Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Qru #14026 üzenetére

    Már írtam, ivel kéne próbálkoznod.... ;) Egy C0-nak olyan 1,35V Vcore és LLC OFF mellett simán vinnie kéne 3800-at. Ha BIOS ig se jut, akkor viszont BCLK limites lesz, akkor máshogy kell okoskodni.... [link]

    Egyébként pedig kicsit sántít, amit mondassz, hogy "'Im a simple user. Menjen pöc-röff amennyin kell", mivel pöcc röff be lehet lőni egy olyan beállítást, amin én is használom, és nem érzem lassabbnak, mintha kihajtanám maximumra.... [link] És egy ilyen beállítást nem több összedobni 5 percnél, gyakorlatilag annyi tartalék marad így a cuccban, hogy hibád se lesz az 100%, és bőven túl lehet feszelni mindent az igényeihez képest... (Pl amit linkeltem jóval kisebb Vcore mellett is stabil, 1,2V alatt megy 4Ghz-et, ha kicentizem, 1,215V VQPI mellett sem hibázik semmi alatt és 1,275V-ot kap, és a memória is viszi ezt 1,55V alatt, és megkapja az 1,58V-ot, és így 100% lehetek benne, hogy nem lesz gáz a rendszerrel, akkor sem, ha letekerem a ventit, vagy éppen hidegfront miatt lassabban áramlanak az elektronok, és így már nem érnek át időben a procin és BSOD.... ;) ) Egy szó mint száz, kicentizett tuning nekem sose volt igazán stabil.... A kicsit is instabil rendszerrel meg aztán több gond van, mintha az ember hozzá se nyúlt volna... ;)

Új hozzászólás Aktív témák