Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz AXisBOLD #41994 üzenetére

    Így általánosságban szvsz nem létezik CPU limit, és kiegyensúlyozott rendszer,
    vagy nem: mindig egy adott játéktól függ, hogy mennyire eszi a procit, vagy hogy
    mennyire dolgoztatja a VGA-t. Igazából teljesen tökmindegy, hogy CPU limit-e a
    vége vagy VGA limit, HA megvan a kívánt fps érték, nekem ugye min. 60 a vsync
    miatt. Fölötte viszont egyáltalán nem érdekel: 4200-on elég jól teljesít a 920 is.:K

    És én "csak" full HD-ban játszom, ha játszom, azt meg bírja a 780Ti is szépen...
    (Persze megintcsak játékja válogatja: azért egy Crysis 3 oda tud pörkölni neki...)

    De ha mondjuk 4K-ban akarnál játszani, oda a világ minden VGA-ja sem elég.:Y
    (Kis túlzással.) Szóval CPU + RAM (a.k.a. platform) limit kevéssé lenne esélyes.

    A több szálas teljesítményt bekérte anno 2007-ben(!) pl. az Assasin's Creed is...
    Nem kicsit futott jobban 2008-ban az akkori a Q6600-omon, mint előtte A64X2-n.
    Viszont "memórialimites" is volt a drága, így ha a RAM frekit tudtam emelni, sőt,
    akár váltani DD3-ra, akkor IS jobban futott (hibrid lapom volt, tudott sok mindent):
    így lett a legjobb megoldás alá az i7, amin már vajsima volt az AC2 2010-ben.:K

    Szerk: azért viszonylag ritka, hogy 4 mag fölött jól skálázódjon egy játék, szóval
    én azt mondom, ha alapon járatnál egy 6 magost, nem lenne gyorsabb semmivel
    játékban, max. annyival, mint amennyivel gyárilag magasabb az órajele. (Persze,
    azokat is meg lehet rángatni, és akkor már kijön, hogy bődületes erejük van...:D)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák