Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz matyi012345 #24383 üzenetére

    Más véleményéből induljak ki, amikor személyes tapasztalataim vannak az eszközzel? Elmondtam azt is, hogy mindenkinek mások az igényei és azt, hogy számomra miért hasznosak ezek a funkciók. Neked nincs rá szükséged, emiatt nagy valószínűséggel nem ezt a vázat fogod megvenni. Nincs ezzel gond. Én sem veszek Canon C300-ast, mert nincs rá pénzem és az életben nem használnám ki, nincs rá szükségem.
    Nem vagyok profi fotós, csak hobbi nálam. És igen, előfordult már, hogy megfelelőnek találtam/találtak egy jpg képet és tovább küldtem egyből mail-ben. Attól, hogy valakinek ilyen gépe van, nem feltétlenül jelenti azt, hogy csak tökéletes és NatGeo-ba illő képeket lőhet. Nem a legjobb hasonlat: amennyiben van egy 300+ LE-s autóm, csak padlógázzal közlekedhetek? Különben minek vettem ilyen erős autót? Vannak helyzetek, amikor nem feltétlenül a legjobb minőség a fontos, hanem a sebesség és a kényelem. Ezek ellenére mindig raw+jpg-ben lövök meg minden képet és legjobb minőségben. Amennyiben szükséges, utólag el tudom küldeni feldolgozva mégjobb minőségben. Elárulom azt is, hogy amikor wifi-vel áttöltök egy képet, amúgy sem eredeti, hanem csökkentett minőségű és méretű képet küld át a telefonra. Persze, hogy fontosabb a lehető legnagyobb átfogású dinamika...DE...ha egy adott kategórián belül (APS-C) ez a maximum amit ki tudtak hozni a CMOS-ból, és szükségem van a "turistacsalogató fícsőrökre", akkor miért vegyek egy 60D-t, ha nekem többet nyújt a 70D? Akinek nincs rá szüksége, úgy sem ezt fogja megvenni. Hidd el, hogy van ezeknek a funkcóknak is értelme, és ezzel nem vagyok egyedül. Egyébként az első EOS-om egy AIIE5 volt (filmes EOS 5-ös), utána 350D (amikor megjelent) és 10D (mai napig megvannak). Ezek elég "fapados" gépek voltak a maiakhoz képest. Mégis szükségét éreztem a 70D pár funkciójának.Szeretnék-e jobb CMOS érzékelőt a wifi helyet? Persze! A gond csak az, hogy NINCS ilyen az APS-C szenzoros vázak között (Canon-ról beszélek). Szóval azokról a dolgokról maradjunk, ami létezik és elérhető. Ne arról, hogy kinek mi az álma. Nekem sem a wifi volt az álmom, de ha megtalálható a vázban és észrevettem, hogy néha hasznos, akkor miért ne használjam? Ki tett már fel telefonnal készített képet facebook-ra? Most őszintén! Szerintem az okostelefonnal rendelkező facebook felhasználók 99%-a. Én lefényképezem, ha nálam van a DSLR, áttöltöm wifi-n telefonra és ha megfelelőnek találom(és itt a hangsúly a "megfelelőn" van és nem tökéletes képről van szó), akkor feltöltöm, ha éppen nincs a másik kezemben a laptopom, amin a PS és LR van. Akkor igénytelen suttyó lennék, aki egy ócska nyers jpg-et kienged a kezéből? Legyen! Bele se merek gondolni mit gondolsz azokról, akik telefonnal készített képeket tesznek fel. Ez egy meddő vita...

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák