Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dj Balloon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Most készülök i7-920 as procit venni és rendeltem egy Gigabyte GA-EX58-EXTREME lapot is!
    Zalman Reserator 2 vízhűtésem van,Tody54 től rendeltem hűtőblokkot,ezen az alaplapon meg elő van készítve az NB vízhűtése,csak majd a csövet kell rádugnom.

    Rendeltem továbbá egy harmadik Kingmax DDR3-1600 RAMOT mivel 2 db már volt az előző konfigomhoz is.

    Ezeknek a tényeknek tudatában szeretnék megkérdezni,pár dolgot ami nekem még új,ugyanis kezdő tuningos vagyok!
    Elhiszem,h fárasztó ha valaki valamit nem tud és bele vagyunk mélyedve a fórum témába,de kérlek szépen titeket segítsetek,ha van időtök.

    Először is mi az a Prime? Valami stabilitás teszt progi?
    Mert én lemaradtam az Everest stabilitás tesztnél ...
    Mit tesztel ez a prime pontosan?

    Azért váltok i7 re,mert a nagy tuningos X48-DQ6 lapom meg a Q9450 es procim egy nagy rakás szar tuning szempontjából,már a világ összes feszültségét próbáltam,hőfokot néztem,stb ... 12 órát járattam Everest stabilitás teszt alatt,kibírta,játék alatt meg megfagyott a genyó!
    Gondolom a VGA kártya plusz hőt termel és az NB túlmelegszik,ÚGYANIS az EVEREST stabilitásteszt a VGA kártyát nem hajszolja....

    Tehát : megtanultam,h tuninghoz nem szabad,csak max 2 memória modult használni,azt is a legszerencsésebb a 2-4 slotba tenni.

    De mi van most itt az új i7 es triple channeles rendszereknél...
    Lehet tuningolni 3 ram mellett,vagy szopat miatta?
    Gondolom nem lehet,csak 2 modult használni,mert nem engedi a tuningot ...ugye??

    Valaki tudna adni valami tuning jótanácsot?
    Látott már valaki ilyen Gigabyte Extreme lapot?
    Miben különbözik az UD5 től meg a kissebb testvéreitől? csak az NB vízhűtési lehetőségben?
    Kérek szépen valakit,segítsen akinek vagy némi tapasztalata ...

    Köszönöm szépen,aki végigolvasta hozzászólásom ..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák