Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz HSM #42012 üzenetére

    Szalmabáb érvelésnek hívják azt az érveléstechnikai hibát, amit elkövetsz.:Y

    Én annyit mondtam, hogy a 990X-et nagyon nem volt kedvem tuningolni, mert
    1) alapon is qrvajó proci volt (itt lehet "áthallás", hogy a 920 alapon harmatos!)
    2) tuningolva az alaphoz képest sokat fogyasztott/melegedett: féltettem, hehe!
    3) energiagazdálkodással/hűvösen is lásd első pont akkor meg minek húzzam
    4) ha már húzom nem lófütty 4GHz-en próbálok ki, mert ~10%-ért nem éri meg
    Milyen hátrányáról beszélsz? Picit drága volt. Más hátránya nem volt (nekem)!
    Az összes többit TE keverted ide, meg hogy a TE 920-aid mennyit esznek...:U
    Ha érdekel, akkor az enyém 1,3V-on viszi a 4200-at. És? (Hogy jön ez ide?:O)

    Amúgy a mai napig meglenne a 990X, ha nem arra a 100K-ra szavaztam volna
    inkább (és költöm el másra): senkit nem akarok lebeszélni róla, nagyon jó cucc!
    Mondjuk sok sikert a beszerzéséhez, mert ritka, mint a fehér holló. Hajrá!:R
    De az antituning alaplap tulajdonosa helyében inkább vennék másik lapot, mint
    100K fölött vadásszak beszerezhetetlen procira, ami tényleg jobban megy, mint
    a 950-e (amiben bizonyosan ott lapul az a min. ~10% tuningpotenciál, ha kéne).

    Viszont engedj meg akkor nekem is egy gondolatkísérletet... Tegyük fel, hogy a
    kolléga kedvenc játéka valóban CPU-limit miatt dadog, s mondjuk 30 fps-e van:
    mekkora növekményre számíthat, ha 1:1-ben fps-re váltja az órajelnövelést?;]
    Sajnos, 10%-ot feltételezve nagyon max. lesz 33 fps. Ami továbbra is dadogás:
    jól látható, hogy ha, és amennyiben erről van szó, nem segit a pici tuning! De a
    975EE sem, ha nem szándékozik feltuningolni, így alapórajelen karistolna vele.

    Mikor megoldás a 975: ha kihasználja, hogy EE és felcsapja vmi fasza órajelre!
    Nadehogy az egész megéri-e a ráköltött összeget? Az már erősen véleményes.
    Amibe belekötöttél HSZ, lényegében erről szól... Nem tartottam meg a 990X-et,
    helyette a gépből kivehető, és másra elkölthető 100K különbséget választottam.

Új hozzászólás Aktív témák