Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cqr

    aktív tag

    válasz cqr #23 üzenetére

    Talán többeket érint ez a kérdés(em), mostmár itt az ideje hogy vki megválaszolja :D

    Kb 20 teszt, tömérdek vélemyény elolvasása után megvettem a 8GB os sima flash voyagert.
    A tesztelő oldalak mind a 32/16-os sebességet kapták, de nekem csak 32/7.2 jött ki mind a 4-5 (többé kevésbbé az összes elérhető) irás/olvasás tesztelő programmal (több gépben is kipróbálva)... Ez azért nem volt túl feldobó mert nem úgy mentem be a boltba hogy azt a gumis fekete-kék pendrive-ot kérem,nem véletlenül öltem bele időt a tesztek végigolvasásába... Ezután a corsair supporter fórumának végigolvasása után összefoglalva röviden a "story"t :
    - kezdetben a corsair a flash voyager gt-ket a sima flash voyager köntösében adja ki igy a tesztelő oldalak (többek közt a ph is) 33/22 körüli sebességet kapnak a simára.
    -majd heyreáll a ""rend"" és a sima 33/16 os értékekkel kerül forgalomba.
    -Végül (ez nem is olyan régen történt) a corsair gyártási technológiát vált SLC->MLC re melynek következtében az irási sebesség jelentősen visszaesik a jelenleg is elérhető 32/7 re.

    Az MLC-vel gazdaságossabban tudja kihozni nyilván ezért is csökkent olyan gyorsan az voyager ára, DE hogy a sebességcsökkenésről nem ad infót, ellenben az interneten a mindenhol elérhető tesztek olyan sebességeket mutatnak mellyel már köszönőviszonyban sincs a jelenlegi, de (kinézetre, névre stb. persze ugyan olyan) az azért nem túl "szép" dolog..

Új hozzászólás Aktív témák