Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Piftuka

    veterán

    válasz gabancs #24072 üzenetére

    Azóta eltelt egy kis idő, de hátha hasznos információ lesz mindazok számára, akik ilyen merevlemez vásárlásán gondolkodnak.

    Közben ugyanis beszereltem az Intel chipset-es notebook-ba a WD3200BEVT merevlemezt, s teljesen jól működik vele. :K

    Leteszteltem a laptop régi, Samsung, SATAI merevlemezét is. Itt látható az eredmény:

    Ezt követően az új WD3200BEVT merevlemezt az asztali gépemre kötöttem, s SATAII-ben használtam.

    A teljesen formázatlan merevlemez eredményei:

    Ezután megformáztam, s visszamásoltam rá minden adatot. Még mindig az asztali gépben, SATAII-ben az alábbi eredmények születtek:

    Végül, a notebook-ba beszerelve, immár SATAI-ben az alábbi sebességi adatokat produkálta:

    Fentiek alapján látszik, hogy bár a laptop-ban csak SATAI-ben van használva (a gép ennyit tud), az új WD3200BEVT merevlemez mégis majdnem dupla olyan gyors, mint a korábbi, Samsung HM120JI merevlemez.

    A sebességnövekedést egyébként a gépen dolgozva is nagyon jól érzékelni lehetett.

    A WD merevlemez ráadásul teljesen hangtalanul, a korábban egyesek által említett "zavaró fejkattogás" nélkül végzi a dolgát. ;)

    A fenti esetben egyértelműen jó vételnek bizonyult. :C

    Az pedig majd kiderül, hogy hosszú távon mennyire megbízható. ;)

    [ Szerkesztve ]

    "Aquila non captat muscas."

Új hozzászólás Aktív témák