Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz DigitXT #42007 üzenetére

    Gondolom, elkerülte a figyelmedet, hogy mindkét proci 130W TDP osztályú, és a különböző VID éppen erre való, hogy a proci adottságainak megfelelően beleférjen az adott fogyasztás keretbe. :U
    Tehát, sem a 990X-esed, se a 970-esem nem lehetett több gyárilag 130W-nál.

    Teljesen érthető a gondolatmenet, hogy miért nem húztad. De én nem is erről beszéltem, szövegértés: :C

    Trollkodás a részedről megy, én érvelni próbáltam. :((( Na jó, csak egy nagyon egyszerű gondolatkísérlet! Van a 920-as, ami egy abszolút legalja válogatású csip, 2,66Ghz-re garantálják csak 130W-ból (de a fajtája "csúcsa", a 975X is csak 3,33Ghz/130W), szval gondolod, hogy ez a proci, szénné húzva, 4,2Ghz-en nem fogyaszt, miközben a szintén 130W TDP-s, gyári beállításain hajtott 3,43Ghz-es 990X ha meghúzod már igen? Mindezt úgy, hogy a 990X-ben 6 mag is belefért a 130W-ba, miközben a napi használatban leginkább mindkettőn csak 1-5 mag van használva, pl. játékra?

    Szóval nekem határozottan az a véleményem, hogy a kifejezetten rossz fogyasztást éppen a mostani rendszered esetén lehetne felhozni (egy 4,2Ghz-es 920-as úgy bekéri a 200W-ot, mint a huzat jobban megterhelve) nem pedig szegény 990X esetén, ami szvsz hasonló órajelre húzva még mindig takarékosabb, hát még részterhelésen.

    Ja, és mielőtt megkérdezed, 920-asom volt vagy 4-5db, 4,2Ghz-en is szépen szaladt: [link].

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák