-
Mobilarena
Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Aktuális hozzád illő legjobb ajánlatokért pedig kérdezz bátran itt a fórumban!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!
Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás
-
(rögzített hozzászólás)
Mielőtt ajánlást kérnél az alábbi kérdésekre válaszolj:
1 - Mennyi a keret?
2 - Használtpiac játszik?
3 - Külföldi rendelés játszik (Maxgaming, ebay, amazon)?
4 - Mire használnád az egeret?
5 - Hogyan fogod az egeret (palm / claw / fingertip)?
6 - Mekkora kezed van? Tenyér tövétől középsőujj végéig + szélesség, cm-ben.
7 - Milyen egered volt korábban?
8 - Egyéb igények (plusz gombok, RGB, stb.)
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
pinnacle #105100 üzenetére
Vagy lehet talán amiatt nincs topikgazda, mert megunta a sok feleslegesen önérzetes és tanácsra nem hallgató embert.
Amúgy nem értem a problémát. Bejössz, kérdezel. Kapsz választ. Ha nem tetszik tovább állsz. Jelen esetben sosem a szakik győzködik a kérdezőket, hanem Ti kéritek ki magatoknak rendre, hogy nem tetszik a válasz amit kaptok.
És ez egy szakmai topik. Nem véleményegyeztető bulvárloldal ahol telespammelheted az oldalt mint a facebook messengert. -
Zaied
addikt
válasz
pinnacle #105100 üzenetére
Előző topikgazda jelen. Részemről meguntam az embereket győzködni, arról hogy sokszor olyan igényik vannak, amiket a piac nem akar normálisan kiszolgálni, lefedni, mert réteg igény. Ilyenkor kompromisszumot kell kötni vagy olyan módon változtatod a használati módod hogy lefedje a normális egerek halmazát, vagy veszel egy túlárazott bazári vackot aminek csak a marketingje jó vagy az se.
Továbbá meggyőzni arról az embereket, ha zsebből veszek és kipróbálok több száz egeret(most is van itthon több mint száz különböző modell, gyakorlatilag az ami ajánló táblázatba van), javítottam is már jó párat, akkor nem a levegőbe beszélek és nem egy fizetett marketing hirdetés vagyok akire nem érdemes hallgatni.
Próbál az ember a saját szabadideje, pénze rovására INGYEN segíteni vadidegeneknek, akik nagy ívbe tojnak a fejére, vitatkozással telespammelik a topikot és aki valóban az itteni emberek véleményére kíváncsi az meg elsikkad.Konkrét példa ha elmennék egy orvoshoz aki szakvéleményt állítani ki arról, hogy jobb a könnyebb egér, akkor is az olyanok mint te, tojnának rá és akkor se lenne igazam.
Most is győzködhetnélek, hogy szoktunk nehezebb egereket is ajánlani, ha indokolt, de úgy se hinnéd el, pedig csak vissza kéne keresned...
Én meg erre/ilyenekre csesszem el az időmet nettó fölöslegesen...
-
Santi22
aktív tag
válasz
pinnacle #105089 üzenetére
Erről eszembejutott az "értem én csak leszarom" felirat.
Nem arról van szó, hogy nem lehet megérteni, mindenki érti, de ez egy szaktopik, itt nem fognak bólogatni a rossz berögződésekre (mint dönthető görgő meg nehéz egeret akarok, mert 20 évig az volt), hanem igyekeznek a helyes irányba terelni.
Még alternatív ötletet is kaptál a dönthető görgő helyett.
Az, hogy te elfogadod vagy nem az már a te döntésed. -
Mephike
őstag
válasz
pinnacle #105078 üzenetére
Nehogy már beleszóljál ebbe.
Azt csinálsz amit akarsz, miden a Te döntésed.
Azon viszont felesleges vitatkozni, hogy az oldalra dönthető görgővel kizárod az egerek 99%-át (benne egy sok jó egérrel). Azon is kár vitatkozni, hogy az általad használt egér kényelmetlen, hiszen csiszolni akarod, mert vág. A tömegről kár vitatkozni, megvan az a tulajdonsága, hogy mérhető. A 85 gramm nehéz, ennyi.
A burkolt javaslatom az volt, hogy próbáld ki a gesture-t az egereddel, mert akkor lehet el tudnád engedni a dönthető görgőt. Ha mégsem, akkor gazdagabb lennél egy tapasztalattal, és mivel ez ingyenes dolog nem fáj semmibe, max pár percet szánnál az életedből rá. Amivel már előrébb lennél, mint azokkal az egerekkel, amikkel már próbálkoztál és mégsem használod őket, ahogy a mostanit sem fogod, hiszen szimplán csak kényelmetlen a használata, hiszen vág. -
Mephike
őstag
válasz
pinnacle #105074 üzenetére
szerintem így gyorsabban lehet előre-hátra lapozni
Egy sima gesture-t nem fog semmi oldalra dönthető meg, oldalsó gomb "legyőzni". Arról nem beszélve, hogy azzal megoldod azt a problémát, hogy ilyen fél téglákat vegyél, ami után azon agyalsz majd, hogy miként csiszolgatod majd smirglivel, hogy jó legyen... -
HDAdriano
tag
válasz
pinnacle #105059 üzenetére
Hali!
Szabad megkérdeznem neked mik a tapasztalataid a Cherry Xtrfy M50-ről?
Berendeltem 1-et vezetékesből, de úgy néz ki még sokáig nem jön meg, ezért még lemondható állapotban van talán.Zörög, recseg a háza, ha nyomkodod vagy rázod?
A bal és jobb gombja lötyögnek oldal irányba, ha erőlteted vagy csak hozzá érsz?
Mi a véleményed a kapcsolóiról?
Illetve a görgője forgatásra és lenyomásakor valami szokatlant veszel észre, esetleg hangos-e? (nem konzisztensen fut, fura hangot ad ki görgetéskor lenyomáskor, vagy jobban beesik a kelleténél)Bocsi, ha faggatlak, sajnos egy tesztet nem találtam az egérről annak ellenére, hogy fél éve a piacon van..
Válaszodat segítséged előre is köszönöm!
-
Enton
addikt
válasz
pinnacle #105059 üzenetére
Ilyen esetben a macro a megoldás, ha nem engedi a gombkombót odarakni. Macroban rögzíted a ctrl+h-t, azt már szokta engedni akárhova oda biggyeszteni.
Zaopin-nél jártam így, oldalsó gombokra nem adja be a billentyűzetet, így macroban rögzítettem és azt már tudtam oldalsó gombra rakni. -
t.imi
addikt
válasz
pinnacle #104551 üzenetére
Nagyon köszi a listát, el is mentettem.
Turtle/Roccat már van kettő, egyről el is feledkeztem, másik márkát próbálnék ki.
Turtle Beach Kone II 35k soknak tűnik érte, bár évek óta nem követem az egerek fejlődését.
A digó orrú cipőkre hajazó egereket nem szeretem én sem, hátul feküdjön fel a tenyerem, elöl enyhe V a mutató és középső ujjnak.#104555Mephike sok sok éve mindenképpen 3 gombos egeret akartak rám beszélni mini görgővel, mert tök fasság az 5 gomb és a komolyabb méretű görgő.
Böngészőben meg lehet oldani backspace - odahúzod a mutatót és klikk. Azóta a komolyabb gyártók is eszméltek/jöttek az elvárások/plusz extraként bevezették egyiket másikat, esetleg mindkettőt.
Valóban egyén függő, ha lehet kényelmesebb, miért is ne? Hobbistáknak mint én, fontosabb a kényelem, mint 10-20 gramm. HC játékosok más tészta. -
roseA580
tag
válasz
pinnacle #104551 üzenetére
Szia!
Nekem sem vált be a Logitech G502 X, főleg a görgője nem tetszett.
És sűrűn DPI-t is váltottam a bal gombbal való kattintás közben, mert hozzáért az ujjam a közvetlen melletti gombhoz.Ma megjött a "Mouse Gaming Razer Basilisk V3 Chorma RGB", ezzel már rögtön megbarátkoztam, mert ég és föld a különbség e kettő között.
+ Nincs már véletlen DPI váltás, a görgője is sokkal jobb!
+ Sötétben sem kell keresnem a fekete egeret a fekete mouse padon.
Az oldalsó "sniper gomb" sem fog zavarni, mert a sokkal nehezebb véletlenül megnyomni mint a G 502 X-nél, ahol sokszor megnyomtam akaratlanul is. (ha meg eltávolítom akkor természetesen nem használható)Már a frissítést is feltettem, mert régi volt a firmwaréje az egérnek.
Az hogy nehezebb annak csak örülök, mert a G502 X-et túl könnyűnek találtam!
Igen, ilyen ember is akad!
3200 DPI-vel használtam mindkét egeret, mégis a G502 X sokkal pontatlanabbul működött nálam mint ez!Érdekesség:
A Logitech megadta a garanciát az eMAG-os vásárlásra, a Razer nem, a regisztrációt azért elfogadta. (persze kétszer annyiért vegyem meg közvetlenül tőle vagy jogosított viszonteladótól, mert akkor ad rá garanciát ő is)
Persze jogosított viszonteladót egész europában nem tudott mutatni az oldal!Így ahogy szerdán megjön a G512 Carbon, a G502 X-et küldöm is vissza az eMAG-nak.
Folytatás a keyboard topicban!
-
Mephike
őstag
válasz
pinnacle #104553 üzenetére
Elolvasgatom itt az igényeket, és vágyakat, ki mit fogalmaz meg egy egérrel kapcsolatban. Vitatkozhatunk azon, hogy van-e létjogosultsága a sok gombos egérnek, vagy a dönthető és/vagy végtelenített görgőnek, elmélkedhetünk azon, hogy melyik szín lányos vagy éppen buzis.
De azért oda ne jussunk már el, hogy a 100 grammos egérnek örülünk és elfogadhatónak tartjuk... Ez utóbbi állítás fixen baromság és mégis minden hónapban jön valaki, aki azzal kampányol, hogy ő ha kell fél téglát is tud mozgatni. Semmi gond nincs ezzel, erre való az edzőterem, de nem az egér. Mondom a színén az egérnek vitatkozhatunk a tömegén nem, mert ez utóbbi szimpla fizika. -
RAMyMamy
tag
válasz
pinnacle #104553 üzenetére
Az MX518 egy lassan 20 eves eger. Akkor meg a sulyozhato feltegla volt a divat, manapsag meg az 50 grammosak. Ez van, haladni kell a korral. Nem csak a usereknek, a gyartoknak se artana.
Meg mindig jobb lenne egy 50-60 grammos eger, ami sulyozhato, mint ilyen felteglak. Szemely szerint nekem 70-80g mar idealis.
A potty talp nem fog lejonni, ha jo a ragasztoja.
Tiger Ice V2-t dicserik sokan, nekem inkabb az Ultraglide valt be, ez utobbit siman tobbszor is vissza tudod szedni, ha nem jo helyre raktad elsore, vagy pl. szetszedeskor.
Hardverapron nezz szet. -
komyka
tag
válasz
pinnacle #104409 üzenetére
A sima GPRO nem lenne jó? Anno én is dönthető görgős egeret kerestem nagyon sokáig pont a két programozható plusz gomb miatt, de nem sikerült olyat találni ami jó lett volna. Aztán apróról olcsóér rápróbáltam egy GPRO-ra és nekem a forma nagyon bejött, a plusz 2 gomb a jobb oldalán meg -nekem- tökjól kiváltotta a dönthető görgőt.
-
roseA580
tag
válasz
pinnacle #104425 üzenetére
Szia!
Én most rendeltem egy G502 X-et, remélem hogy már holnap használhatom is.
Megrendelés elött azért utána néztem a gyártói adatoknak és teszteknek is.Erre mit olvasok ebben a fórumban:
"Logitech G502X tökéletes lenne, ha nem zavarna a hüvelykujj támasz."Remélem hogy engem nem fog zavarni!
-
fasundiszno
csendes tag
válasz
pinnacle #104418 üzenetére
A "szélesség" becsapós, mert az egerek egy részénél kicsit bedől az egés oldala (lefele szűkül), másikoknál meg szinte teljesen lapos. Így a fogás szélessége nincs szoros összefűggésben az egér tényleges szélességével. Ha lehet rtings-en hasonlítsd össze az egerek 3D-s nézetét.
Egyébként én nemrég egy Glorious Model I 2-t szereztem. Nem kiemelkedő, de legalább vannak rajta extra gombok, bár a 4 oldalsóbónak az elhelyezése nem optimális. Az egyik legnagyobb gondom vele, hogy nekem kicsit széles, mivel az oldala szinte teljesen lapos, de úgy tűnik, hogy még ezzel együtt is kb. ugyan olyan a fogás szélessége mint G502 X-nek. ( [link] ) (Grip tape mindenképp ajánlott hozzá, de nincs előre szabott. ) Illetve nekem túlságosan döntött, különösen a jobb egérgomb túl mélyen ül a balhoz képest. (Btw. én alapvetően 1-3-1-es claw fogással használom az egereket, ha lehet.)
Ha széles egeret szeretnél (1-2-2-es) palm fogással, esetleg körülnézhetsz a Redragon-nál, csak azok nagyon nehezek szoktak lenni. (Nem dönthető görgős, de van sok gombosuk.)
-
FireKeeper
nagyúr
válasz
pinnacle #104412 üzenetére
szerintem a legfontosabb metrika hogy az alkar-csukló ne legyen megtörve, hanem lehetőleg minél egyenesebb vonalat húzzon. lásd itt
ehhez nem feltétlen kell hogy vertikális vagy ergo egérről legyen szó, de az alkart valahogy meg kell támasztani, én nemes egyszerűséggel ezt úgy oldom meg hogy viszonylag mélyen az asztalon van betolva az egér és alkaromat az asztallapon pihentetem. -
FireKeeper
nagyúr
válasz
pinnacle #104409 üzenetére
esetleg ez. ugyan nem oldalra dönthető görgő, de +2 gomb, bár hogy milyen funkciót lehet rá programozni arról gőzöm sincs. illetve a minőségért sem tudok garanciát vállalni mert ezt a konkrét modellt nem próbáltam. ugyanettől a gyártótól az X3-at próbáltam, az pozitívan meglepett.
amiket linkeltél azok mind túlárazottak szvsz ahhoz képest amit nyújtanak. főleg az a corsair egy kibaszott rablás majdnem 40 ropi egy vezetékes egérért ráadásul a corsairtől aki hírhedten silány minőséget csinál. sajnos ezzel az oldalra dönthető görgős követelménnyel az általunk ajánlott egerek kb 100%-át kilövöd. Keychron M6 jut még eszembe de az meg a hivatalos oldalon out of stock.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
pinnacle #104310 üzenetére
Sajnos nem jó nekem a G502X.
Valamiért csak görcsösen tudom fogni. Valószínűleg azért, mert keskenyebb, mint a megszokott RX250, furán oldalra áll a hüvelykujjam, tartó sem jó, jobb lenne ha az egérpadon lehetne az ujjam, illetve kényelmesen akkor tudnám fogni, ha a tenyerem teljes súlyával az egére lenne, ilyenkor a hüvelykujjam túllóg az oldalsó "sniper" gombon, amit már kivettem, de így is kényelmetlen a helyére rakott üres gomb.
Melyik lenne az ajánlott nagy, széles, ami jól megfogható teljes tenyérrel, egér, aminek a görgője oldalra is dönthető? Azért fontos a dönthetőség, mert nekem még minimum 2 gomb, de jobb ha több, kell a szokásos 2 gomb, görgő mellett, amikre billentyűparancsot tudok programozni?
