Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz totron #48 üzenetére

    Miből látszik, hogy tud még javulni bőven: Visszanézve a meglévő rendszerek eddigi fejlődési ütemére (pl. ChatGPT), egyenlőre nem lassítunk. Ahogy én érzékeltem legalább is. Az meg nem túl valószínű, hogy a következő hónapban hirtelen beverik be fejüket a plafonba. Plusz, most elkezdett ebbe ömleni a pénz, szóval nagyon sokan keresik párhuzamosan a megoldást a nehézségekre.

    "többek szerint bakugrásokra inkább kell készülni"

    Ez szinte biztosan így lesz, ha komolyabb felépítésbeni változásokat annak nevezünk. Főleg, hogy most a kockázatosabb újító ötletekre is lehet pénzt szerezni.

    Mire túl hatékony: Pl. túl hatékony megfigyelő/rendfenntartó eszköz, amit a vezető maffiózóknak (értsd politikusoknak) sikerül bevezetni. Munkaerő piac sokk szerű változása (pl. átmeneti munkanélküliség). Meg persze franc tudja... elég sok új lehetőséget kinyithat ez.

    "nem változik tehát az egységnyi fejlesztő élete semmit"

    Csak lehet, hogy előbb-utóbb 2x gyorsabban fogsz dolgozni vele, mint nélküle. Fejlesztők mondjuk abban a szerencsés helyzetben vannak, hogy az N-szeres hatékonyság nem jelenti, hogy akkor (N-1)/N % fejlesztő munkanélküli lesz, hanem inkább több vagy több feature-vel rendelkező szoftvert fognak íratni velük. Nem minden szakmára igaz ez.

    Persze nem akarok én itt negatív lenni. Ahogy egyre nagyobb szarban van az erőforrások felélése miatt a civilizáció, jól jöhet, ha hatékonyabban tudunk dolgozni. Tulajdonképpen ez az egyik szalmaszál, hogy a tudomány lépést tart az őrülettel, és így valahogy a nehezített körülmények ellenére sem döglünk éhen... Bár valószínűleg a többség de. OK, ez megint nem pozitív. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák