Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Memora

    senior tag

    Sziasztok!

    Manapság egyre nagyobb teret nyernek az mkv. file-ok, ezérk gondoltam, hogy nem fog üresen maradni egy külön topic a témában (a fórumban eddig csak olyan ''csökevény'' topicokat találtam, hogy: Mkv -> avi, Mkv - hangcsúszás, stb). És mivel sokan, a laikusok (köztük én is) nem mozognak még olyan otthonosan ebben a HD témában, jó lenne egy átfogó topic a részünkre. Én most próbálok kettévágni egy méretesebb (7.88GB) file-t, hogy két DVD5 lemezre ki tudjam írni. Ehhez egy mkvmerge GUI nevű (vagy mkvtoolnix talán a telepítendő exe. neve, de az asztalon az ikonjára az előbbi van írva) programot tettem fel. Elég sok beállítást lehet eszközölni a programban, de ami engem aggaszt, az az, hogy a kimeneti file-nak a méretét (szélesség-magasság: display-dimensions) 1:1280x544-ben állapítja meg, ami tudtommal meg már nem egészen HD (az eredeti HD formátumok 1920x1080, 1366x768, 1280x720). A konvertálandó file 720p eredetileg, úgyhogy az az 544 nagyon nem stimmel. (Persze kézzel is be lehet állítani a felbontást a konvertálás előtt, na de az már milyen:D? Csinálja meg rendesen a program, azért van:)) Nem merem így átalakítani, nehogy esetleg veszítsen a minőségéből.

    Fancy quote placeholder

Új hozzászólás Aktív témák