ettől az még egy presztízs márka, mert hibátlan autó, mint ahogy memória sincs 1 millióból min. 1-nek lennie kell , mely átcsúszik a teszteken, tehát kéretik nem bántani a saját tapasztalataimból történő vélemény megformálása miatt]

Új hozzászólás Aktív témák