Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ujvendeg

    tag

    válasz idealist #22 üzenetére

    Igazán csak a korrektség végett, és ötször aláhúzva, hogy valóban nem akarnék általánosítani. Minden szakmában, hivatásban akad a jónál jobb és a rossznál rosszabb "szaktárs". Bőven tudnék konkrét példákat, messze a mobil világától. Telekom. Rokoni kérésre érdeklődés. A kérdéseim valahol a "szerviz szakija és az informatikai szakmérnök" tudása közt. De ha akarom, nyugodtan állíthatom: adott esetben akár tényleges szakmai oldalakat, a téma iránt műszakilag elkötelezett és az objektivitásra törekvő lapokat bújó, az iparon kívüli felhasználó is "előzheti" a szervi-szakit vagy éppen a szakmérnököt. Ennél bonyolultabban már lehetetlen finoman körülírni a tényt: az a lényeg, hogy az említett szolgáltató értékesítő munkatársához - aki egyébként rendkívül udvarias és türelmes volt - összesen 4 kérdésem volt, hadd fogjam rá: 4 szakmai jellegű kérdésem. Ebből egyiket sem tudta maradéktalanul megválaszolni, egyikkel kapcsolatban egyenesen visszakérdezett, miről is beszélek voltaképpen..... Ennyit ahhoz, hogy a "Telekom értékesítő" mennyivel tesz kompetensebbé valakit, mondjuk egy figyelmes, gyakorlott, műszaki ismeretekkel alapozott tudású ténylegesen hozzáértő "amatőrhöz" mérten??? A nevezett intézmény a példában felhozott két modell-ontó óriáscég , valamennyi, és a modellek közt néha igen kevés különbséggel előrukkoló termékét forgalmazza? Az én szolgáltatóm korrekt képviselője a benzinkutasi szakmából került értékesítői állásba, két kérdéssel zavarba tudnám hozni - de nem célom. Ennél a cirkalmas magyarázatnál egy angol szaklap valóban szakmai cikke fején találja a szöget: kb. másfél-két éve folyamatos a visszaesés a mobiliparban, mind a fejlődést, mind az eladást tekintve, és ez a lap a tesztjeiben nem a szerző vágyait, elképzeléseit közli, hanem száraz, tényszerű adatokat, és náluk láthatólag egyik gyártó sem "védett" márka (sőt maga a lap sem), mert igazán paradigmatikus műszaki bravúrt egyetlen gyártó sem mutatott kb. 2019 óta. Ugyanez a lap igen találó angolos iróniával közölte példaként: (a nálunk Szent Grál) S23-ról: az S21, helyrehozta az S20 hibáit, egyébként S20 új ruhában, az S22 elrontotta, amit az S21 helyrehozott, ténylegesen az S23 semmi eget rengető újdonságot nem mutat az S22-höz mérten. Míg egy kb. hasonló méretű telefonházba egy japán gyártó lazán bepakol egy 5000 mAh-s akkut, addig a Samsung a messze túlárazott prémiumkészülékével még névleg sem éri el a 4000 mAh-t, ugyanakkor indokolatlanul különleges, és energiaigényes processzort használ. Igen, a Motorola éppen mostanság felszálló ágban van. S ha már megzavartam a klubot: a t. szerző úrtól szívesen megkérdezném a 100 ezer ft alatti Samsung-telefonok melyikére gondol, hogy ténylegesen vízállóak lennének? Mert én az S10e-et sem mertem "fürdetni".

Új hozzászólás Aktív témák