Alzaban néztem a Corsair M75-öt, ez egészen jó, de egy kicsit hosszú és keskeny, a saját márkás Rapture PYTHON fogása is jó volt, csak gondolom ez gyenge minőségű lehet, Logitech G Pro X Superlight 2 is nagyon jó fogású volt, talán egy picit rövid, de ennek nem dönthető a görgője.
Geizhals listájánál talán nincs is nagyobb, onnan a ROCCAT KONE XP, Air változat, Turtle Beach Kone II vagy Air változatra gondolatom. Van ezekkel tapasztalat, tudtok jobbat ajánlani?
Egyébként meg lehet szokni, hogy görcsöl a kezem az egértől, idővel elmúlik majd vagy jobb cserélni? Teljesen jól lenne a G502X ha nem fájna a kezem tőle. -
fasundiszno
csendes tag
válasz
pinnacle #104358 üzenetére
Szia! Itt kb mindenre rá lehet szűrni (új oszlopot kell adni a táblázathoz, a te esetetben pl a "scroll wheel tilt"-re kell szűrni): https://www.rtings.com/mouse/tools/table
+ a kiszemelt egerek 3D-s modelljét is össze tudod hasonlítaniEgy valamire kell csak odafigyelni, hogy rtings-en a "megbízhatósággal" (idővel előkerülő rendszeres problémák) nem foglalkoznak (érthető okokból).
Illetve "csak 10 egeret tudsz megnézni" előfizetés nélkül, ami igazából csak annyit jelent, hogy 10 egerenként pl. újra kell nyitnod a privát ablakot (firefox-szal) vagy új konténerre kell áttérned (ha használsz), talán a sütik törlése is megoldás, de azt ,ég nem próbáltam. -
FireKeeper
nagyúr
válasz
pinnacle #104361 üzenetére
Nem is értem, miért nincs jobban elterjedve.
mert extra hardver kell hozzá (+2 mikrokapcsoló) és mechanikailag nem olyan evidens megcsinálni hogy jó legyen. legtöbbször az oldalra döntési funkció azzal együtt jár hogy normál üzemmódban szarabb lesz a görgőd, és emellett extra súlyt is rak az egérre. -
pinnacle
nagyúr
válasz
pinnacle #104355 üzenetére
Nincs valami ötletetek, hogy hol tudnék szűrni, jobbra, balra dönthető görgős egérre? Lehet ilyen kellene, mint a Razer Pro Click Mini, csak ez biztos kicsi nekem.
Geizhals-on részletesen lehet szűrni. Mondjuk nem tudom mi a különbség a 2x2 illetve a 4 irányú görgő között. Lehet a 2x2 a "szabadonfutós" görgetést jelenti. -
pinnacle
nagyúr
válasz
pinnacle #104310 üzenetére
Logitech G502 X vettem végül. Jó összerakottnak tűnik, de sajnos kettő probléma van. Az egér görgő szörnyen hangos. Ez valami hiba, vagy mostanában így csinálja a Logitech? Nagyobb gond, hogy nem tudom rendesen megfogni, mert az oldalsó billentyű nyomja a hüvelykujjamat. Emiatt kicsit el kell tartanom, vagy ujjfogásra kell váltanom, de ettől meg estére már fájt a kezem. Valószínűleg ezért találtam kényelmesnek az Eternico MS510-et, mert a hüvelykujjnál nincs semmi gomb, teljesen tenyérrel foghatom.
Van olyan oldal, ahol rá tudok szűrni a görgő oldalra mozgathatóságára? Ezt használnám előre, hátra funkciónak, még kettő gomb kellene csak, persze ha több van az jó, csak ne legyen útban a hüvelykujjamnak. Olyan kellene, mint az Eternico, ami ugye Logitech MX Master 3S másolat, csak oldalra mozgatható görgővel. Illetve lehet mégis wireless egeret vennék, mert sokszor elfárad a kezem az asztalon való egerészéstől, így magam mellett egy kis padon folytatom. -
omfgk
veterán
válasz
pinnacle #104321 üzenetére
https://download01.logi.com/web/ftp/pub/techsupport/gaming/OnboardMemoryManager_2.1.7479.exe
https://download01.logi.com/web/ftp/pub/techsupport/gaming/OnboardMemoryManager_2.2.5062.exe
De gondolom a legújabb mindent felismer.
Csak van olyan egér amit a régi nem ismert. -
FireKeeper
nagyúr
-
-
-
ribizly
veterán
válasz
pinnacle #78735 üzenetére
Mivel mindegyik ugyanazt a 2.4GHz-es sávot használja (különböző kódolás, hibatűrés, védősávok, stb. alkalmazásával), így a mikró, WiFi, bluetooth is mind befolyásolja a működést.
Ezekhez a Lightning-os cuccokhoz egyébként nem tudok róla, hogy lenne bármilyen mérő cucc. -
jeni
félisten
válasz
pinnacle #78733 üzenetére
itt is vannak adapterek,igaz AA-AAA-ra pont nincs.
kérdezzél rá ott. -
ribizly
veterán
válasz
pinnacle #78733 üzenetére
A G102, G203, G304, G305 és a G Pro 3366/Hero egereknek ugyanaz a shell-je, így 100%-ban azonosak méretben, formában és fogásra is:
Ha másképpen érzed, az placebo!
Egyedül az oldalgombok mások, mert azt konkrétan elb@szták a G304/305-nél, mivel igen nagy pretravel van mire kapcsolnak.Ha nehéznek érzed, akkor Energizer Lithium elemet kell beletenni. Ha még úgyis nehéznek érzed, akkor meg AA - AAA konverter, AAA Energizer Lithium elem és még a cover-t is leveheted.
Amit link-eltél ebay, vagy mondjuk amazon.de-ről lehet rendelni. -
ribizly
veterán
-
ribizly
veterán
válasz
pinnacle #78580 üzenetére
Egyéntől függ. Nekem pl. kb. 10 másodperc alatt kiderül, hogy kb. okés vagy sem. Ha nem akkor később sem lesz már jó, ha akkor jó az még semmit sem jelent. De mindig kéznél van az addigi tuti és az dönt, hogy arra visszamarkolva milyen az élmény. Eddig akármit próbáltam a G102-re vissza mindig egy "végre hazaértem" érzés fog el.
Ezért is kell mindig 2 egeret hasonlítani, mert akkor meg tudod mondani, melyik jobb és onnan lehet további egereket nézegetni, összehasonlítani.
A RVM esélyes, hogy keskeny lesz már.Ugyanakkor vannak olyanok, akik erre nem figyelnek és kb. teljesen mindegy mit fognak órákon át. Na nekik teljesen mindegy milyen az egér, mert "megszokják".
-
Cs1csó
titán
válasz
pinnacle #78500 üzenetére
Hasonló Bungee-m van - az is Razer csak máshogy néz ki V alakú nem "tele" talpas, szeretem. Atyaég, már lassan 5 éves!
Hogy sokáig maradjon a "ragacsosság" a talpán egy a titka: találd ki hogy PONTOSAN hol legyen a helye takarítsd le az asztalt valami jó alapos zsírtalanítóval pl. JAR vagy alkohol stb. majd ha már csont száraz nyomd rá. Ezek után ha jön az asztal takarítása pl. egy nedves enyhén tisztítószeres kendővel akkor az egyik kezeddel stabilan nyomd le a másikkal pedig amiben a törlőkendő van óvatosan töröld körbe. Könnyen feljöhet ezért kell ilyenkor egyik kézzel lefogni.
-
ribizly
veterán
válasz
pinnacle #78500 üzenetére
Sajnos azon bizony csak a kábelcsere segít:
1. Paracord rendel,
2. teflontalp rendel,
3. szétszed (garancia elbuk),
4. gyári kábel elhajít,
5. új kábel berak,
6. összeszerel
7. nagyon örül.A gyári kábel a Zowie Camade-ba (és klónjaiba) belefér, de úgy sem lesz az igazi.
-
ribizly
veterán
-
ribizly
veterán
válasz
pinnacle #77434 üzenetére
ÓÓÓÓ. Azzal a 21-es lapáttal már érthető miért is nem kényelmesek ezek az egérkék.
Azt a billenthető görgőt inkább oldalgombokra szokás manapság tenni, hogy ne gyilkoljuk a görgőt ilyenekkel.
Lehet kicsik, de palm-ra (csak példák):
- Razer Deathadder V2
- Steelseries Rival 310
- Zowie EC1-BLehet jó fingertip-re (csak példák):
- Glorious Model O
- Razer ViperPixel-be el kell vándorolni és rápróbálni.
-
ribizly
veterán
válasz
pinnacle #74577 üzenetére
Igen. Az hangos és mindegyiknél így van. Egyedül kapcsolócsere "oldja meg" (silent kailh).
@(#74581) Duracellm...
Van itthon. Ha még csak az volna.Tudom, de megy tovább és nem feltétlenül előnyös ha házilag javított darabot próbálok eladni. Inkább csere újra és mehet.
-
pinnacle
nagyúr
válasz
pinnacle #58650 üzenetére
Ebben az 1000 Hz-ben tudtok segíteni? Úgy emlékszem régebben ezt csak patcheléssel lehetetté elérni és terhelte a rendszert. Itt az olvasom, hogy USB lekérdezési sebesség: akár 1000 lekérdezés / másodperc Akkor ez azt jelenti, hogy 125Hz-en is működik, legfeljebb nem lesz annyira finom a mozgása?
-
dobragab
addikt
válasz
pinnacle #33241 üzenetére
G302 még ki se jött, G402-ről pedig itt olvashatod jaffa tesztjét.
A G400s-hez képest: több, (szerintem) jobban pozícionált gombok, pontosabb érzékelő (a különbséget földi halandó játék közben sose érzékeli), drágább, és nagyon új, tehát nem tudjuk, mennyire lesz tartós, a G400s viszont már bizonyított.
-
kNG
senior tag
válasz
pinnacle #15413 üzenetére
Mennek azért az egerek asztalon, azzal nincsen baj, hétköznapi használatra úgy is jó, és nem kötelező az egérpad...egérpad inkább akkor kell, ha valami miatt komolyabban veszed (pl. grafikai munkák, ahova precíz mozdulatok kellenek, vagy komolyabban játszol multit) + azért jó, mert az egér talpai nem kopnak annyira...de így is jobb minőségű egér esetén évekről beszélhetünk, mire az asztal miatt egyáltalán kopni kezdene!
-
kNG
senior tag
válasz
pinnacle #15411 üzenetére
Alapvetően egér alá kéne egérpad, lézeres alá meg főleg...steelseries qck minit ajánlok, kb. 2000 Ft, hidd el, az egered meg fogja hálálni (talpak hosszabb élettartama, jobb irányíthatóság)! Ha nagyobb felület kell, akkor nyilván arányosan drágább lesz az egérpad is!
-
$p@rr0w
őstag
válasz
pinnacle #3358 üzenetére
Inkább ez. Vagy mindegyik csak a lényeg hogy ez (910-000616) a szám ott legyen... A Batman-es szerintem csak külsőre különbözik, de a "sima" refresh a belseje.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a topik összefoglalót!
- Ohh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 32/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- UHH! HP EliteBook 850 G8 Fémházas Multimédiás Laptop 15,6" -40% i7-1165G7 16/512 Iris Xe FHD EU-HUN
- IBM PS/1 2168-552 486SX-25
- ASUS ROG Strix RTX 2080 Ti OC 11GB
- Acer Swift 3 (SF314 54) i5 / 8GB RAM / SSD / FullHD / kiváló állapotban!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 4500 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 14 128Gb Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
- Xiaomi Redmi Note 14 Pro 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Xiaomi 13T 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- MacBook felvásárlás!! Macbook, Macbook Air, Macbook Pro
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest