Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • butyiba

    csendes tag

    Sziasztok,

    Egy kis segítséget szeretnék kérni 54GL ügyében. A router már 2,5 éve megvan. A wifivel voltak/ vannak kisebb problémáim
    A wifire csatlakozott gépeket ledobálta majd nem engedte csatlakozni a fix IP címes masinákat csak ha valamelyik DHCP-s géppel csatlakoztam. Utána ment minden rendben. Pár nap után kezdődött elöröl a probléma.
    Ezt úgy orvosoltam, hogy a Client Lease Time időt a DHCP-nél 0-ra állítottam. Innentől kezdve semmi gond nem volt kb 1,5 évig.
    Kb 2-3 hete újabb gond jelentkezett ( semmit sem állítottam a routeren ) mégpedig, hogy a DHCP-vel jelentkező gépeket ledobálja a Wifi. Ez úgy jelentkezik, hogy rácsatlakozoik a készülék és van, hogy elmegy akár egy órát is de van úgy hogy 2-3 percenként ledobja majd automatikusan visszajelentkezik. Csak a DHCP-s készülékeket, a fix IP-sekkel semmi gond. A DHCP-re azért van szükség mert ezek a készülékek olyan notebookok melyek máshol is vannak használva és nem szeretnén állítgatni az IP-címeket.
    A routeren a dd-wrt w23 sp2 van telepítve. Jelerősség jó vagy kiváló szokott lenni, tehát nem jelerősség probléma. A routerrel egy helységben is ugyanez a probléma és ilyenkor max térerő van. Nem csak egy géppel van gond hanem többel tehát valószínű a routerrel van valami gáz.
    Tudtok segíteni min kellene állítanom vagy törölni kellene valamilyen belső tárolót ?
    Resetet nem próbáltam mert akkor elállítódnának a beállításaim és nem tudom, hogy ha elmentem a beállításokat, amikor visszatöltöm vissza megy-e a hiba is. Táp ki-be már többször meg volt de nem segített.
    Remélem leírtam mindent. Ja és ADSL a kapcsolat ( ADSL modemen keresztül )

Új hozzászólás Aktív témák