- Motorola G86 - majdnem Edge
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- iPhone topik
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Samsung Galaxy Z Fold5 - toldozás-foldozás
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Nothing Phone (2) - több, mint elsőre látszik
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Motorola Edge 50 Neo - az egyensúly gyengesége
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
-
Mobilarena
OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fiery
veterán
CCX-szeru felepitesu processzor nem volt az utolso 10 evben (meg elotte sem), sz'al nem sok mindenhez lehetne hasonlitani. Egy igazi monolitikus 8 magos processzorhoz hasonlitani nem biztos, hogy jo otlet.
Arrol nem is beszelve, hogy pl. a Summit Ridge A0 steppingjevel (egy CPU bug miatt) az SMT-t sem lehetett letiltani, pedig minden (piacon levo) SMT-kepes processzornal lehetseges ez. Sz'al ami a piacon levo processzorokra igaz, az nem feltetlenul igaz az idei AMD processzorokra.
-
-
A TPU konkrétan arról ír, hogy nem felosztható a CCX, tehát nem lehet külön letiltani benne magot. Ezért lesz aztán elvileg az alábbi osztályba sorolás:
SR7 = 8c/16t 16MB L3$
SR5 = 8c/8t 16MB L3$
SR3 = 4c/8t 8MB L3$Ugyanakkor Fiery mester más infoval rendelkezik, ami fontos, mert jobban rálát a dolgokra, mint a magunkfajta halandó PC enthusiast.
-
derive
senior tag
Nem hiszem, hogy a hibas lapka tomeggyartasra kerult es ez a zolkorn.com is eleg gyanus.
Ha igaz, akkor inkabb az lehet az oka, hogy az i7 vagy a 6 magos Skylake-E magas orajeleket es 1Ts teljesitmenyt hoz, ezert be kell vetni a "moar cores"t. Illetve volt olyan pletyka is, hogy kizarolag 8magosokkal kezdenek, hogy az elso benchmarkok ussenek es az intel parti oldalak se tudjak osszevetni a 4 magot a 4 maggal. Ugyanemiatt ezelott is pletykaltak egy valogatott flagshiprol premium aron, ugyhogy az sem lep meg. -
Oliverda
titán
"Az SMT csak annyit dob a fogyasztáson, amennyivel javítja a teljesítményt. Igazából az energiahatékonyságot még javítja is, nem rontja."
Ha annyit dob a fogyasztáson mint amennyit javít a teljesítményen, akkor az teljesítmény/javítás mutató nem változik.
Csak ezt az ősrégi tesztet találtam, de azt jól mutatja, hogy a különbség rendszerszinten is jól látható.
-
Fiery
veterán
Nem ugyanaz a chip, vagy mondjuk ugy, csak reszben az. Az Intelnel mar egy ideje 3 tier van a szerver processzoroknal, LCC, MCC es HCC. LCC = Low Core Count, HCC = High Core Count, az MCC-t gondolom nem nehez kisakkozni ez alapjan
A HEDT piac csak az LCC-vel vag egybe. Pl. a Broadwell-E/EN/EP/EP4S/EX-nel LCC: 4-10 mag, MCC: 12-14 mag, HCC: 16-24 mag. Tehat az igaz, hogy a legkisebb magszamu szerver processzorok es a HEDT piac kozos, de az igazan zsiros piac pont nem az, es az igazan bonyolult processzorok sem a HEDT-vel kozos alapra epulo szerver SKU-k.
Ugyanigy, az AMD-nel is lesz tulajdonkeppen LCC (2 db CCX = Summit Ridge), MCC (4 db CCX = Snowy Owl es tarsai) es HCC (8 db CCX = Naples). Az AMD-nel raadasul a tokozas sem lesz kozos, a chipset sem, es ugy altalaban teljesen mas a HEDT es a szerver vonal naluk. Amit egyebkent remekul lekovet az Intel is iden, ok is rajottek (vegre), hogy tok felesleges kozos platformot hasznalni, feleslegesen dragitja az alaplapokat a sokcsatornas memoriavezerlo es a bonyolult tokozas.
(egyebkent a 3 tier az Intelnel hamarosan 4-re fog bovulni, es onnantol me'g kevesebb koze lesz a HEDT-nek az "igazi" szerver processzorokhoz)
-
Simid
senior tag
Nyilván ez lesz. Kérdés, hogy mikor és hogy mit szeretnének addig. Ha profitot termelni akkor nem hiszem, hogy a 'rossz imázzsal, 0 piaci részesedéssel prémium terméket adunk prémium áron' jó taktika lenne.
Egy 6900K $1000-ért nem jó vétel tök mindegy mire használod, de $700-ért sem lenne az és a Ryzen 8c/16t sem lenne az ennyiért (még ha hasonlóan jó lesz is). A kisebb modellek más tészta, de ott meg jóval behatároltabb a mozgásterük. Ha nem adnak az i5/i7 4 magosok árában szignifikánsan jobb teljesítményt akkor ott is bukó. Viszont akkor elég érdekes termékpaletta lesz ha mondjuk a 6c/12t $330 fölötte meg a 8/16 $700.Amit linkeltél az szerintem nem mond ellen annak amit én fejtegettem. Ha megnézed azok az SKU-k amik ugyanarra a lapkára épülnek (feltételezem a max 10mag és max 25MB L3 mind ilyen) nagyon hasonló árban vannak. Szóval azért ennyi az intelnél a HEDT, hogy ne legyen túl jó alternatíva sem a szerver/WS sem a 7700K-val szemben. AMDnél viszont ilyen 'probléma' nincs. Ennyi csupán az elméletem.
-
Petykemano
veterán
Az Amd szerver termékei a 2 zeppelin lapkás snowy owl és a 4 zeppelin lapkás naples lesz. Nem is tudom, lesz-e egyáltalán 1 zeppelin lapkás opteron. Szerintem se indokolja semmi, hogy a ryzent valami közvetlen szerverderivált származás miatt drágán kelljen adni. Éppen ellenkezőleg.
Míg az intelnél a mainstream lapkák vannak használva széles körben desktopon és mobilon is, és ezeknél létfontosságú a nagy volumen, addig az amd ugyanezt a zeppelin lapkákkal fogja eljátszani. Míg az intelnél a szerver derivált hedt lapkákra magas egységnyi költség jut. (Gyártás is, meg tervezés is), addig az amdnek érdeke minél több zeppelin lapkát kiontani, értékesíteni, mert annál inkább terül a fejlesztési költség, nem is feszelve a wsa -ról.Szerintem ami drága lesz az a naples és a snowy oowl.
Az 1 zeppelin lapkás termékeket nincs olyan ok drágán adni, mint az intelnél. -
Simid
senior tag
A HEDT igazi profitja a szervereken van.
Ezt így nem igazán értem. Ha arra gondolsz, hogy ugyan azt a lapkát vetik be mindkét szegmensben, akkor pontosan ez a különbség a két cég között. Az intelnél nagyon is érthető, ha nem akarnak olcsó alternatívát állítani a saját szerver/WS termékeiknek, de az AMD miért ne tehetné ezt meg? Jelenleg a Bristolon kívül nincs semmijük, azt meg amúgy sem fogja érinteni a SR.
Nyilván az Intel HEDT-vel való összehasonlítás nem teljesen korrekt, mert - ahogy írtad is - a mainstream szegmensre is lőnek, de ez még így is csak a desktop piac egyik fele. Nem mondom, hogy olcsó lesz, de míg az intelnek nagyon is kell figyelnie az árazásnál, hogy ne rondítson bele az alsóbb és felsőbb szegmensekbe, addig az AMDnek csak egy viszonylag szűk termékskálája lesz, szóval ezzel a néhány termékkel kell megoldaniuk a profitmaximalizálást és erre biztosan nem az a legjobb módszer ha niche termékeknek állítanak konkurenciát. -
Petykemano
veterán
-
Igen, ez volt a probléma.
Ez Northwood - Prescott váltás hasonlít a K10 - Bulldozerre. Az utóbbinak is kisebb az IPC-je. Bár legalább fel tudták nyomni az órejelet, meg ugye 8 mag. Most pedig remélhetőleg ismétli magát a történelem, tehát jön a Prescott - Core 2 váltás, azaz Bulldozer - Zen.
-
Az eredeti P4 az a Willamette volt. Na az volt az abszolút fail, melegedett, lassú volt, rambus (később sdram), stb. A Northwood lett jó, de akkor lett egyértelműen AMD-verő (K7), amikor sikerül elérni a 3 GHz-t. A Prescott tényleg meleg volt, de nem volt sok különbség a Northwoodhoz képest azonos órajelek mellett. Csak ugye a Prescottot magasabb órajeleken kellett járatni, ezért melegedett jobban.
-
lee56
őstag
Elég jónak a P4 is elég jó volt, ha nem nézzük az elszálló fogyasztását. A lényeg hogy még ezek a processzorok is a gyárthatóság határán mozogtak és hamar elavultak, amiket eleve magasabb frekvenciákra terveztek. Alig várom ki és mikor jelenti be hogy újra egy ilyen dizájnnal próbálkozik majd megint, hátha most majd sikerül felkiáltással.
-
Plasticbomb
addikt
Ezzel egyetértek: Az i5-5675C-m 3,1GHz base órajelet "tud", 3,6GHz Turbóval. Most 3,9en fut és csak annyit csináltam, hogy felpöcköltem a szorzót, amíg a gyári feszen bírtak. Elvileg 4,2-4,6 is van ezzel a procival, de nem akartam többlet feszt adni. Szóval baromi könnyű egy alap tuningot belőni, más kérdés, amikor kompletten akarod finomhangolni az eszközt, pls az A10-7870k-met kompletten áthangoltam, fesz, clock, pstate, igp minden az utolsó porcikáig belőve, 720p játék simaliba, még 1080p is megy medium low grafon élvezhető sebességgel: kivéve Watch Dogs. Az AMD procin halott ügy. 4,5GHzen R9 380X-el alig akart kitekerni 20-25 FPS-t, ugyanazzal a kártyával az I5 társaságában 60 stabil...
-
Fiery
veterán
4 GHz es 5 GHz kozott is durva kulonbseg van. Nem veletlen, hogy nem tudnak ertelmes TDP-vel 5 GHz-es alap orajelu procit gyartani, gyartastechnologiatol fuggetlenul. Ezzel csak azt akarom mondani, teljesen mas kategoria egy 3 GHz-es procit 4 GHz-re huzni, mint egy 4 GHz-est 5 GHz-re.
-
Fiery
veterán
Az majdnem mindegy, hogy gyarilag mennyi a TDP. Az orajel novelesevel nagyon elszall a disszipacio, es minel tobb magot nyomsz fel, annal durvabban. Oke, hogy annyira nem durvul el a szitu, mint az FX-9590-nel, de egy all-core 5 GHz-es tuninghoz a Ryzennel is jofajta alaplapra es komoly hutesre lesz szukseg.
-
Fiery
veterán
Egyetertek. Bar, a helyzet az, hogy az egesz csupan dontes kerdese. Nincs technikai akadalya egy 6 magos Skylake-nek vagy Kaby Lake-nek, LGA1151 foglalatban. De a masik oldalrol pedig jon jovore a Skylake-X, abbol lesz 6 magos verzio, sz'al nem lehet azt mondani, hogy uj, 6 magos Intel desktop CPU nelkul maradunk 2017-ben
-
-
Plasticbomb
addikt
Procinál (tudtommal), inkább a késleltetés a lényeg, és nem a sávszél , egy másik dolog, hogy ki lehet használni 64 GB ramot is 4 csatornán, de átlag mindennapi gépben még a 16 GB 2 csatorna sincs meghajtva. Server egy másik szint, más igények és/vagy feladatok vannak jelen, míg a HEDT platform egy eléggé kicsi szeletke. Ahol a mindennapi vásárlónak érdekes lehet a DDR4, az az APU-k. Legutolsó emlékem szerint csak DDR4 JEDEC 2400 lesz támogatva, de az előfordulhat, hogy összekeverem a Bristol Ridge-l. Szóval hiába akad ma már 3600as DDR4 kit, ha csak 2400on lesz használva, akkor csak a 2400as tempót és sávszélt kapod.
De majd meglátjuk, szinte kár találgatni, mit fog tudni ténylegesen, jövő év márciusáig rengeteg minden változhat (én úgy gondolom, akkora látunk belőle valami érdemlegeset, boltokban).Halkan megjegyzem, nem fer egy átlag cuccot egy jobbhoz hasonlítani, jellemzően az AMD cuccok ezen hasaltak el marketingben. Állandóan jött az intel csúcshoz hasonlítgatás, amit nem tudott hozni abban a formában (és hiába tartunk ott, hogy a szoftver is kezd felnőni hozzá, ha már régen kivérzett az egész téma).
-
Plasticbomb
addikt
-
Petykemano
veterán
Elnézést kívánok.
Lehet, félreértem a technológiát.
Az SMT (legalábbis ez a kétszálas) nem arról szól, hogy a processzormag egy szál végrehajtása közben a végrehajtóegységek tevékenységében valamilyen tökéletlenségi vagy kiegyensúlyozatlansági okból (várakozás memóriaműveletre, alacsony utasításszintű párhuzamosíthatóság, alacsony párhuzamosítási hatékonyság) keletkező üresjárati buborékokat egy második szál feladatainak beütemezésével töltsük ki?Az 1.3 az a (gyakorlatban kijövő, de nem feltétlenül általános átlag)szám, amennyivel nő az Intel mag két szál végrehajtása közben leadott teljesítménye egy szál végrehajtásához képest azáltal ahogy és amennyire (egyáltalán nem biztosan 100%-ra) sikerül a második szál utasításaival megtölteni a buborékokat.
Mit rontottam el?
-
dezz
nagyúr
A szálak nem néhány utasításonként kommunikálnak, mert az nagyon nem lenne hatékony - és az is "rég rossz", ha egy szálnak sok-sok cikluson át kell várakoznia egy másikra. Az a kód skálázódik jól többszálúsítás terén, ahol egymástól viszonylag független szálak futnak.
Az erőforrások (végrehajtó egységek) szálak közötti átadása is időbe kerülhet. Így ha pl. egyszerre akarnak használni valamit, ide-oda kell adogatniuk, ami kimaxolja a többletidő ráfordítást.
Egy ideje a magonkénti 1. szál nagyobb prioritást kap az OS-től, mint a 2. Azt hiszem, kód szinten is meg lehet különböztetni elsődleges és másodlagos szálakat.
(#17867) Simid: Igaz. Én az időből vontam le 30%-ot, de az már közel 50%-os gyorsulás.
-
dezz
nagyúr
42
(Mint a Válasz.
) Egyébként nem csak v. elsősorban nem a függőségektől függ (az inkább szálon belül befolyásolja a superscalar végrehajtást, szálak között nem ilyen sűrű a kommunikáció), hanem a felhasznált utasításoktól. Azt hiszem, pl. a vektoros kód inkább lassul, mert 1-1 szál is nagyon leterheli az erőforrásokat.
-
lee56
őstag
És ez még ugye a best case scenario. Sajnos nem általános 30%-ról beszélhetünk, hanem inkább up-to 10-20-30%, mivel ugye erősen attól függ a HT besegítés mértéke, hogy mennyi szabad erőforrása/mozgástere marad a magoknak, ha komoly terhelést kapnak, akkor nem lesz valami hatékony a HT, ahogy eddig se ilyen esetben..
-
-
stratova
veterán
Azért, ha azt nézed, a mainstream-hez kötődő LGA1151 foglalatba illő processzorok skálája elég széles, Celeron G3900-tól i7-6700K-ig. Előbbihez általában untig elég egy belépő lap, utóbbihoz a vevők már megfontolnak egy komolyabb lapot. Viszont Intel esetében a vízválasztó a HEDT platform 4 csatornás mivolta, AMD-nél ilyen "probléma" nincs.
Ha Raven Ridge 4/8-as kivitele magas órajellel is megáll 95 W környékén, ahhoz már egy 6+2-es lapnak is elegendőnek kell lennie, vagy egy jobb 4+2-esnek (utóbbi mondjuk tuning nélkül).
-
leviske
veterán
Abu85 nagyon frankón leírta korábban, hogy a motorokat át kell írni a Mantle/DX12/Vulkan típusú API-khoz, hogy a párhuzamosítás tényleg úgy menjen, ahogy kell.
A BF4/Mantle páros tapasztalatszerzési célokat szolgált, azóta azért haladt mindkét fél. Nem értem, hogy miért a technológia leginkább gyerekcipőben járó példájával próbálsz messzemenő következtetéseket levonni, mikor eltelt azóta 2 év. A Frostbite esetében a jövőre vonatkoztatva az első DX12-es cím, azaz a BF1 lesz mérvadó. Emellett ott a Doom ami Vulkan alatt elég szépen szétdobja 8 magra a feladatokat, a Deus Ex MD esetében pedig a 8 szál 90+%-ra is van terhelve. Szóval a több szál kihasználása nem a jövő zenéje.
Viszont ez a beszélgetés lehetőleg folytatódjon itt. Mert csak utalás szinten van köze bármiféle AMD termékhez. Miközben ez a topik a konkrét infóknak, esetleg pletykáknak van fenntartva amiket az ilyen beszélgetések eléggé elsepernek a látótérből.
-
lee56
őstag
Bocsánat, abból indultam ki, hogy általában még a CPU tesztek is BF esetén single eredményekkel vannak teli, amihez viszont kb. akármelyik kétmagos megfelelő.. És nem írtad miben is tesztelted. Dee ha már itt tartunk talán kicsit kevésbé néztelek volna madárnak, ha nem rögtön a leg CPU-lightosabb beállításokkal próbálod igazolni a felvetésed..
-
Gyuri27
félisten
Már régen minden játéknak kellene 2, 4 több magos módot. Erre ha valami kihasználgatja a 4 magot mindenki örül mint majom a faszának. Nem a procikkal meg a vga-l van a baj. Csak ugye se programozni, se optimalizálni, se portolni nem tuid/akar/tellik rá senkinek. Jónvanazúgy. Majd a paraszt vesz erősebb hardvert
2k16-ban a játékipar 90% ez. A játékok 90% mikor kijön egy bughalmaz. Szép új világ. -
leviske
veterán
Mondjuk a Bulldozer felépítéshez szükséges órajelekre eleve nem sok sansza volt a cégnek a GloFo partnerségében (meg talán úgy általánosságban se). A több szál kihasználását pedig úgyis kénytelenek lesznek a fejlesztők megnyomni, mert egy ideje az Intel se ugrál nagyokat az egyszálú teljesítmény terén és sanszos, hogy az AMD részéről is ez lesz az utolsó nagyobb.
Mindenesetre szerintem a 2 éves BF4-nél többet nyom a latba hosszútávú következtetések esetén a Doom, illetve majd a BF1 DX12-es teljesíítménye. Ez viszont már nem az a topik skacok...
-
lee56
őstag
Igen, elmondják a diagrammok hogy singleplayerben tesztelted, próbáld multiba lehetőleg 64 playeres szerveren, mindjárt más lesz az élemény.
Ráadásul mantle
, ami köztudottan csökkenti a CPU overheadeket, ezáltal kevesebb lóerő is elég ugyanahhoz a kihajtási szinthez.. DX11-ben próbáld, ha szebb grafikonokat akarsz látni.
De amúgy sajnálatos módon igazad van, FX-el is hasonló kihasználtsági adatokat látok a legtöbbször, sajnos még mindig ott tartunk hogy ez a többmagos CPU-k rákfenéje, még mindig a szoftver.
-
Én csak tippeltem a Frostbite-ra, nálam meg a BF maradt ki egyelőre.
Viszont nagyon úgy tűnik, hogy a 8 szál azért tényleg elég lehet mindenre a jövőben is, azt meg egy i7 is tudja, és legalább ismerjük. A Zen simán lehet, hogy jó lesz, de nem elég jó -és mellette meg nem is adják majd olcsón.
-
CryEngine már elég hamar támogatta a 8 magot, aztán az V-ös verzióban meg már szerepel a DX12 és Vulkan támogatás is. A Frostbite sincs talán nagyon lemaradva. Igaz, hogy most még elég bármire jó 4 mag, de tényleg nem hiszem, hogy 2017-ben is elég lesz mindenm játékhoz, vagyis bizonyos játékok esetében kelleni fog az i7 vagy mondjuk egy egy szálon is erős Zen. Én ismerem a CPU-limitet közelről -négymagos procival-, és inkább szeretném ezt a jövőben elkerülni. Max. látótávolság mellett, nagyobb, sokfős eseményeknél egy GTA V vagy Dying Light pl. durva tud lenni. Mit hoz vajon pl. magával egy Star Citizen?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Az ide nem illő hozzászólások topikja:[link]
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva.
- Vezetékes FEJhallgatók
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- World of Tanks - MMO
- Parkside szerszám kibeszélő
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Nintendo Switch 2
- ROG Strix G16 notebook: tökéletes harmónia
- Milyen TV-t vegyek?
- Motorola G86 - majdnem Edge
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- További aktív témák...
- ÚJ, 27% számlás! AMD Ryzen 7 7800X3D (96M Cache, up to 5 GHz) Processzor! BeszámítOK
- AMD Ryzen R5 5600G / 6 mag / 12 szál / IGP-s /Beszámítás OK!
- AMD Ryzen R7 5800X 3D / 20 hónap Aqua.hu garancia / Beszámítás OK!
- ÚJ AMD Ryzen 5 5600X BOX AM4 6/12 magos CPU - bontatlan
- AMD A10-9700 / 4 mag / Integrált Radeon R7 / Beszámítás OK!
- 2db Dell PowerEdge R740 2U Rack Szerver és 3db Netapp FAS2040 NAS
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 14600KF 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- DDR5 8/ 16/ 32GB 4800-5600MHz SODIMM laptop RAM, több db- számla, garancia
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Dell Optiplex 5050 SFF asztali számítógép - i5 7500 8GB DDR4 256GB SSD HD630 Win10
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest