Hirdetés

2019. március 20., szerda

Gyorskeresés

(#6151) Sárpac

Sárpac
(PH! nagyúr)

Én most ezzel szemezgetek!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6158) Balika911 válasza Keldor papa (#6144) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Hadd jöjjön, max. lenyomja az árakat, az mindenkinek jó lesz.

(#6159) Keldor papa válasza sniper elite (#6157) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Balika911: Nem nagyon nyomna az le semmit szvsz...

[ Módosította: philoxenia ]

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#6161) Balika911 válasza Keldor papa (#6159) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Meredek húzás lenne a változatlan árú X58 fölé lőni...
Még az X58 is viszonylag friss, nincs konkurenciája sem, így nem indokolt a váltás. Szerintem ezért nem lesz itt mostanában X68.

Nyugodjatok már le, nem kell jihad. :U :)

[ Szerkesztve ]

(#6164) smoli válasza Lauda (#6149) üzenetére

smoli
(fanatikus tag)

Köszönöm a hozzászólást, meg, hogy felhívtad a figyelmem a RAMokra, tényleg jó vétel most. :C :R

Arról esetleg tudnál infót mondani, hogy, egy TR ultra 120 extreme- vagy Scythe Mugen 2-vel hűtött proci, belefér-e egy 185 mm széles házba?

(#6165) Lauda válasza smoli (#6164) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Az én házam faltól falig 20.5 cm, de van lazán hely a hűtő vége és az oldalfal között. Ha már megvan a házad, akkor mérd meg, hogy az a belső lemez, ahova a lapot felszereled és a szemközti oldalfal között mennyi hely van. :)

Nincs mit! :R

(#6166) sniper elite

sniper elite
(őstag)

Szerintetek az egy hagyományos Core i7 920 és egy 965 között mennyiben térhetnek el a gyártási költségek? Mert hallottam olyat hogy 1-3%ban maximum!

(#6167) philoxenia

philoxenia
(MODERÁTOR)

Offokat töröltem, ez most a második figyelmeztetés, a következő hasonló vitánál már nem leszek ilyen elnéző!
Különösen sniper elite-nek szól ez, aki pár napon belül másodszor vesz részt ilyen flame-ben, ráadásul most más résztvevőkkel.

'65-ben születtem...

(#6168) BR4D válasza sniper elite (#6166) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

Szerintem meg semmiben sem tér el. Miért térne el? Max. annyi, hogy más doboz kell hozzá, meg más matrica gondolom. Biztos nagyon betesz az Intelnek. Sztem még 1% eltérés sincs... Mert a proci semmiben, de semmiben nem különbözik! Jah, bocs. Szorzózár feloldva. :o

(#6169) Lauda válasza BR4D (#6168) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Tévedsz, annak egyedi órajele van ettől olyan marha különleges. :DDD

(#6170) Balika911 válasza BR4D (#6168) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Azt mikor döntik el, hogy 920 vagy 965 lesz belőle? Külön ostyán készülnek, vagy utólag "égetik" bele? Ha utólag, akkor hogyan, melyik fázisban?

Megpróbálok számolni egy kicsit, de előre szólok, hogy nem vagyok benne a témában, így lehet, az adatokat helyre kell majd tenni:
Ez egy 300 mm-es i7 wafer, legyen az ára $5500. Ahogy számolom, kb. 190 mag fér el rajta. 80%-os kihozatalt alapul véve 152 magunk lesz. Ez alapján kb. $36-ba kerül legyártani egy i7 magot. Így tokozással és csomagolással együtt is bele kell hogy férjen $40-ba a processzor.

[ Szerkesztve ]

(#6171) Zájec válasza philoxenia (#6167) üzenetére

Zájec
(PH! kedvence)

érdekes, itt törlöd az Off-okat máshol meg nem... úgy néz ki az Nvidiás topik mint az ati-sok szemetesládájá... az nem szúrja a szemeteket ? 50 hsz-böl 50 off...

(#6172) gV válasza Balika911 (#6170) üzenetére

gV
(őstag)

sztem a legyártott procit letesztelik és a legkisebb vcoreon am eléri a 3.2GHz-et lesz 965
a többit meg mostmég felváltva 920 és 940-é csinálják, szorzó lockot tesznek rá

190 mag fér el rajta

asszem ez chip akart lenni ;)

(#6173) Balika911 válasza gV (#6172) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Számomra is ez a logikus, de lockot hogyan teszik rá? Maga a technikai háttere érdekelne.

Igen igen, chip, következetesen rosszul írtam. :)

(#6174) drakkar11

drakkar11
(kvázi-tag)

Sziasztok!

A szilicium ostya mind egyforma, a film a különbözö amivel a NYÁK készül.
Beültetéskor mindegy melyik mag hova kerül,.

ÜDV :R

[ Szerkesztve ]

(#6175) gombcomp válasza Balika911 (#6173) üzenetére

gombcomp
(őstag)

Régebben az volt a "szokás",hogy bizonyos lábakat zártak össze a tokozásnál,és így paraméterezték a szorzót,vagy a kész procit üzemmódját "programozták" át.

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#6176) sniper elite válasza BR4D (#6168) üzenetére

sniper elite
(őstag)

Tegnap este néztem videókat intel gyárairól, mondjuk elég érdekes mekkora létesítményeik vannak, de mivel a proci gyártáshoz fullra nem értek, azért kérdeztem hogy a 920 meg a 965 között lehet-e valami különbség, arra gondoltam többet vágnak ki abból a kör ostyából vagy ilyesmi! Esetleg valaki linkelhetne be core i7 proci gyártásról videót ha van valahol róla, bár lehet üzleti titok!

(#6177) Thrawn válasza sniper elite (#6176) üzenetére

Thrawn
(PH! félisten)

Semmi különbség nincs a két proci között, ugyanazon ostyából kerül ki mind a kettő, csak a válogatás során (és a piaci igényeknek megfelelően) döntik el, melyik milyen számozást kap.

Different songs for different moods. Diablo 3: Thrawn#2856 łłł Demon Hunter's Club: http://tinyurl.hu/xWu6/ łłł Look! More hidden footprints!

(#6178) Sárpac

Sárpac
(PH! nagyúr)

Ha valaki tud ilyet szóljon!
Core i7 920 (SLBEJ) D0 stepping.

(#6179) Sárpac válasza Thrawn (#6177) üzenetére

Sárpac
(PH! nagyúr)

Hát amióta olyan feszre állítják be amilyenre akarják szerintem erre sincs szükségük.:)

(#6180) sniper elite válasza Thrawn (#6177) üzenetére

sniper elite
(őstag)

Jah értem, akkor tényleg nincs különbség az előállítási költségek között! Kicsit csalódott vagyok, azt hittem valami extrát raknak az extrém procikhoz vagy ilyesmi! :U

[ Szerkesztve ]

(#6181) BR4D válasza sniper elite (#6180) üzenetére

BR4D
(PH! addikt)

:O :O :O
Nem bírom... Srácok, törlöm ezt a topikot a kedvenceim közül. Bye all.

(#6182) Sárpac válasza sniper elite (#6180) üzenetére

Sárpac
(PH! nagyúr)

Kapsz extrát egy külön dobozt nem megér +200k-t neked úgyis mind1?:DDD

(#6183) sniper elite válasza Sárpac (#6182) üzenetére

sniper elite
(őstag)

Nem a doboz miatt vettem, csak a gyártási technológiával nem voltam tisztában, vagyis inkább tévedésben voltam! Na mindegy, ne idegeljetek inkább vele :DDD

(#6184) Henkei válasza sniper elite (#6180) üzenetére

Henkei
(fanatikus tag)

Hat teged jol atbaxtak akkor kishaver. A szep doboz az extra meg az unlock. Ideje volt hogy leesett.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#6185) Keldor papa válasza sniper elite (#6183) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Mondjuk mi ezt már sokszor leírtuk neked, hogy semmi különbség nincs, de Te nem hitted el...

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#6186) Zájec válasza Keldor papa (#6185) üzenetére

Zájec
(PH! kedvence)

korábban te is belesetél ebbe a hibába... neked is volt extrém drága procid ha jól emlékszem.. :)

(#6187) Lauda válasza BR4D (#6181) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Légyszi ne tedd ezt kérlek, jó lenne, ha maradnál. :B Inkább másnak kéne itt törlődni a topikból.

[ Szerkesztve ]

(#6188) Keldor papa válasza Zájec (#6186) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Igen, de én 120k-t fizettem érte "csak" de azt is mélységesen megbántam már... végülis sikerült majdnem annyiért eladni, szóval csak egy rossz emlék marad. Mondjuk jól ment... főleg az akkori időkben... de már fele ennyit is lassan sajnálok procira... lehet felnőttem? :D Ez a Q9550 volt szerintem az utolsó CPU, amiért kiadtam 70k-t.

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#6189) Ombi5

Ombi5
(őstag)

Nos megvettem eletem elso I920-asat es D0-as YES!! :)) :))

(#6190) Zájec válasza Keldor papa (#6188) üzenetére

Zájec
(PH! kedvence)

azért annyira nem volt az rossz :)

mondjuk én 70-t nem adtam volna ki egy Q9550-ért, csak a i920-ra..

(#6191) Henkei válasza Zájec (#6190) üzenetére

Henkei
(fanatikus tag)

En meg a 920ert nem adnek ennyit, inkabb megvarom a 32nm csiku variansokat mert ezek baromi sokat esznek.

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#6192) Sárpac válasza Henkei (#6191) üzenetére

Sárpac
(PH! nagyúr)

Szerintem azok is 130W körül fognak zabálni tekintve, hogy 6magosak lesznek.

(#6193) Lauda válasza Henkei (#6191) üzenetére

Lauda
(PH! félisten)

Ha a fogyasztás érdekel, akkor mit keresel itt? Vegyél egy celeront, az biztos keveset fogyaszt.

Jézusom, csak nem sniper faterja, aki összespórolja a lóvét a fiúcska serdülésére.... :U

[ Szerkesztve ]

(#6194) sniper elite válasza Keldor papa (#6188) üzenetére

sniper elite
(őstag)

120k-t megért akkoriban sőt talán most is a QX9650, nekem első extrém procim volt csak 130-ért vettem, de valahogy jobban megmarad a szívemben mint ez a mostani! Az még reális is lenne ha tényleg plusz 20-30kval lenne drágább egy extrém verzió mint a sima!

(#6195) smoli válasza Ombi5 (#6189) üzenetére

smoli
(fanatikus tag)

Nos én is csatlakozom, szintén ma vettem meg az i7-920-ast, de mi az a D0 ? :N

(#6196) Keldor papa válasza Zájec (#6190) üzenetére

Keldor papa
(Jómunkásember)

Nálam is ugye esélyes volt az i7 920. Mondom veszek, ha elviszik a lapomat, de ha előbb találok egy jó Q9550-et, akkor még marad ez. Még a Phenom II is szóba jött, mert olcsó, és amikor egy ilyen előtt ültem tetszett az AMD is. Végül találtam egy elég jó Q9550-et. Úgy voltam vele, hogy nekem elég a gyengébb is, mivel jelenleg csak játszom, arra meg sok a Core i7, és ilyen időkben egyelőre nem engedhetem meg magamnak, hogy csak úgy elszórjak 150k-t, mivel bármikor elveszthetem a munkám, és a rokonok is szintén. Tudom, egy Core i7 rendszer egy olcsóbb alaplappal annyiba kerül, mint egy drága Core 2, de ha ez már egyszer megvan, és azért mégis olcsóbb, mégha nem is sokkal, de olcsóbb, akkor nem vágok bele most ebbe. Ha nem lenne válság talán belevágtam volna... jelenleg amire használom a gépet ez a Q9550 4GHz-en is sok. Plusz egy jó Q6600-ra fizettem rá 30k-t, ami már ezer éve meg volt, szóval szerintem így jártam a legjobban. Már ültem Core i7 rendszer előtt és tetszett, de már írtam is a véleményem: A Core i7 egy nagyon erős CPU, és amire megalkották ott verhetetlen egyelőre, de szerintem ez nagyon sok egy asztali PC-be. Itt a tulajok 99%-a se használja ki, csak ők is imádják a PC-t és ezért vették meg. Hála istennek ezt a többség itt be is látja, hogy nem használja ki, csak azért vette, mert szereti. Nekem most egyelőre ennyit nem ért meg a dolog, pedig én is mindig bele szoktam ugrani az újba, de ez idén, és lehet 2010-ben is most elmarad. Volt már ilyen rendszerrel dolgom, tehát kipróbáltam, tetszik, de most nem lehet. A későbbiekben egy i5, Phenom II még összejöhet, de az i7 most nem fog.

Elnézést az OFF-ért.

sniper elite: Ami nekem volt az 4GHz@1,32V stabil volt, a PH akkori legjobbja 24/7 tuningban. Akkoriban még a Q6600 volt a népproci, legtöbbjük ment 3,8GHz-et, és 60k volt, a QX meg duplája. Szerintem nem érte meg, sehogy se...

[ Szerkesztve ]

AT-SLO-IT-FR-ES transit

(#6197) Zájec válasza Henkei (#6191) üzenetére

Zájec
(PH! kedvence)

"mert ezek baromi sokat esznek."
látod , most nagy butaságot mondtál , ami azt tükrözi hogy nem vagy jól informált ebben a témakörben.... mert ha az lennél, akkor nem mondanál ilyet... :U

(#6198) Sárpac válasza Keldor papa (#6196) üzenetére

Sárpac
(PH! nagyúr)

Pontosan teljesen igazad van!
Nem éri meg én is max ha egyben elmegy, sokan jeletkeznek a procira lapra is, volt aki egybe vitte volna de meggondolta magát stb.
Ha elmegy cserélek ha nem akkor nem ahhoz túl jó!:)

(#6199) Sárpac válasza Zájec (#6197) üzenetére

Sárpac
(PH! nagyúr)

Havernál néztem épp tegnap 3800MHz-en 147Watt vs q9550 80W hát 67W különbség elég jelentős szerintem.

(#6200) Henkei válasza Lauda (#6193) üzenetére

Henkei
(fanatikus tag)

Mar bocsatassek meg de en elsosorban nem arra veszem a gepemeimet hogy dicsekedhessek veluk. Nalam itthon napi atlag 12 oraban 100on porog a cpu tehat nekem nagyon nem mindegy hogy mennyit eszik a konfig. Az elmuvel meg nincs kedvem jotekonykodni.

Nem vagyok itt senkinek a faterja de te ahogy latom jo esellyel palyazhatsz a teso szerepere ha ennyire nem szamit neked sem a penz. Ugy latom hogy ide szinte csak burzsujok jarnak.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.