Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vágányzár

    tag

    válasz Robar #27 üzenetére

    Kedvwes Robar, bocs de bé vagyok kicsit italosodva. szégyen, hogy igy válaszolok mert az általad írt "összemosódósi" dógok igen érdekesek.
    No szóval, ájultamban röviden alábbi kétségek és gyakorlat erősítette dógok keverednek:
    - Írásod olvasatáig, csak ojlyjan hiteles, publikált, információval rendelkeztem miszerint a spórák nem tartalmaznak aktív hatóanyagot. Legismertebb példa: A Psilocybe gombák spórái szabad kereskedelem tárgyát képviselhetik mert, nem tartalmaznak hallucinogén alkaloidokat. Sajna ebből állllllllltalánosítottam. Aszsztán kezdtem kutakodni, sorra negatív, kalap fullos a toxinban a szár töredékét a föld altt található micélium szövedék pedig még kevesebb méreg anyagot tartalmaz. No, de nem adjuk fel, nem véletlenül vagyunk "gombabuzik". Találtam hiteles cikkekt pókhálós gomba fajljyokról meljyek spórájya a gomba hús méreganyag tartalmával nagyságrendileg összevethető toxintartalommal rendelkeztek. (légyölégalóca, gyilkosgalóca, citromgalóca, psilocybe, panaeolus speciesek adatait láttam leközölt cikkekben, de ezen cikkek a spórákban elhanyagolható koncentrációban lévő hatóanyagokról beszélnek.)
    Szóval, felvetésed a mai napig gondolkodtat, és keresgélésre biztat_ fingom sincs, de a sarkosításon gömböjlyűtést eszközölvén gyalulnunk kell, ha jobban igazodik a való világhoz. (sajna a "barna hátú galamb gomba " nem ad pontos útmutatást nékem mint műkedvelő amatőrnek.-a kémia az ami sajátomnak tekinthető, a mycologia kedvtelés, gyermeki -nagyszüleim-szüleim álltal rám maradványozott- hozomány.
    Időm engedtével, hasznos dolgok tudatában italmentesen is reflektálnék érdekes felvetésedre-bár továbbra is hozzá teszem, hogy az álltalad leírt módon előadott gombamérgezések számomra nem magyarázottak. Nem hiszek az összemosódási koncepcióban.
    egészségünkre, itt a határ, több gin-t nem iszom, slám éppen kimondott elméletek omlanak bé...................
    szóval, még beszéljünk róla, szemelött tarva, megtörtén esemény:OK, de légyen magyarázat is:OK.
    üdv: Vágányközzémostkönnyenbeeső Zsóti

    [ Szerkesztve ]

    felsővezeték

Új hozzászólás Aktív témák