Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • radio100jozs

    őstag

    Érdekes flottás tarifa történet, mikor a bruttó havidíj kevesebb, mint a cserébe kapott lebeszélhetőség.
    Konkrétan év eleje óta a munkám miatt olyan flottában vagyok az egyik kártyámmal, amit időszakosan tovább számláznak nekem, de maga azt a számlát nem látom, ami a telefon társaság küldi flotta cégnek. Belépéskor volt egy rövid tájékoztató, hogy mi mennyi. Ennek ellenére most már el kezdtem gyanakodni, hogy valahogy nem jön ki a matek, főleg úgy, hogy az 5 és a 27% ÁFA tételek furák voltak, túl sok volt az 5%-os, ami meg az internet, és így is volt szövegelve. Aztán a flotta cég kérésemre megküldte a mobilcégtől kapott számlarészletező oldalakat, és rögtön stimmelt a matek. Így néz ki:

    Tarifacsomag (XYZ nevű) havi alapdíj: 213 Ft + 27% ÁFA = 271 Ft
    200 MB internet: 787 Ft + 5% ÁFA= 826 Ft
    Összesen: 1000 Ft + ÁFA, azaz bruttó 1.097 Ft
    Havidíjból belföldi lebeszélhető: 1000 Ft + 27% ÁFA= 1.270 Ft

    Lényegében a havi díj és a lebeszélhetőség nettója 1000 Ft, de mivel ebben az internet is benne van, így eltérő ÁFA% miatt jön ki ez a fura helyzet. Na meg nem is tudtam, hogy az internet is lebeszélhető.
    Gondolom azóta van ez a dolog, amióta az internet ÁFA% elvált a 27%-tól, és így meg kell bontani a számlán.
    Mert addig tiszta ügy volt, 1270 Ft bruttó havidíj, mely teljesen lebeszélhető, és van benne 200 MB internet.

    Amúgy a percdíj nem a legolcsóbb, mert mindenhová bruttó 10,16 Ft, és mp-ben számol, csak a csoporton (flottán) belül ingyenes a beszéd, és nincs ingyen sms, a + internet opciók, meg a normál díjszabású.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák