Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tody56

    aktív tag

    válasz jugeen #2460 üzenetére

    :R
    Ez csak azért érdekes mert ha a qpi-t (a cpu-z nb frekinek írja) kezdem el tornázni, csak akkor kell csak a fesz a qpi-nek.

    Ha ezt a legkissebb értéken hagyom még 1,25-1,3-al is stabil úgy hogy a ram már 1600mhz-en megy.
    Hozzáteszem a mem kezelés is gyatrább.

    200"fsb"-n a legkissebb adható nb qpi érték 3200. és ugye 200mhz-enként lehet felfelé tornászni. ( az "fsb" szorzatai)
    Ha felállítom 3600ra, akkor a qpi-nek egyből 1,3 helyett már 1,4-1,45v-kell, viszont bedurvul a ramkezelés. PL jelen beállításom szerint 3200on olvas kb 16k körül, de 3600on már 18k felett, és semmi máshoz nem is kell nyúlni.

    3800on már igen nehéz belőni. Úgy vettem észre ott már ilreálisan megnőnek a feszek, de lehet itt is csak rá kell jönni valamire :DDD

    Lehet lassú vagyok, de gondolom Achill3us ezért írta anno, hogy itt felesleges az "fsb"-t tornázni felfelé X-es proci esetén. Tökre igaza van. A fsb itt jóformán csak a proci órajelét túlja fel (meg persze a ramot). Még alap beállításon 133-on is be lehet lőni 3600 körüli nb qpi értéket és egyből olvas 17k körül. Nyilván a qpi-nek kell már egy kis fesz pluszba.

    1 szó mint 100 ég és föld egy c2d-hez ez a tuning dolog, de lassacskán csak rájövök én is és egyre durvább dolgokat csinál a masina. :DDD

    Bocs, hogy kicsit hosszú lett, de nekem ezek a dolgok nem voltak magától érthetődőek csak úgy jöttem rá és hátha segít valakinek.... :B

    koforg.hu - Forgácsolás, esztergálás, marás, CNC megmunkálás

Új hozzászólás Aktív témák