Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • _András_

    tag

    Sziasztok,

    Klimatizálni tervezem a lakásomat, két klíma segítségével gondoltam.
    Egyik a hálószobába (19m2), másik a nappali-konyha-előszobába (31m2)
    Csatolt képen jelöltem, hogy hova is gondoltam az elhelyezésüket. Legfelső emeleten vagyunk, így a kültéri mindenképp lapostetőre menne.

    Hűteni és fűteni (H tarifával) is szeretnénk. A kérdésem az lenne, hogy 200-250ezres kategóriában melyik klíma lenne a megfelelő erre a célra?
    Én a következőeket néztem ki:
    Gree Comfort X 3,5kw - 230ezer
    Syen Muse 3,5kw - 200ezer (Specifikáció alapján a kültéri egység sorozatszáma megegyezik a Comfort X kültériének sorozatszámával. Ha jól gondolom ez csak egy átmatricázás, körülbelül ugyan azt kapom meg, mint ha Gree matricásat vennék 30ezerrel drágábban)
    Daikin FTXF35A (245ezer) vagy FTXC35B (225ezer) + 15ezer a wifi modul / klíma
    A két Daikin között mi a különbség? Ahogy néztem mindkettő már az új R32es hűtőközeggel van, mindkettő fantázia neve a Sensira.

    Ezek a Daikin klímák ajánlottak fűtésre? Leírás szerint csak -15 fokig tudnak fűteni ellenben a Gree/Syen -22 fokig.
    Daikin mellett számomra a quiet mód van (20dB), Gree/Syen pedig (26dB). Viszont ha nem tudnak annyira fűteni mint a Gree/Syen, akkor hiába csendesebbek.
    Gree/Syen mellett, pedig az elméletileg jobb fűtés, a jóval több funkció, alapból wifisek, többféle légszűrő van bennük.

    Van tapasztalatotok ezekkel a klímákkal? Melyikkel járhatnék jobban?

    Előre is köszi,

    Üdv,
    András

Új hozzászólás Aktív témák