Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Apollyon

    Korrektor

    Tegnap tettem újra az XP-t.
    Feltoltam a legújabb Firefoxot, és azt vettem észre, hogy lett most egy olyan marha jó tulajdonsága, hogy amíg megy a letöltés ablakban a letöltés, addig nem hozza be az oldalakat böngészés közben.
    Miután bezárult a letöltés ablak, azonnal bejön az oldal, de előtte nem :(
    Ez meg mi a frásztól van???

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Traxx

    őstag

    Hali!

    Gondoltam én is kipróbálom a firefox 3 RC1-et. Egy dolog nagyon nem tetszik benne: amikor elkezdek a címsorba valamit beírni, az első helyen nem a leggyakrabban látogatott, az adott kezdőbetűjű linket alánlja fel (pl. ha a prohardvert nyitnám meg, akkor egy olyat ad, amiben valahol szerepel a pro, de nem az elején a linknek). Kissé zavaros, de remélem érthető...szóval ezt hogyan lehetne úgy beállítani, hogy a FF2-ben megszokottan kényelmes legyen?

    A másik gondom meg az, hogy ha nyitva van 2 FF ablak, és az egyikben kattintok egy linkre, akkor nem az adott ablakban hozza új fülön, hanem az elsőre megnyitottban (vagy abban, ahol több fül van már megnyitva, ezt nem próbáltam). Így meg ugye az ablakok között is váltogatni kell :(

    Remélem tud valaki megoldást, bár kissé sztem zavarosra sikeredett...előre is köszi :R

    "Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

  • Lala6

    őstag

    Sziasztok!

    Nagy problémám van néke és nem tudom megoldnai.

    Olyant csinált a firefox, hogy, ha bármit beírok a google keresőbe (firefox start page, vagy google toolbar) azonnal összeomlik és kidob. Hibajelentést elküldi, majd újra indul.
    Letiltottom a google toolbart, de így is csinálja. Uninstalláltam minden google terméket a gépen, uninstalláltam a firefox-ot. A legújabb 3.5.5-öt firefox telepítő elsem indul, a 3.0 feltelepül, de még mindig hozza az össze omlást google keresésnél(toolbar nélkül).

    IE teljesen jól működik, toolbarral is.

    Nem tudodom, hogy mi lehet a gond, de a legújabb FF telepítő nem indul el, hibát sem ír ki. Rakattintok, engedélyezem a futását és kész, mintha semmit nem csináltam volna.

    A regisztrációs adatbázist kipucoltam a telepítés előtt, de így sem akar elindulni.

    Mi lehet a probléma megoldása?

  • xrvman

    őstag

    válasz xrvman #11153 üzenetére

    Megvan a hiba a bajomra!

    LoudMo valahogy felkerult a gepemre, azt eltavolitottam a !! Program Files-Mozilla Firefox-extensions !! nal van par extension ezekben mappankent egy - egy install.rdf fajl abba pl Total Commanderrel F3 belenezel, akkor bennuk kell lenni egy <em:name>LoudMo</em:name>, ez a kiterjesztes neve. Amelyikben ez van, az egesz mappat ugy ahogy van torolni. Mindezt azert, mert a kiterjesztesek alatt nem engedi eltavolitani.
    Most immar jo ha a cimsorba irok. A Google kereso jon be ott is.

    Update: progamok hozzaadaa es eltavolitasa alatt is ott van es onnan is siman el lehet tavolitani.

  • Steelmanus

    addikt

    válasz #27441408 #12464 üzenetére

    Latom kozben szerkesztetted a hsz-t szoval ha mar van uj profil mappa, akkor a default-bol atmasolva mindent az uj profil mappaba, meglesz minden beallitasod, lenyegeben egy masolat lesz, lehet tringelni az FF-ot :D
    Amugy nem maceras az, amikor felteszem a Firefox-ot + a kiegeszitoket + beallitas + egy kis about:config szerkesztes kezzel, majd amikot minden olyan amilyennek szeretnem, csinalok egy uj profilt, bemasolom a default mappabol a fajlokat az uj profil mappaba es azt hasznalom mint a default masolatat. Ha az elejen megcsinalod az uj profil letrehozasa par perc csak.
    Epp keszulok en is feltenni a 3.7alfa6-ot, bar egy kicsit lelohasztott hogy ilyen csopogtetos modszerrel kapunk dolgokat lehet ezert egy kicsit el is halasztom a dolgot.
    Nalunk azert fagy le ritkan vagy pl nalam meg eddig egyszer sem, mert nem nyulunk bele a lelkivilagaba olyan melysegben mint ahogy itt joparan teszik, de Ok tudjak hogy mit csinalnak hiszen ertenek hozza, ezert probalkoznak egy kicsit megfaragni az FF-ot.

    [ Szerkesztve ]

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Na, kipróbáltam a Firefox 4 Beta 9-et a notin is. Itt már tökéletesen megy, piszkosul gyors és gyönyörűen megy a hardveres gyorsítás is. IEFishTank tesztnél több száz halnál is hozza a 60 FPS-t. GPU nélkül nem hiszem hogy ennyit bírna. :D

    Az igaz, hogy most a hardveres felépítés is sokkalta erősebb, mint a régi asztalimnál (Core i3; Radeon 5470)

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

  • Zola007

    veterán

    Hát gyerekek, tanács kellene :)
    Adott egy firefox 3.6.13 + windows 7 ultimate. A rendszer tiszta, nem buherált, Comodo és NOD32 fut az rendszeren felül, a többit kilőttem.

    Ez a munkagép, tehát nincs telerakva minden szrral.

    Firefox tegnap elkezdett "homokórázni", egyes lapoknál csak teker körbe körbe töltés helyett, de ha átrakom új lapra akkor néha betölti vagy sem. Azt hittem net gond, de ma reggel is művelte + másik gépen minden rendben, tehát nem a hálózat/router rosszalkodik.

    Flashre gondoltam, de újraraktam és akkor sem javult. Illetve szinte csak szövegeket tartalmazó vagy egyszerű lapoknál is beáll néha (pl googlet vagy PH-t néha abszolút nem hozza be, csak gondolkodik.

    Cookiek, előzmények, stb törölve lett, a végén már újra is raktam a Foxot kiegészítők nélkül.

    A rendszer 3 hetes telepítés és azért aggaszt, mert tavaly is így kezdődött XP alatt és bármit csináltam vele, 1-2 hóanp alatt eljutott odáig hogy nem töltött be semmit és csak a rendszer újrahúzása segített.

    gép elméletileg kártevőmentes, spybotot lefuttattam

    Ha van valakinek ötlete, megköszönném!

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • mzx

    senior tag

    üdv

    Nem találtam általános ebook topicot, gondoltam itt teszem fel kérdésem, amúgy is félig-meddig FireFox-os:

    books.google.hu
    weboldalon most először keresgélek ebook-kat, látom, magyar nyelvűek is vannak, magyar szerzőktől. Azonban hiába mentem, csak a "keretet" hozza le. Google Chrome többszázKB-ban is elmenti, de ahogy látom, az csak a puszta "oldakeret".
    (Viszont lehet ONLINE olvasni, teljes terjedelmében, sok száz oldalas műveket is itt.)

    Le lehet valahogy menteni az adott könyvet? Hogyan?

    Avagy azért nem sikerült nekem az eddigi egyetlen próbálkozásom, mert jogvédett a megtalált könyv és meg van akadályozva?
    Ez esetben is van esély innen leszedni?

    _ K I E G . :

    találtam a book.goole.hu -n (egy töredékes könyv esetén) egy bejegyzést, na de az alábbi bejegyzés is jelzi, hogy ha megvan a teljes könyv (a kívánt könyv teljes egészében fent van!!), akkor ráadásul le is tölthető,
    és nem csupán online olvasható! Akkor valahogy mégiscsak engednie kéne, h letöltsem...
    Az idézet:

    "Ha a könyv nem áll szerzői jogvédelem alatt, akkor a teljes könyvet végiglapozhatja, sőt le is töltheti, kinyomtathatja és elolvashatja. Ha viszont a könyv szerzői jogvédelem alatt áll, és a kiadó vagy a szerző nem kapcsolódott be a Partnerprogramba, akkor csak az alapvető információkat mutatjuk meg a könyvről, egy katalóguscédulához hasonlóan, és bizonyos esetekben néhány töredéket - a keresett kifejezést tartalmazó mondatokat saját környezetükben."

    ___________________

    [ Szerkesztve ]

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Rototti #17128 üzenetére

    Engem is. :(

    ferke72: Pontosan milyen jogosultságot kér? Ha a Windowsos ablak ugrik fel, akkor nyilván azért, mert kell jogosultság progi telepítéséhez.

    ko9: Ez a teszt egy nagy kalap szar.

    (#17146) ko9 : Csak Firefox fejlesztők technikai hozzászólásait ismerem, ez alapján alakítottam ki a véleményemet + a valós élet egyáltalán nem hozza az eredményeket...

  • Steelmanus

    addikt

    válasz WonderCSabo #19119 üzenetére

    Steelmanus: Ezzel pedig automatikusan mindig kitörölheted a prefetch fájlokat.
    Rosszul fogalmaztam, hozza kellett volna tenni hogy a FIREFOX.EXE.pf-t
    Amugy latni is ha megnyitom a Prefetch mappat hogyha bezarom a Nightly-t parmasodperc utan eltunik a firefox.exe.pf is a mappabol.
    Kiprobaltam a *.vbs fajl nelkul is nalam akkor is gyorsan indult, mert meg akkor nem irtad hogy ez altalanos vagy egyedi problema. Szoval most hagyom igy elfer a Feladatkezeloben.

  • Bj Brooklyn

    aktív tag

    Hali Mindenkinek!

    Olyan problémám lenne, hogy nem akar menni a Firefox alatt a Youtube. Ahol a videónak kellene mennie, ott csak a fekete képernyő van. Nem hozza be a "felugró lejátszósávot" és semmit sem, csak a fekete képernyőt! Ahogy elnéztem a shockwave flash omlik össze alatta, de azt is frissítettem 11-es verzióra és ugyan az maradt minden. Én 3.6-os fox.ot használok. Mi lehet a hiba?

    Bj

    Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

  • Steelmanus

    addikt

    válasz WonderCSabo #22643 üzenetére

    Hogy szo ne erje a haz elejet, ezert feltelepitettem a Chrome 15 stabil valtozatat W7 64 bit ala a FireFox 8.01 melle mert elotte a 9.0b2 volt de visszatettem a stabil valtozatot.
    Mint lathatod mar hajnal van amikor irok, mert eddig birtam a hasznalatat.
    Megkerestem azokat a kiegeszitoket amiket az FF alatt is hasznalok szoval a telepitese es kiegek megkeresese es telepitese nagyjabol 1 orat vett igenybe, mert nem hasznalok sok kiegeszitot, csupan ennyit, + 6 db szkriptet, ami el is arulja hogy egy atlag user vagyok.

    A FireFox-ot a kezdetektol hasznalom ha jol emlekszem 0.97 volt a verzioszam, az Opera akkori verzioszamaval parhuzamosan, pontosabban az Operat elobb hasznaltam mint az FF-ot es annak hasznaltam a 16 bites valtozatat is amikor meg nem volt szelessavu netem es az ujsagok melle adott lemezeket bongesztem vele. Kiprobaltam az akkori IE-t is + Maxton mert az IE igen fapados volt. Ma mar akarhogy is javitjak az IE-t sosem fog meggyozni, mert amit hat ev alatt nem fejlesztenek az nem is erdekel, elvesztette a bizalmamat es sosem fogja visszaszerezni, igy errol tobbet nem is irok.
    Az Operat mar szamuztem, nem mintha nem lett volna benne sok szeretni valo, de mar nem erdekel. Mondjuk az mindig zavart hogy diszkriminaltak, vagy meg ma is, ezt nem tartottam sosem spotszerunek, de biztos megvoltak az okai gondolom webfejlesztoi szemmel vagy csak siman lustasagbol. Mondjuk a bongeszovalasztos mizeria miatt amugy is megharagudtam rajuk.

    Szoval most itt allok egy stabil FireFox 8.01-al, es szemben a Chrome 15 stabil verziojaval ám sehogy nem tudom magam meggyozni hogy valtsak.
    Egyszeruen nekem idegen, nem tetszik, sokkal nem gyorsabb, sot mindket bongeszoben kikapcsoltam a Flashblock-ot es megnyitottam 40, kilepeskor elmentett fulet.
    Amelyik oldalon sok volt a flash ott bizony a Chrome sem vitezkedett sem a sajat flash lejatszojaval sem pedig az Adobe cuccaval sem, viszont a memoria igenye nagyobb volt mint az FF-e, Hozzatennem meg, hogy regebben egyszer mar kiprobaltam a Chrome 2.x-et majd a 6.x-et, probalkoztam megbaratkozni vele de nem ment.
    Azt sem lehet ram mondani hogy nem vagyok bevallalos, mert hasznaltam a Beta-t, Aurora-t, Nightly-t, az ebben a topikban olvasottakra tamaszkodva, es a sok segitsegre.
    Hasznaltam parhuzamosan is a ProfilManager-el is oket.
    Ja, egyszer a Safarit is kiprobaltam hogy ne maradjon ki a sorbol az sem.
    A szakmai kritikaddal ha fogalmazhatok igy, en mint atlag felhasznalo, csak egyeterteni tudok, viszont az Electrolysis engem hidegen hagy, mert barmelyik stabil bogeszot hasznaltam a FireFox-bol jo ha egyszer lefagyott 1x-2x egy evben ez nalam belefer.

    Leginkabb (#22626) HZoli87 irasaval tudok azonosulni, kiveve az IE-t :) de egybol nem adunk fel semmit, igy egy darabig meg fenthagyom a Chrome-t, viszont mar ki van keszitve a DVD amivel egy Chrome nelkuli image fajlt visszatudok allitani :D

    Osszegezve, nem vagyok egy elvakult FireFox fan, de szeretem ezt a bongeszot mert ad egy egyfajta firefoxos erzest, mert a sajat igenyemre tudom alakitani, jobban tetszik mint a tobbi, a bongeszesi szokasomnak tokeletesen megfelel, attol nem felek hogy eltunik a sulyesztoben, ha pedig a fejlesztesek elmennek egy altalam megitelt rossz iranyba, akkor megtartom az utolso meg nekem tetszo verziot es annyi.

    Elnezest, kicsit hosszura nyult ez a hsz.

  • Steelmanus

    addikt

    Sziasztok!

    Szeretnem megerositeni (#24187) Krystal_s hozzaszolasat, annyi kulonbseggel hogy en az Aurora alatt probaltam az atv.hu oldalon a videokat lejatszani, de csak a Flash Player 11.0.1.152 - vel mukodik.
    Kiprobaltam az osszes 11.x-et nem volt jo, es meg a Beta 5 11.2.202.197 Jan 31, 2012-ot is feltettem de azzal sem mentek a videok az oldalon.
    Igy visszatettem en is a 11.1.152-ot es a frissitest kikapcsoltam.
    OS: W7 64 bit, Auroa (Mozilla/5.0 (Windows NT 6.1; WOW64; rv:12.0a2) Gecko/20120220 Firefox/12.0a2) 32-bites Flash Player 11.0.1.152.

  • Steelmanus

    addikt

    válasz DS39 #27340 üzenetére

    Minek koltsenek penzt felvasarlasra, ha maskent is meglehet oldani a dolgot joval kevesebb penzert. Most mar van egy mesterseges konkurenciajuk, az IE-t nem hasznalom amiota letezik es nem is fogom, h nem lenne beledrotozva az op.rendszerbe sehol sem volna. A Chrome-ot a 15-os verzinal egyszer feltettem hogy ne lehessen mondani azt hogy nem probaltam meg, 3 honapig volt a gepemen, hetente neha raszantam magam hogy hasznaljam, de az nem volt benne semmi ami megfogott volna. Elotte meg a kezdeteknel tettem vele egy probat 2.x volt, es akkor meg hasznaltam az Operat is a FireFox mellett, ma mar mindketto a multe, olyannyira, hogy amikor kiprobaltam a 15-ost es nem tetszett nem leszedtem a Chrome-ot, hanem egy Chrome mentes ghost fajlt tettem vissza a C:\-re. Az Opera topikot pedig mar a konyvjelzokbol is toroltem, a Chrome topik meg marad egy ideig, de mar ketyeg az idozito amikor kitorlom.
    A FireFox-nak is az lesz a sorsa, hogy addig teszem fel a stabil verziokat, amig nekem megfelel, es ott megallok. Sokszor merges vagyok amikor a 3.9-es foxot hozzak fel peldanak, akkor jo lenne a Windows 3.1 is a maga idejeben jonak szamitott, es ez akar allhat a tobbi OS-re is igy beleertve a bongeszoket is. Azert azt ne mondja senki hogy a 14-es stabil nem jo, aki pedig Nigtly-t hasznal az szamoljon vele hogy szembesul az uj elkepzelesekkel, ami pl nekem nem is tetszik. Akarcsak az Australis. Ha egyszer az lesz az alapertelmezett, tobbet nem frissitek.

  • Steelmanus

    addikt

    válasz dokee78 #27788 üzenetére

    Sziasztok!

    En mar a 15.B5-ot hasznalom es segitsegkeppen leirom hogy milyen kiegeket hasznalok hogy ezekkel mar ne kelljen foglalkoznod. Kicsit maceras kiszurni hogy melyik kieg leakel, mert egyszoktak csinalni hogy egyenkent letiltjak es figyelik a memoriafogyasztast, de nem egy percig hanem mondjuk 10-15 percig, mert pl a FlashBlock latszolag nem leakel de ugy 5-6 perc utan szepen elkezd emelkedni a memoriahasznalat mindezt teszi 1 fullel es ureslappal. Ezert en mar nem hasznalom inkabb csinalok sajatszurot az Adblock ala amit ki lehet menteni egy .txt fajlba, uj FireFox telepitesnel csak visszaimportalom.
    Adblock Plus 2.1.2
    Itt en nem hasznalom az alapbol feltelepitett Easy list-et mert igen nagy meretu es mint a bongeszo megnyitasat, mint az oldalak megjeleniteset lassitja, helyette a Kulso listakent hozzaadhato Hufiltert hasznalom + a sajatszuroket
    Element Hiding Helper 1.2.3
    Greasemonkey 0.9.22
    Linkification 1.3.9
    Ezt mar nem fejlesztik, en lementettem az xpi fajlt azt teszem fel manualisan a kiegek kozze. Az egyel kissebb verzioszamu 1.3.8 meg megtalalhato.
    Linkification 1.3.8
    NetVideoHunter 1.9.1
    Old Default Image Styler 2.2
    Restartless Restart 8
    Secure Login 0.9.9
    Stylish 1.2.6

    [ Szerkesztve ]

  • Wind-Storm

    őstag

    Hi!

    Mostanában rendszeresen fagy az egész firefox ha lejátszok egy flash videót, de ez még semmi, nem lényeges...
    Az imént egy ilyen fagyáskor úgy letálcázódott, hogy újra felhozni sem tudtam és a folyamatoknál lőttem ki a firefox.exe-t.

    Volt egy csomó megnyitott alkalmazáslapom és nem tudom őket visszahozni, mert az előzményeknél inaktív az előző munkamenet helyreállítása is és a nemrég bezárt lapok/ablakok is.
    A fejét verném szét egy baltával annak aki ezt kitalálta... soha semelyik böngészőben nem fogom többet használni ezt a baromságot. Marad a könyvjelzőzés. :W

    Előre is kösz, ha valakinek lenne ötlete, hogy hogyan hozzam ezeket még vissza!

    [ Szerkesztve ]

  • Steelmanus

    addikt

    válasz Visormail #32451 üzenetére

    Eredetileg nincs Plugins mappa a C:\Program Files (X86)\Mozilla Firefox\*.* mappaban, es a hozzaferes is mas mint a sajat felhasznaloi fiokodnak, raadasul az vedelem alatt all (lakat van rajta), nezd meg a jogosultsagokat mennyiben kulonboznek a - program files - mappa es a felhasznaloi fiokok jogosultsagai.
    Valamikor a 5-7x Firefox kornyeken jelent meg ez a plugin, ha jol emlekszem 2008-ota nem csinaltak vele semmit marmint az MS mert az ő alkotasuk es mar akkor sem volt jo a telepito rutin.
    Mi van ha valami karos dolog tesz fel egy plugint es az x86 mappaba telepiti magat a FireFox ala?

  • vlevi

    nagyúr

    válasz TigerCat #34397 üzenetére

    Pocket.
    Nalam ez valt be. Igaz, kell hozza egy regisztracio, de az oda mentett oldalakat a webes feluleterol barhol el lehet erni. Akinek tobb eszkoz van ( pc, tabla, telefon) az nagyon tudja ertekelni az ilyesfele felhos tarolos okossagokat.

    Amugy a firefox azokat, amit csak megcsillagozol, azt mindet a nem rendezett konyvjelzok koze tesz be.

    [ Szerkesztve ]

  • vlevi

    nagyúr

    válasz kerekfej #36409 üzenetére

    Persze. Ez a konyvtar mindent tartalmaz. Ha majd umrarakod a gepet, akkor ugyamide bemasolod, feltelepited a firefoxot, es mindened meglesz, jelszavak, elozmenyek, kiegeszitok, beallitasok, pont ugy, mint korabban. Mintha csak most leptel volna ki az elozo firefoxbol.

    Amugy nekem nincs bajom, az uj kinezettel. Raadasul az ujfajta szinkronizacio is mukodik, a pc, tablet, telefon, es egy virtualgepre telepitett win8 kozott. Egy dolog nem tetszik, a drpidos valtozat a tablagepemen igemcsak döcögős :-( pedig 4 magos rk3188 van a gepben. A telefonomon valahogy jobban megy, lehet, a sokkalkisebb felbontas miatt, de gprdulekenyebb. Viszont a lapok kezelese a droidos feluleten sose tetszett. Az, hogy meg ekll nyitni a nyitott fulek reszt, es ott bezarni, aztan bezarni a fuleket mutato reszt, es akkor folytathato az olvasas, majd megint elolrol az egesz. Ez nekem azert macera, mert hozzaszoktam, hogy hatterben ,egnyitom azokat a lapokat, amik erdekelnek, pl. a proghardver forum oldalait, es egyesevel, ahogy olvasok, ugy zarogatom be, es megyek a kovetkezore. A droidos alap bongeszovel ez sokkal kenyelmesebb a fullhd-s, 10"-s tabelten, mar ,ajdnem asztali pc-hez hasonlithato. De a droidos firefoxban sajnaos ez sokkal macerasabb.

  • Pityu.

    nagyúr

    Nem értem ezt a firefox dolgot most,2 napja raktam újra a windows 7 est eleinte panaszkodtam a régi rendszernél ,hogy sokat zabál a firefox akár 1 gigát is,aztán valahogy kezdett kevesebbet kajálni aztán felkerült a 29.0 már fel sem ment 1 gigáig tök jól működött.Aztán most újra raktam a rendszert erre most a 29.0 van fent igaz sok fül meg volt nyitva meg most is 16 van nyitva de úgy tudom hogy ha bezárok füleket visszább kéne menni a memória fogyasztásnak,de nem most brutális lett megint a képen lent látható.De most pár füllel is hozza az 1 gigát.

    Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

  • maestro87

    őstag

    Sziasztok!

    Nemrég áttértem Chrome-ról Firefox-ra mivel meguntam, hogy 4GB RAM-mal nem lehet normálisan böngészni Chrome alatt. Sikerült is Chrome-osítani a Firefox-ot, csak van benne pár bug ami Chrome-ban nem volt.:(
    Például nem mindig működnek normálisan a Home, End, Page Up, Page Down gombok és van olyan oldal, ahol ha beakarok jelentkezni, akkor eltűnnek a gombok és szöveg mezők míg föléjük nem viszem az egeret. Meg hiába állítom be, hogy az előző oldalakkal induljon, mindig a kezdőlapot jeleníti meg. Hogyan lehetne ezeket orvosolni? FlashPlayer, Java frissítés már megvolt.

    Illetve azt szeretném még megcsinálni, ha lehetséges, hogy mikor elindítom a Firefox-ot akkor kérjen egy mesterjelszót és ha megadom neki, csak akkor hozza be a korábbi füleket és léptessen be automatikusan mindenhová. LastPass-t használok, de mióta a Gmail bejelentkezés két lépésben történik (f.név, jelszó) azóta nem képes például automatikusan kitölteni Gmail-nél az adatokat és a többinél sem jelentkezik be automatikusan. Vagy ez csak LastPass fizetős verziója tudja?
    Jó volna az is, hogy ha más bejelentkezik, akkor neki más kinézet legyen és más könyvjelzőket töltsön be a címsor alatti részbe is. És ha bezárom akkor természetesen lépjen ki magától. Tehát úgy mint a Windowsnál van a felhasználói fiókokkal.
    Meg lehet ezt oldani? Nincs sok kedvem már utánuk nézni ezeknek, de szerintem 2015-ben már elvárható lenne egy ilyen működés.
    Firefox 39.0

  • adika4444

    addikt

    Hali!

    Az mitől lehet hogy Firefox 55.0.3 indítás után baromi lassan hozza be az első lapot, utána meg már pörög. Tehát az indítás után kb. fél percig olyan mint ha nem lenne netkapcsolata, majd utána suhan rendesen.
    Csökkentett módban nincs ilyen gond, pedig nincsenek rajta kiegészítők.
    A másik:
    Ha huzamosabban fut, felzabálja a memóriát, és rohadtul lelassítja a gépet, pl. intéző lassul, totalcmd is időnként lassulgat.
    Win10 Pro 64 bitről lenne szó.
    van valakinek ötlete?
    köszi!

    üdv, adika4444

  • Cs1csó

    félisten

    válasz abdulka1 #57050 üzenetére

    Nem tudom nálam alapértelmezett pdf olvasó a Firefox böngésző - legfrissebb stabil - és semmi anomálit sem érzékelek:
    - ha be van zárva a böngésző mikor a gépen pl. egy pdf könyvre kattintok akkor megnyitja a böngészőt
    - ha már megnyitott böngésző van akkor egy új oldalon hozza a könyvet.

    - teszteld le LETILTOTT KIEGÉSZÍTŐKKEL IS
    Kártevő vizsgálat:
    - Adwclenaer, Emsisoft Emergency Kit, MBAM free, Hitman Pro
    ezután a böngésző ALAPOS eltávolítása - manuálisan a maradvány mappákat a user rejtett mappái mélyén is törölni - local, roaming localow helyeken

    - gép restart mehet fel a böngésző KEZDÉSNEK NE LÉPJ BE A FIREFOX FIÓKODDAL ÉS NE kezd meg a szinkronizációt hanem csak simán teszteld így

    ezután lépj be szinkronizálj és ha ekkor jön a gebazs akkor a szinkronizációs beállítások között van valami gond menj a szinkronizációs beállításokba és állítsd be hogy csak a EZ A KÉT dolog legyen szinkronizálva majd fuss neki megint az alapos eltávolításnak persze ha még ezt az elején megléped tehát még a böngésző törlése előtt belépsz ide és kiveszed a pipát a többi lehetőség közül akkor elsőre sikerülhet.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz DS39 #58208 üzenetére

    MÓDOSÍTOM: Vaklárma:

    Változtatások

    A korlátlan tárolási engedélyt hozzáadták a Firefoxhoz, hogy az uBO inline a Chromium verziójával hozza létre. Ennek eredményeként, amikor az uBO frissíti, a Firefox értesíti Önt az új engedélyről.

    Ne feledje, hogy az uBO Chromium változata a 2014-es első közzététel óta a korlátlan tárolási engedélyt nyilvánította.

    A Firefox még nem hajtja végre ezt az engedélyt, de úgy döntöttem, hogy mindenképpen hozzáadom, mivel a Firefox kimondja:

    Csak akkor kérje a "korlátlan tárolás" engedélyt, ha a bővítmény helyi adattárolója meghaladja az 5 MB-ot, ha ez nem haladja meg ezt az összeget, ne kérje azt.

    Nyugodtan lehet tovább használni, a saját gépeden fog az 5MB-nál több helyet lefoglalni ha jól értem

  • Gyurka6

    őstag

    válasz Intruder2k5 #63448 üzenetére

    Köszi, vivaldival megy de firefox nem hozza fel a lehetőséget, csak az ugrás vissza lehetőség jön föl.

    Gyurka

  • meroly

    veterán

    Sziasztok!

    Új Windows, új Firefox, de a hiába léptem be a Firefox fiókomba, nem hozza fel az elmentett jelszavaimat és az űrlapok sem töltődnek ki automatikusan. A Beállítások/Adatvédelem közt minden mentett bejelentkezésem ott van.

    Mi lehet a bibi? :F

    Köszi

    Impossible is nothing

  • Syl

    nagyúr

    válasz ledgeri #64334 üzenetére

    Igazad van, bár a probléma iOS specifikus.
    Ha valami weboldalon be kell jelentkeznem, akkor a mobil Firefox nem hozza fel a saját jelszavait (amit desktopról szinkronizál), hanem állandóan az iOS jelszókezelőjét hozza fel. Abban meg nem sok jelszavam van, lévén desktopon is Firefoxot használok)
    Hogy lehet rávenni iOS-en a Firefoxot, hogy a saját jelszavait használja, ne a rendszerét?

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Syl

    nagyúr

    válasz Rimuru #64336 üzenetére

    Köszönöm! :R

    Azonban.
    Ez nem Firefox, hanem rendszerbeállítás. Vagyis utána minden más (telepített app is) ebben akarja babrálni a jelszavakat.
    Valamint, nálam nincs Lockwise. Nem is tudom mi az.

    Nem értem. Hogy ha a desktopon elmentett jelszavakat leszinkronizálja a mobil Firefoxba (mert benne van mind), akkor egy weboldalra való belépésnél miért nem azokat hozza fel?
    Miért nincs FF-en belül ilyen beállítás, ha már egyszer ott vannak a jelszavaim?
    Ez nekem kínai...

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz snake1977 #64393 üzenetére

    :((( :(( :(

    Kezdik kihúzni nálam is a gyufát van egy csomó - saját szájam íze szerint - kialakított könyvjelző mappáim és jól meg voltak tömve kiváló volt a kis sorköz a sűrűség - erre most telibexarják.
    Ha valaki tud valamit én is kíváncsi lennék. Talán Reddit-en lesz rá valami... Amúgy felül is a menü részen gépészkedtek valamit nem hozza a Windows téma színét amit beállítottam.

    Kezd elgurulni a gyógyszerem egy újabb lépést tettem valamelyik Chromium alapú böngésző felé, bár most nem tudom azok hogy néznek ki mert lehet a Firefox is őket követi.

    [ Szerkesztve ]

  • =Thor=

    tag

    Sziasztok!

    Pár napja frissült a Firefox-om.
    (Amúgy ez is érdekes, hogy hosszú hetek óta szajkózta, hogy frissítsek, de én direkt nem nyomtam rá, erre egyszercsak frissítette önmagát egy elindításnál...)

    Szóval a könyvjelzőknél eddig úgy volt, hogy ha el akartam menteni egy könyvjelzőt,akkor behozta helyként azt a mappát, amibe korábban már elmentettem. Ha nem volt még elmentve a lap, akkor pedig nem hozott fel mappát, rám hagyta, hogy válasszak.

    Az új verzió viszont mindig azt a mappát hozza fel automatikusan az új könyvjelző helyének, ahová utoljára mentettem bármilyen könyvjelzőt.

    Ez nagyon zavaró, vissza lehet ezt állítani?

    [ Szerkesztve ]

  • Syl

    nagyúr

    válasz ledgeri #64918 üzenetére

    Félig OFF
    Nekem még soha nem sikerült elérnem, hogy az iOS Firefox a saját, szinkronizált jelszavait használja. Ha bele görbülök is, weboldalak bejelentkezésénél csak az iOS rendszerbe elmentett jelszavakat hozza fel, a saját jelszavai helyett. Így aztán hiába mentek el desktopon egy jelszót (és az szinkronizálódik a mozilla accounton keresztül), mobilon ugyanazt be kell vésnem az iOS rendszerbe is...

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • vjacintka

    tag

    Sziasztok!

    Az alábbi problémával fordulnék felétek:
    -4-5 napja megfigyeltem, hogy zavaróan belassult a google oldala, ha képet keresek és ránagyítanék be sem hozza stb...CHROME
    - gondoltam megnézem Firefoxon is:
    Nem kapcsolódott: lehetséges biztonsági probléma
    A Firefox egy lehetséges biztonsági kockázatot észlelt, és nem lépett tovább a(z) www.google.com oldalra, mert ez a webhely biztonságos kapcsolatot igényel.

    Más nem vett észre hasonlót ha a google-t használja tudom is én ha valamit keres?
    Semmilyen más oldallal nincs gond..
    Ötlet?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák