Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csacsi77

    senior tag

    válasz Tin #17847 üzenetére

    A 18-135-ös STM-nek NINCS hangja fókuszáláskor. Semmi, de tényleg semmi.
    A 700D-vel nagyon jól együttműködik, simán hozza azt a fókuszálási sebességet, amit a Samsung Q10-es kamera hozott.
    Az STM-es nagyon jó képminőségű, sokkal jobb, mint a régebbi IS-es hasonló átfogású obi. Összehasonlítottam a 24-105-es és azt találtam, hogy természetesen mindenhol jobb az USM-es, L-es obi, de nem annyival, amennyit én kiadnék a cseréért és az én szintemen nem hozna képminőségbeli előrelépést. Ha ez a kérdés felmerül, akkor én csakis a 18-135-ös STM-et ajánlanám bárkinek, aki nem pixelszinten nézi a képeket, hanem a fotózást akarja élvezni és nem szeret obit cserélgetni.
    Tudom, most jön az, hogy minek használok akkor cserélhető objektíves tükörreflexes gépet, ha nem akarom az obit cserélgetni. Mert a nagy szenzorméretet nem kapom meg egy csúcskompaktban vagy egy bridge-ben és szeretem a tükör hangját, na meg kell az e-pénisznek is valami.

    Egyébként a garis STM-es obik jól eladhatók, amikor megvettem a 700D, akkor egy 18-55-ös STM-el volt kitben. Két napon belül el tudtam adni.

    Öreg fater megoldja!!!!

Új hozzászólás Aktív témák