Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz cut #26137 üzenetére

    Hát, nekem volt konfiggal, a vevőm azt mondta, eladogatja az alkatrészeket, de azóta is azt használja. :DDD Ki érti ezt? :F

    Keldor papa: Hát, hiába erősebb kicsit a 2 K-s proci a (3.3GHz-es!) 980X-nél, ha a legbénább i7-920 is tud alapfesz körül 3.8GHz-et, máris nincs sehol a SB. :DDD
    TC-ről annyit, hogy ha DC-ben mennek a RAM-jaim, durván lassabbak lesznek, ergo csak van valami értelme. :U
    SB prociknál ráadásul ott a PCI-E sávszél korlátozás (16X v. 8+8X), ergo ha csak egy PX kártyát akarsz, már lefeleződik a fő kártya teljesítménye! (Amúgy a lapokban a 16+4 ennyire még elfogadható lenne.)
    Aztán, ami rendkívül unszimpátikus, hogy tuningot ÉS jó VGA-t csak a K-s procikkal kapsz, viszont ha H-s lapba teszed, akkor nem tudsz tuningolni, ha meg P-sbe, akkor nem tudod használni a VGA-t, ergo MIND2 esetben olyan szolgáltatásért fizetsz, amelyet nem kapsz meg. Hát, most először azt mondom, menjen az Intel a p.csába. :((
    Szóval én továbbra is azt mondom core i7-9xx! :C Én inkább vennék 86k helyett 62k-ért egy 950-et, oszt' hadd szóljon alap feszen, amennyit bír! ;]
    Az a baj, hogy VGA-hoz nem csak izom, hanem driver is kell. Azzal meg az AMD ált. eléggé hadilábon áll, főleg a 2 GPU-s kártyákkal. 5970-nel is még mindig driver gondok vannak.
    Azt nem értem, egyesek mit "pöcsölnek" a tuninggal 7-eket (már most félretéve a hibás cuccokat). 1-2 nap alatt mindent beálíltottam az ASUS-ban úgy, hogy nem sok fogalmam volt az i7 tuningolásáról (köszönet itt a segítőknek :R ), ASRock-ot meg pikk-pakk belőttem, oszt' jó napot! :P

    BMW001: 6870-hez sztem bőven rendben vannak a mostani i7-ek is, főleg, ha a játékok multicpu-"támogatását" nézem. Amúgy a 6870CF jó döntés 1db 6970 áráért, csak ne fuss bele bugos/nem támogatott játékokba, ahogy anno én a 3870-ekkel.
    Azért ez az Intel HD3000 graphics jó pár diszkrét kártyát lenyom ám!

    mpierre: Nem kell oda 980X, elég egy 930 meghúzva (ne adj isten egy elavult 920 :DDD ), hogy befogja a legjobb SB-eket.
    Dehogynem tuningolunk, csak jöjjön ki a Crysis 2! :Y

    Cybertrone: Ezúttal messzemenően egyetértek veled. :R Azt a cikkben is leírták, hogy i7-ről nem érdemes váltani, azt már kevésbé (gondolom, ezért fizetett az Intel), hogy még E8-ról is inkább megéri i7-re váltani, vagy persze bármi másról.

    i are robot: No de most, ha lenne egy SB topic (ha nincs már), ott meg az i7-ek lennének OFF-ok, sztem semmi baj azzal, hogy itt hasonlítjuk össze a 2 generációt.
    Sztem rohadtul nem nyomtak rá 6.5p alatt egy 2 órás LinX teszet arra az 5GHz-re (én meg főleg nem nézek videót moblinettel).

    HSM: No de ott voltak az órajelek, 980X és 2500K eléggé hasonlóak, nem? :F (3.3GHz vs. 3.33GHz)

    AzŐsgén: A túlfesz okozta meghibásodás nem közvetlenül jelentkezik, és nem feltétlenül okozza a proci halálát, szóval nagyon még ne örülj, hogy minden rendben van. A "fejfogók" sztem bírnak némi tapasztalattal e téren. :R
    Próbáltad már a 8-9-8 időzítést? Mert arról nem nagyon írtál.

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák