Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csacsi77

    senior tag

    válasz fattyu #18372 üzenetére

    Szeretném azt gondolni, hogy nem vagyok akkora láma. :R
    Sosem volt 1100D, de más vázak voltak már Canon és Nikon vonalon is, sőt a Panasonic és Samsung gépek is megfordultak a kezemben az elmúlt évek alatt. Ezért is írtam korábbi hozzászólásban, hogy elmentem és megfogdostam, nem pedig azt, hogy amikor olyan volt, akkor...
    Sajnos ahol nem pentaprizmás a kereső, hanem tükrös, ott mindet sötétnek látom. Külön nyűg, hogy szemüveges vagyok, így még a homlokom sem tudom odaszorítani, emiatt minden oldalról jut fény oda, ahová nem kéne. Emiatt az egész xxxD- és xxxxD vonal kényelmetlen számomra. A kétszámjegyű vázak már jók voltak, de az igazi a 7D volt. Tökéletesen megértem, aki akár emiatt is vált felfelé.
    A képminőséget is csak a dpreview teszt alapján tudom megítélni, mert nincs tapasztalatom vele. Azért tartom jónak, mert ugyanazt a tesztábrát fényképezik már jóideje és pont ugyanazt a részt látom a különböző összehasonlításokban.
    Egyébként van egy kollégám, aki már hónapok óta akar DSLR-t venni. Hosszas beszélgetések és tesztolvasások alapján ő végül az 1100D mellett döntött. Többször simogatta is a gépet az MM-ben és pont olyannak találta, ami neki megfelelő. Ha mellélő és nem tetszik neki, akkor nem dobott ki rengeteg pénzt az ablakon vele, ha pedig belejön és váltani akar, akkor már tudni fogja, hogy mire és miért. Ezért tartom én vállalható kompromisszumnak az 1100D-t. Egy átlagos, kompaktról áttérő felhasználónak jó választás lehet. Túlhaladta már a kor (kijelző, anyagminőség, fókuszrendszer, videó stb.), de vállalható és elfogadható.

    Öreg fater megoldja!!!!

Új hozzászólás Aktív témák