Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Pepe78 #46025 üzenetére

    Üdv !

    Az én konfigom:

    Asus P6T Deluxe+X5677 3,47@4,6 + 3*4 GB G.Skill Rip Jaws X 2133 CL11 - nem egészen 1800-on jár, CR1-ben. - a 4,6-hoz ki kellett kapcsolnom a HT-t, mert nem volt stabil, HT-vel csak 4,5-ig, és meg kellett kínáljam 1,4Volt-al a Vcore-t. - igaz ez a CPU csak 4C/8T.

    Nos, a lapod minőségi darab, de valóban nem az OC bajnok kategória.

    Én úgy tapasztalatam, hogy a HT kikapcsolása jobb tuningot tesz lehetővé, kisebb melegedést és fogyasztást is eredményez.

    Más kérdés, hogy mit használ az ember, ha nem profitál a HT-ből, érdemesebb kikapcsolni, ha igen, akkor kicsit kevesebb lesz a MHZ, de érdemes bekapcsolva hagyni.

    Turbo-t kikapcsoltad ? (piszokul nehezíti a rendes OC-t).

    A lapodon ugyan csak 8 fázist láttam, de úgy gondolom, el kell bírnia 1,4V-ig azt a 6 magost, már ha persze nem melegszik túl a lapod sehol sem, erre nagyon kell figyelni.

    Meg kellene nézned, mennyit dob el a beálított Vcore értékhez képest, LLC-t ha nem tetted, engedélyezd mindenképpen.

    Meg még ezernyi dolog gátja a sikeres tuningnak... :U

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

Új hozzászólás Aktív témák