Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz ThufirHawat #275 üzenetére

    Valamint akad olyan nagylátószögű optika ami jó, de 5D-re nem :) (EF-S inkompatibilitás)
    Megint más kérdés, hogy 5D-n a kevésbé csúcsminőségű nagylátó optikák is jobban muzsikálnak a nagyobb szenzor miatt. Nem kell olyan kis területre koncentrálni a felbontást, és ez nem csak a szenzor oldaláról előny, hanem az obi oldaláról is, már ha ki tudja szolgálni a full frame-et. De nem épp egy természetfotós obi, és szerintem még makróra sem a legjobb mert azonos felbontáshoz nagyobb gyújtótáv, ezáltal még kisebb dof tartozik. Stúdióba frankó. Sportfotózásra megintcsak kevéssé alkalmas a lassú sorozatlövés miatt. Nem azt mondom, hogy rossz az a gép, csak azt, hogy nekem baromira nem kéne. Tud egy rakás dolgot aminek nem veszem hasznát, és nem tud párat ami meg jól jönne, és ha már választhatnék tetszőlegesen, az 5D a lista vége felé lenne. És szerintem sokan vannak még így, csak olyan jól hangzik azt mondani, hogy de jó lenne egy 5D és nem is tudja, miért. Mintha azt mondanám, hogy de jó lenne egy Ferrari Enzo. És mit csinálnék vele Bp-en? Eltűnnék a kátyúkban, fennakadnék a fekvőrendőrökön, sehol nem tudnék vele rendesen kigyorsulni, parkolni még kevésbé, és még félthetném is, hogy meghúzzák az oldalát csak úgy poénból aztán hónapokat várhatok egy alkatrészcserére. De kétségtelen, hogy elsőre mégis jól hangzik egy Ferrari Enzo. Csak másodikra nem.

    40D meg még újabb is, tud pár dolgot ami nem is létezett az 5D idejében (szenzortisztítás, liveview, még ha kicsit kiforratlanok is ezek a 40D-ben de a semminél több...)

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák