Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hurkafej

    aktív tag

    válasz Jackal2 #2 üzenetére

    Szia.
    Én ilyen forrasztóállomást használok, [link], nem egy profi cucc, viszont barkácsolásra ennél jobb eleinte szerintem nem szükséges, mert olyan precíz alkatrészeket nem fogsz valószínű kezdésként forrasztani, amit kinyírhatnál azzal, hogy nem a legprecízebb a hőmérséklet szabályzása.
    A hőmérsékletet rendesen tartja, sokféle hegy is kapható hozzá, én sokat forrasztok vele, vastag vezetékeket is alkalmanként. Persze menőbb és kényelmesebb egy precíz állomást építeni a Hako pákához például, és az biztosan jobb lesz mint ez, viszont az ára sem annyi.

    Olvastam, multimétert is keresel.
    Gondolom akkumulátorok mérésére akarod használni, például, hogy kellene-e egy több celláshoz balanszolós töltés.
    A maximum ameddig el lehet menni pontosságba az neked, a DC 0,5% kategóriába eső pontosság, ez az a kategória ami már közelít a labor műszerek felé.
    Mivel 20V-os méréshatárba méred az akku cellákat, az azt jelenti, hogy a mért érték pontossága 0,1V, ami már épp jó lehet.
    A tesco gazdaságos és társai műszerek 2-5% között lehetnek valahol, ami közelsem kielégítő. :)

Új hozzászólás Aktív témák