Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz al_age #1 üzenetére

    SB Audigy 2 ZS Bulk - meg talan belefer a 15-be. A Retail nem fer bele, de a Bulk igen. Ha nem megy, akkor az Audigy 2 Bulk - az biztosan belefer.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • qetuol

    csendes tag

    válasz al_age #1 üzenetére

    heló mindenkinek!!

    van egy toshiba satellite A200 notim , beépített realtek HD audio driverrel. szeretnék "normális " hangfalaket venni hozzá, mondjuk logitech z4 re gondoltam. A kérdésem az, h ajánlotok e egy másik (external) hangkarit venni hozzá és ha igen , akkor milyet?
    fontos: kizárólag zenehallgatásra használnám....mégpedig igényes zenét hallgatok :U

    mod1: ja, ops: win vista, ha még kell valami info kérdezz
    mod2: ára ne legyen horribilis

    [ Szerkesztve ]

  • mterno

    csendes tag

    válasz al_age #1 üzenetére

    Hello
    Volt módomban sok tipusú hangkártyát tesztelni (Creative,ASUS,Genius,stb.),de elsőre ki merem jelenteni,hogy aki a hangzásra megy nem a zseb kapacitását méri fel elsősorban,annak csak a Creative hangkártyákat ajánlom.
    Most is van tulajdonomban 2 altipus a Creative-tól, SB X-Fi Xtreme Music (aranyozott csatlakozókkal) és SB X-Fi Xtreme Audio PCI-E slot-al.
    Mindkettő maximálisan letesztelve,és magasan mindfelett ál,úgy hangzásban,mint minőségben.
    Az ASUS Xonar DG-t is kipróbáltam,de rövid időn belül megváltam tőle,mert nem azt a hangzást adta,amit egy külön álló hangkártyától elvárná az ember,főleg ha füle is van a különbség felméréséhez.
    A zenei hallásommal soha nem volt gondom,ezért észre veszem a hangzás beli különbségeket,annak ellenére hogy egy kis Blueberry 2.1-es set-en halgatom a zenét,és ha már ezzel a set-el ki hallani,akkor ott tényleges a különbség.
    Nem akarok senkit rábeszélni vagy lebeszélni,hogy mit vásároljon,úgy is azt maga fogja idővel eldönteni.
    Olvastam olyan fórumot is,ahol azért nyomták le pl a creative hangkártyát,mert komplikált a telepitése és egyes esetekben operációs rendszer függő a hangkártya,de utóbbihoz ott van a creative hivatalos honlapja,melyről kis szerencsével és utána keresés után megszerezhető ingyen az adott operációs rendszerhez készitett driver.
    Szóval ki merem jelenteni,hogy Creative hangkártya függő vagyok,mert lebilincselően lágy hangzást ad,nem durrog-csörög-nyekereg a hangzás még maximális túlhajtás alatt sem,nem beszélve a lineáris beállitás alatt kiadott hangszinre.
    Sok sikert a teszteléshez.

  • Sz_David

    tag

    válasz al_age #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Ma vagy holnap rendelek egy Edifier R1900Tii hangfalat, és van egy integrált Realtek HD Audio (AsRock H61M-GS alaplap) hangkártyám.

    Szeretetek vegyek hozzá külön hangkártyát?
    Ha igen, akkor 15 fölé nem szeretnék menni, és csak PCI-E x1-es slot van.
    Szerintetek milyet vegyek? :)

    Segítségeteket előre is köszönöm :)

    Igazából ennyit sem szeretnék rákölteni, mert 40 körül van már így is a számla összege, és akkor ezzel meg 55 lesz. Megér ez ennyit? Vagy akár többet is? :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák