Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vegyszer

    addikt

    Szervusztok!

    A helyzet a következő:
    Vettem egy 450D-t, és a meglévő (sajnos csipmentes, mert az EMF-es még úton van) m42->EOS adapterrel a meglévő Pancolar F1.8/80mm obit feltekerve kezdtem lövöldözni.
    Első tapasztalat, ami a keresőben éles, az életlen a képen.
    Sokáig tartott, mire rájöttem, hogy a kereső dioptria korrekciója el volt tekerve, de meglett, korrigáltam, de nem lett tökéletes.
    Majd Live view-val nézve, 10x-esen kinagyítva állványon rá kellett jönnöm, hogy amikor az optika végtelen állásba ér, már túl vagyok a valós fókuszon, kb az élességállító hengerpalás 4-6 mmes elfordulása visszább a végtelentől a valódi végtelen. :-(
    És közelebb meg a zeniten szocializálódott szemem nem látja a különbséget az intra, és extrafokális állapotok között, fókuszvisszajelzés meg csip hiányában ugye nincs. Az EMF-es adaptert már jóelőre megelőlegeztem magamnak az EXIF adatok végett, de ez így nagyon nem akar jó lenni.
    :O

    Kérdésem: lehet, hogy a kínaiak ez m42->EOS adapter 3 paramétere közül egyet nem tudtak jól kialakítani, nevezetesen a két csatlakozó közötti anyag húsvastagságát?

    Találkozott már más hasonlóval?

    "Újságírás az, amit a hatalom nem akar nyomtatásban látni. Minden más csak propaganda." George Orwell

Új hozzászólás Aktív témák